Презентація "День вареників"

Про матеріал
Презентація містить матеріал для проведення свята: ребус, історія виникнення свята, пам'ятники варенику в різних країнах, процес приготування вареників у вигляді картинок, гра, руханка, вірші, фотографії дітей.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Підготувала: вчительпочаткових класів. Півень О. М.

Номер слайду 2

варзеленийкит. Розгадай ребус.

Номер слайду 3

В кожній хаті на ВкраїніВареники варять нині. Білолиці, круглолиці,Із дорідної пшениці. Вас чекають у макітріВареники дуже ситні. Послухай вірш.

Номер слайду 4

Вареники (пироги) — українська національна страва у вигляді відвареного прісного тіста і начинки. Остання могла бути пісною чи скоромною — залежно від християнського календаря. Як начинку використовували сир, смажену капусту, варену товчену картоплю, мак, калину, вишні та інші ягоди, яблука, варені й товчені сухофрукти (сушену), варену квасолю, горохове пюре, пшоняну чи гречану кашу й навіть борошно. Історія виникнення вареників.

Номер слайду 5

Українці вважали, що вареники мають магічне значення. Їх обов'язково готували у день, коли в господарстві селянина телилася корова або ягнилася вівця. Це повинно було забезпечити тварині міцне здоров'я та плодючість. Дівчата ворожать на варениках на Андрія. Вареники традиційно ототожнюють з Місяцем, бо вони схожі на нього за формоюІсторія виникнення вареників.

Номер слайду 6

Руханка.

Номер слайду 7

Пам’ятники варенику. На центральній площі містечка Глендон у канадській провінції Альберта поставлений пам'ятник... варенику. "Скам'янілий" кулінарний шедевр має висоту 9 метрів і важить 2700 кілограмів. Пам'ятник варенику встановлений у Глендоні неспроста. Справа в тім, що вареник - офіційний символ цього міста. Зовсім очевидно, що предки нинішніх глендонців боготворили вареники, прибувши в ці краї, швидше за все з просторів України. Відомо, що саме в Канаді історично склалася одна з найбільших у світі українських діаспор.

Номер слайду 8

Пам’ятники варенику. Гордість української кухні. Напередодні  Міжнародного дня туризму, 26 вересня 2006р.у Черкасах відкрили двохметровий пам’ятник „Українському варенику” . Розташований він прямо за спиною у кам'яного козака Мамая, який, як і всі інші, з'їсти цей монументальний твір кулінарного мистецтва не може. Хто ж його з'їсть - він же пам'ятник?!

Номер слайду 9

Процес приготування вареників.

Номер слайду 10

Гра https://learningapps.org/26253656

Номер слайду 11

Вареники такі смачні, що самі до рота потрапляють!

Номер слайду 12

Наш клас вареники любить.

Номер слайду 13

Наш клас вареники любить.

Номер слайду 14

Підсумок уроку. Ще посидьте з нами трохи, В нашій хаті за столом.Є вареники у хаті - В Україні все гаразд: Всі - щасливі і багаті,Щедре сонце світить в нас!Слава хаті українській,Слава нашій всій землі,І вареникам у мисці,Що на нашому столі!

pptx
Додано
8 жовтня
Переглядів
242
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку