Презентація "День вишиванки"

Про матеріал

Презентація познайомить учнів з минулим і сьогоднішнім української традиції вишивання.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

ДЕНЬВИШИВАНКИ

Номер слайду 2

З 2006 р. в третій четвер травня в нашій країні відзначають День вишиванки.

Номер слайду 3

Звичай оздоблювати вишивкою одяг в Україні з’явився дуже давно. Дівчата готували посаг до весілля – вишивали сорочки та складали все це до спеціальної скрині. Традиція вимагала, щоб у такій скрині, залежно від статку, лежало від 30 до 100 вишитих сорочок.

Номер слайду 4

Вишивали сорочки й немовлятам – цим займалися мама або бабуся. Під час роботи вони зазвичай співали або молилися – ці слова в устах люблячих жінок перетворювалися на магічні заклинання, а вишиті речі ставали оберегами.

Номер слайду 5

Найтрудомісткішою вважалася вишивка білими нитками по білій тканині – вона була візитною карткою Полтавщини. Процедура ця була складна і довга – тільки відбілювання ниток забирало три роки.

Номер слайду 6

А от на Тернопільщині, навпаки, яскравими вишивками оздоблювали чорну тканину. Цей звичай, як розповідається в легенді, з’явився після того, як татари вбили всіх місцевих чоловіків. Тоді жінки поклялися протягом семи поколінь вишивати тільки чорні сорочки.

Номер слайду 7

За старих часів існувало повір’я, що у вишитих орнаментах закодовано щастя, пам’ять про предків, любов і вірність. А день святої Варвари вважався днем вишивальниць – у цей день не можна було займатися ніякими іншими справами, крім вишивки.

Номер слайду 8

Наприкінці ХІХ століття Ольга Косач (відоміша за псевдонімом Олена Пчілка), мати Лесі Українки, видала альбом українських вишивок, які стали використовувати європейські модниці.

Номер слайду 9

Елементи української вишивки актуальні в Європі й зараз – їх можна побачити на моделях Готьє, Гальяно, Гуччі, Дольче і Габбана, Валентино. Вишиванкивід Valentino

Номер слайду 10

Відомі жінки. Україниу вишиванках

Номер слайду 11

Майбутні відомі жінки України у вишиванках

Номер слайду 12

Дякую за увагу!

pptx
Додано
21 травня 2020
Переглядів
1035
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку