Тема.Урок-вікторина «Я – знавець мистецтва»
Мета:здійснити контроль, корекцію, систематизацію та оцінювання нав-
чальних досягнень учнів з тем, вивчених протягом навчального
року; розвивати інтерес, мислення, естетичні смаки; виховувати
любов до мистецтва.
Обладнання: картинки із завданнями.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ.Повідомлення теми уроку.
ІІІ.Мотивація навчальної діяльності.
ІV.Гра ,,Вікторина.”
1.Що є невід’ємною частиною культури, художньою діяльністю людей?
(Мистецтво.) 2.Назвіть найдавніший вид образотворчого мистецтва, який виник разом
з іншими видами первісної культури в період ставлення первісної лю-
дини як соціальної істоти. (Графіка.)
3.Які основні зображальні засоби графіки? (Лінія, пляма, крапка, штрих.)
4.За яку графічну техніку Т.Г.Шевченко отримав звання професора гра-
вюри? (Офорт.)
5.Які кольори є основними? (Жовтий, червоний, синій.)
6.Які кольори належать до хроматичної гами? (Кольори веселки.)
7.Які кольори належать до ахроматичної гами? (Усі відтінки сірого, бі-
лого, чорний.)
8.Чому натюрморт називають ,,мертвою природою”? (Тому що він при-
свячений зображуванню неживих предметів.)
9.Назвіть майстрів голландської школи натюрморту XVІІст. ( В.Калф,
П.Клас, В.Хеда.)
10.Назвіть відомих вам вітчизняних майстрів натюрморту. (Катерина
Білокур, Ж.Шарден, І.Хруцький.)
11.Які матеріали найбільш поширені у скульптурі?( Пластилін,глина,
гіпс, дерево, метал..)
12.Де знайдено перші скульптурні зображення? ( У печерах первісних
людей.)
13.До якого жанру образотворчого мистецтва належить зображення
тварин? ( Анімалістичного.)
14.Які основні елементи петриківського розпису? (,,Зернятко”, ,,колосок”,
,,гребінчик”, ,,горішок.” )
15 .Що характерне для декоративно-прикладного мистецтва?(Використання
оберегової символіки орнаментів.)
16.Яка давня культура мала найбільший вплив на орнаментальну мову
українського декоративно-прикладного мистецтва? (Трипільська.)
17.Як називається гладкофарбоване в один колір яйце? (Крашанка.)
18.Як називається яйце, оздоблене видряпаним гострим предметом ма-
люнком? (Дряпанка.) 19.Як називається інструмент для виготовлення писанок? (Писачок.)
20.Як називаються вироби із глини? (Кераміка.)
21.Як називається візерунок, побудований на ритмічному чергуванні еле-
ментів. (Орнамент.)
22.Який російський художник брав активну участь у визволенні Т.Г.Шев-
ченка з кріпацтва? (Брюлов.)
23.Яке село є осередком народного декоративного розпису в Україні?
( Петриківка.)
24.Назвіть класичний грецький ордер, який один із трьох й досі широко
використовується в архітектурі всіх країн світу. ( Коринфський.)
25.Який художник-мариніст, що жив у Феодосії, написав картину ,,Де-
в’ятий вал.” (Айвазовський.)
26.Як називається культура Стародавньої Греції? (Антична.)
27.Який художник є автором картини ,,Запорожці пишуть лист турець-
кому султану”. ( Рєпін.)
ІІІ.Підсумок уроку.
Визначення і нагородження переможців, оцінювння рівня знань і вмінь учнів.
VІ. Домашнє завдання.
Відвідати на канікулах з батьками виставки в місті Києві.