МЕТА: визначити роль знань у житті людини, переконати учнів у
необхідності наполегливо працювати, самовдосконалювати-
ся; розвивати почуття особистої гідності, впевненості у собі,
творчу думку, усне мовлення дітей; виховувати національну
свідомість та інтерес до навчання
ТЕМА ЗНАННЯ – ЦЕ СКАРБ, А ВМІННЯ ВЧИТИСЯ – КЛЮЧ ДО НЬОГО
МЕТА: визначити роль знань у житті людини, переконати учнів у
необхідності наполегливо працювати, самовдосконалювати-
ся; розвивати почуття особистої гідності, впевненості у собі,
творчу думку, усне мовлення дітей; виховувати національну
свідомість та інтерес до навчання
ОБЛАДНАННЯ:Конституція України, вислови про знання, горіх, емб
лема - символ сердечка, кросворд.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
- Вітаю вас, любі діти. Сьогодні знову пролунав для вас мудрий дзвоник і покликав за парти, провів вас на нову стежину у Країні Знань. Вітаю вас з початком нового навчального року. Бажаю вам міцного здоров'я, наполегливості, і щоб цей рік приніс багато нового, невідомого досі й допоміг нам усім стати мудрішими.
Вчитель дзвонить у дзвіночок
Ось дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо
І урок свій починаймо.
- Отже, тема сьогоднішнього уроку (відкривається на дошці шторка, діти хором читають)
- Подумайте, і скажіть, про що ми будемо сьогодні говорити?
Учні висловлюють свої думки, вчитель корегує відповіді і узагальнює сказане:
-Так , ми сьогодні поговоримо про рідну школу, про навчання, про те, що людина без знань нічого не варта.
Виходить учениця з горіхом.
Горішок знань – це знає кожен –
Міцний! Та нам не відступать.
А розколоти допоможе
Бажання всіх…
Разом: Все хочу знать!
Виходять читці на клас
Я, наприклад, хочу знать,
Як вирощується кава?
Як додати та віднять?
Як же так летить літак?
Як народжуються гори?
Як проводить зиму рак?
Коли чую я слова,
Ніби хліб росте у житі,
Адже жито – то трава?
Чом ведмідь зимою спить?
Як придумати машину,
Щоб могла усе робить?
5. Ще я хочу запитати,
Нащо світить світлячок?
Як же облизня піймати? –
Мотузком, чи на гачок?
6. Як веселку взяти в руки?
Чом лисиця вся руда?
Як піймать чарівну щуку?
Де тече жива вода?
7. Осінь чом така барвиста?
Де зимують шипуни?
Чом солодке в липи листя?
Як же плавають слони?
8. Чом холодна Антарктида?
Як утворюється скло?
Правда, що є Атлантида?
Де колись життя було?
9. Розкажи, чому дощик іде?
А вночі ясне сонечко – де?
Як звуться країни, гори й моря?
Що таке космос і що це – зоря?
10. Так хочеться світ пізнать,
Бо гасло наше: «Все хочу знать!»
11. Дай знання нам, школо-мати,
Найсильнішу зброю в руки.
Вчи нас зло перемагати
І в душі повік тримати
Світло правди і науки.
12. Бо всім відомо, що без школи,
Без знань, що мусиш там набуть,
Не станеш у житті ніколи
Тим, ким в дитинстві мрієш буть!
- Так, дорогі діти, лише старанно навчаючись у школі, ви з року в рік будете отримувати відповіді на всі питання , які виникатимуть у плині життя. І не соромтесь ставити запитання, бути Чомусиками – лише так ви здобудете ключик, яким відмикаються найбільші у світі скарби – знання.
13. Знання – це гість, а розум – це хазяїн,
У добрій спілці треба жити їм.
Хто має розум, та багато знає,
Той буде завше сильним і міцним.
14. А сила, що без розуму, недужа,
Бо все робити буде навмання.
То ж для творіння , для роботи, друже,
Виховуй розум і бери знання.
15.знання – це скарб з усіх найбільший,
Бо в світі все здолати зможе.
Розумному завжди видніше,
Знання і силу переможе.!