Дану презентацію на тему "День Європи в Україні. Єврорпейський калейдоскоп" можна використати на уроках "Географії", а також на виховних та позакласних заходах. У ній, за допомогою різних цікавих завдань, розкривається інформація про країни Європи, їхні визначні місця, історію виникнення, цікаві факти.
Хто такий Роберт Шуман та в чому полягає його історична роль?Уперше ідея про утворення ЄС прозвучала 9 травня 1950 р. у промові міністра закордонних справ Франції Роберта Шумана, який виступив із планом об’єднання вугільної та металургійної промисловості країн Європи. Тож з 1985 року 9 травня, згідно рішення Європейської Ради країн Євросоюзу, святкується як День Європи – день оголошення інтеграційного «плану Шумана».
СВЯТО ЄВРОПИ В УКРАЇНІВ Україні щорічно у третю суботу травня з 2003 року. Свято було встановлено в Україні «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…» згідно з Указом Президента України «Про День Європи» від 19 квітня 2003 р. № 339/2003. В 2019 р. День Європи в Україні припадає на 18 травня.
ГОЛОВНОЮ МЕТОЮ ВІДЗНАЧЕННЯ В УКРАЇНІ ДНЯ ЄВРОПИ Є: формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.
ВІЗИТНА КАРТКА ЄВРОСОЮЗУЄвропейський Союз — союз держав-членів Європейських Спільнот, створений згідно з Договором про Європейський Союз, підписаним в лютому 1992 року і чинним із 1 листопада 1993 р. Сьогодні в об'єднання входять 28 європейських держав з населенням понад 507 млн. людей. В ЄС запроваджується єдина валюта — євро, введена у 1999 році (запроваджена у 12 країнах). Офіційна мова – 24 мови країн. Де-факто столицею Європейського Союзу є Брюссель.