Презентація "Дидактичні ігри з малювання. Ігри з кольором".

Про матеріал
В презентації "Дидактичні ігри з малювання. Ігри з кольором", поданий матеріал, який дає можливість формувати у дітей уявлення про колір, розвивати у них почуття кольору, увагу, мислення та естетичне сприйняття. Розвивати здатність впізнавати та називати кольори.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Дидактичні ігри з малюванняІгри з кольорамиІгри з кольорами – це ефективний спосіб розвивати у дітей почуття кольору, увагу, мислення та естетичне сприйняття. Підготувала керівник гуртка Білоус Ольга Олексіївна

Номер слайду 2

1. Гра « Знайди колір » Мета: Розвивати здатність впізнавати та називати кольори. Хід гри. Дорослий показує дитині картки або предмети різних кольорів. Діти мають знайти в кімнаті предмети того ж кольору або назвати об’єкти в природі, що відповідають показаному кольору. Можна розширити завдання, попросивши знайти кілька відтінків одного кольору.2. Гра « Кольоровий світ » Мета: Розвивати вміння спостерігати за кольорами в навколишньому світі та помічати їх взаємодію. Хід гри. Педагог роздає дітям готові стрічки або картки, кожен з них відповідає певному кольору. Потім дітям пропонують уявити і назвати об’єкти в природі, які мають такий колір. Наприклад, зелена стрічка може нагадати про траву чи дерева, синя – про небо або воду.

Номер слайду 3

3. Гра « Кольорове лото » Мета: Навчити розрізняти кольори та поєднувати їх. Матеріали : картки з кольорами або зображеннями предметів різних кольорів. Хід гри. Кожній дитині дається картка з кількома зображеннями предметів певних кольорів. Дорослий показує одну кольорову картку, а діти повинні знайти та співставити її зі своїм зображенням на картці.4. Гра « кольорові асоціації » Мета: Розвивати уяву та асоціативне мислення. Хід гри. Педагог називає колір, а діти повинні швидко назвати предмети або явища, які асоціюються з цим кольором. Наприклад, на слово «синій» дитина може сказати «небо» або «море», на жовтий – «сонце» або «банан».

Номер слайду 4

5. Гра « Веселкова стежка» Мета: Розвивати дрібну моторику та увагу до кольорових переходів. Матеріали: кольорові камінці, стрічки або паперові квадрати. Хід гри. Дітям пропонується викласти стежку з предметів, розташованих за кольорами веселки. Вони повинні розміщувати предмети в правильному порядку (червоний, оранжевий, жовтий і т. д.), що розвиває почуття кольорового переходу.6. Гра « Змішай кольори » Мета: Ознайомити дітей з основами змішування кольорів і створення нових відтінків. Хід гри. Дітям дають три основні кольори фарб (червоний, жовтий і синій),а також білий і чорний. Вони змішують ці фарби на палітрі, щоб отримати нові кольори. Наприклад, змішати синій і жовтий, щоб отримати зелений або червоний з білим, щоб отримати рожевий.

Номер слайду 5

7. Гра « Кольоровий день» Мета: Розвивати емоційне сприйняття кольорів і креативність. Хід гри. Вибирається один колір дня (наприклад, червоний). Усі діти приносять речі цього кольору (іграшки, одяг) і протягом дня обговорюють, де вони зустрічають цей колір у навколишньому середовищі. Завдання може включати малювання з використанням різних відтінків обраного кольору або створення колажу.8. Гра « Повітряні кульки » Мета: формувати у дітей уявлення про колір; вправляти дітей у зіставленні предметів за кольором, прикладаючи один до одного шляхом добору. Хід гри. На аркуші намальовані кольорові нитки і окремо вирізані кольорові кружечки – « кульки ». Далі вихователь закріплює з дітьми назви кольорів; необхідно « прив’язати » повітряні кулі до ниток, підібравши їх за кольором.

pptx
Додав(-ла)
Білоус Ольга
Додано
25 жовтня
Переглядів
162
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку