Робота складається зі сценарію та презентації з 14 слайдів , в яких розповідається про українських добровольців та їх роль у подіях 2014 року, а також про історію заснування Дня українського добровольця. Дана презентація може бути використана при проведені свята День українського добровольця.
В презентації використані:
День українського добровольця установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.
Тисячі звичайних українських громадян, кинувши власні справи – навчання, роботу, бізнес, родини – пішли зі зброєю в руках першими протистояти російській армії2014 рік. Добровольчі батальйони стали точкою опори, від якої Україна змогла відштовхнутися, провести мобілізацію і підготувати професійну заміну добробатам
14 березня 2014 року розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону. У пояснювальній записці до постанови зазначено, що з представників Самооборони Майдану був сформований перший добровольчий батальйон Нацгвардії, а 14 березня 2014 року більш ніж п'ять сотень бійців Самооборони Майдану прибули на полігон у Нові Петрівці Київської області для проходження військової підготовки для подальшої участі у військових діях. Так розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону.
Вчителі, лікарі, студенти, підприємці, айтішники – сотні майданівців – замість того, щоб після багатомісячних боїв у Києві поїхати по домівках, рушили з барикад Майдану на дальні барикади Донбасу боронити незалежність України та стали ідеологічною основою нової української армії. У березні 2014-го добровольчі батальйони організовувалися у багатьох містах України.
Станом на вересень 2014 року було відомо про існування лише 44 батальйонів територіальної оборони ЗСУ, 32 добровольчих батальйонів патрульної служби міліції, 3 батальйонів особливого призначення Нацгвардії, а також кількох від Добровольчого українського корпусу. З них в активних бойових діях в Донбасі брали участь не всі: цивільний корпус повідомляв про 37 воюючих підрозділів.
Інтернет – ресурси:https://ukr.lb.ua/news/2017/01/17/356151_rada_vstanovila_den_ukrainskogo.htmlhttp://news.liga.net/ua/articles/politics/14688864-avangard_nats_kudi_znikli_dobrovolch_batalyoni.htmhttp://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1822-19https://www.naiau.kiev.ua/news/14-bereznya-–-den-ukrayinskogo-dobrovolcya.htmlhttp://uainfo.org/blognews/1484725620-vidnini-14-bereznya-den-ukrayinskogo-dobrovoltsya.htmlhttp://www.rudana.com.ua/news/14-bereznya-den-ukrayinskogo-dobrovolcyahttps://www.5.ua/suspilstvo/sohodni-v-ukraini-vpershe-vidznachaiut-den-dobrovoltsia-140716.htmlhttps://www.docme.ru/doc/1369875https://naurok.com.ua/scenariy-vidznachennya-dnya-ukra-nskogo-dobrovolcya-voni-dlya-nas-viboryuyut-zhittya-13148.html