Презентація дівочого колективу
11 класу
Шматок Зінаїда Василівна,
класний керівник 11 класу
Наумівського ліцею
Корюківської міської ради
1-ведучий.
Я не бував за дальніми морями,
Чужих доріг ніколи не топтав –
В своїм краю під буйними вітрами
Щасливим я і вільним виростав.
2-ведучий.
Мене ліси здоров’ям напували,
Коли бродив у їхній гущині.
Мені поля задумливо шептали
Свої ніким не співані пісні.
1-ведучий.
Коли не вмів ще й букваря читати,
Ходив,як кажуть, пішки під столом,
Любить людей мене навчила мати
І рідну землю, щоб там не було.
2- ведучий.
Чужих країв ніколи я не бачив,
Принад не знаю їхніх і окрас.
Та вірю серцем, щирим і гарячим,
Нема землі такої, як у нас.
1-ведучий
Нема ніде такої вроди.
Нема дівочої краси.
Вона – неначе чисті води,
Неначе крапельки роси.
2-ведучий.
Доброго дня, шановні друзі!
1-ведучий.
Ми раді вас вітати на презентації «Слов’яночка».
2-ведучий.
Дозвольте представити наших чарівних учасниць.
Під мелодію пісні О.Дзюби «Слов’яночка» виходять по черзі дівчата,
ведучі представляють їх.
Тетяна – гордість не тільки нашого класу, а і всієї школи. Закінчила музичну школу по класу баяна. Переможець районних олімпіад з різних навчальних предметів. Має 18 призових місць.
Марина – дівчина-загадка. Закінчила музичну школу по класу бандури. Має гарний голос, любить співати, малювати.
Юлія – спортсменка, призерка 26 медалей і 2 кубків.
Аліна – взірець доброти. Вродлива, завжди усміхнена. Любить поезію.
Яна – найскромніша дівчина у нашому класі, а як гарно вміє вишивати!..
Аліна – майстриня на всі руки. Має багато різноманітних захоплень. Особливо подобається дівчині виготовляти щось руками. Улюблене заняття дівчини – малювання.
Мальвіна – дуже допитлива дівчина, активна в позакласній роботі, закінчила музичну школу по класу бандури.
Олександра – активна учасниця художньої самодіяльності. Любить співати, танцювати. Закінчила музичну школу по класу баяна. Чудово розуміє англійську мову.
Анастасія – золотий голос нашої школи. Без неї не обходиться жоден позакласний захід.
1-ведучий.
Слов’янська врода перед вами
У всій своїй красі цвіте.
І райдужними кольорами
Фарбує, прикрашає все!
Учасниці по черзі представляють себе
1-учениця: Я – Анастасія. Моє ім’я походить від давньогрецького слова «Анастас». Означає відроджена, повернена до життя. Століття назад ім’я Анастасія було популярне і у царських сім’ях, і серед селян.
Моє захоплення – музика.
Музика, як казка, музика – жива.
І не треба серцю будь-які слова.
В музиці – найвищі ніжні почуття.
В ній любов і туга, та саме життя.
Музика, як море, то штормить, то ні.
Там знаходить серце рятівні вогні.
Музика,як сонце, гріє нам серця.
Їй нема початку і нема кінця.
І чого не зможеш словом досягти –
В музиці розкажеш щиру правду ти.
Учениця виконує пісню
2-учениця. Мене звати Яна. Це українське жіноче ім’я латинського чи давньоєврейського походження. Походить від давньоєврейського Іванна (Благодать Божа). Ім’я в християнстві бере свій початок від праведної жінки-мироносиці Іванни. За іншою версією, виникло воно від назви римського божества Януса.
Моє улюблене заняття – вишивання. Вишивка – це вид народно-декоративного мистецтва. Вишивку вживають на жіночих і чоловічих сорочках, на обрусах, наволочках, рушниках. У вишиванні важлива символіка кольорів. Вишивання сприяло формуванню у дівчат та жінок відчуття краси, вихованню терпіння. Вишивки поділяють на три групи: геометричні, рослинні, зооморфні. Основне призначення вишивки – прикрашання одягу та інтер’єру.
Я вишиваю, бо мені це подобається і таким чином продовжую традицію своїх рідних.
Вишивати мене навчила мама. У нашій родині вишивали і прабабуся, і бабуся, і тьоті, і мама. Ще змалечку я захопилася вишиванням. Найбільше люблю вишивати чорним та червоним кольорами. Вишиваю хрестиком.
Я вишиваю, тому що весна,
Сонце і квіти – краса навкруги.
Пісня і радість в оселі луна,
Хрестик до хрестика стелить думки.
Я вишиваю, тому що люблю
Дотик тканини, шелест ниток.
Я вишиваю, тому що живу!
Наміри, мрії і мої бажання
Викладу ниттю на білу канву
Білу, як перше і чисте кохання.
3-учениця. Моє ім’я Мальвіна. Одні вчені вважають, що воно походить від давньогерманського слова, яке означає «слабка або ніжна». Інші впевнені, що основу цього імені складають два німецьких слова: mal – справедливість, wini – друг. Також існує ще третя версія: припускають, що це ім’я походить від назви квітки – мальва. Я люблю співати, танцювати. Беру активну участь у художній самодіяльності. Мені цікаво дізнаватися про все нове. Читання – одне з моїх улюблених занять.
Дівчина виразно читає уривок із твору.
4-учениця. Моє ім’я походить від давньоєврейського і означає «благодать» або «миловидна». Дві літери, з яких складається ім’я Анна, наділяють свою володарку бажанням починати і здійснювати, а також вказують на її внутрішню силу. Анна володіє такими якостями як доброта, скромність і безкорисливість. Вона трохи довірлива , але в той час надійний і вірний друг, завжди готова підтримати в скрутну хвилину. Анна має хороший смак, тому завжди виглядає красивою і бездоганною. Анна повністю віддається роботі і ніколи не ставить матеріальні інтереси вище духовних. Головне для неї – це улюблене заняття, яке дозволить їй самореалізуватися і буде приносити радість і задоволення. Моє улюблене заняття – це малювання.
Учениця показує презентацію про своє хобі.
5-учениця. Мене звуть Олександра. У перекладі з грецької – «мужня». За вдачею жвава і невтомна. Ніколи не втрачає оптимізму. Має добре розвинену уяву. Олександри прагнуть до незалежності. Олександра непередбачувана,розумна і трудолюбива. Успіху добивається завдяки великій працездатності. На першому місці для неї дружба і сім’я. Моє основне захоплення – це вивчення англійської мови. Мені подобається вивчати щось нове та отримувати нові знання. У майбутньому я хочу пов’язати своє життя з вивченням англійської мови.
Дівчина виконує пісню англійською мовою
6-учениця. Ім’я Аліна із давньоримської означає «інша», «чужа». Дівчина з іменем Аліна з гідністю виплутується зі складних ситуацій, вміє планувати своє життя. Легко адаптується в різних життєвих ситуаціях. Я ціную сімейний затишок. Мені подобається підтримувати порядок в оселі. Ще я люблю читати вірші, співати, тому із задоволенням беру участь у художній самодіяльності.
Одинадцятикласниця читає вірш.
7-учениця. Марина означає «морська».
Я закінчила музичну школу по класу бандури. Мені подобалось виконувати пісні під акомпанемент цього чудового музичного інструмента. Неодноразово виступала не тільки у школі, а й на сцені районного будинку культури. У вільний час я люблю малювати, щось виробляти з паперу.
Дівчина на бандурі грає українську народну мелодію.
8-учениця. Співуче жіноче ім’я Аліна просто випромінює ніжність і таємничість. Цікаво, що значення і походження його залишається таємницею, адже це ім’я вважають як давньоримським, так і романо-германським (означає «благородна»), грецьким (означає «сонячна») і навіть слов’янським (нібито прийнятим на Русі скороченням імені Килина). Дівчина з ім’ям Аліна добре вміє тримати себе в руках, у неї відмінно розвинена інтуїція. Відкрита світові, любить нове, не замикається на власних проблемах. Любить людей і спілкування з ними. Моє улюблене заняття – малювання. Ще я захоплююся виготовленням іграшок, люблю щось шити, що-небудь виробляти з підручних матеріалів.
Учениця демонструє свої вироби.
9-дівчина. Ім’я Тетяна з грецького означає «упорядниця», «засновниця». Тетяна емоційна, уміє постояти за себе. Тетяна цілеспрямована особистість, чітко розуміє, чого хоче від життя і наполегливо йде до своєї цілі. Рішуча і тверда. Має гострий, аналітичний розум. Тетяна досить товариська і комунікабельна. Дуже тонко відчуває атмосферу в колективі, прекрасний організатор. Уміє спілкуватися з людьми. Її пристрасть – танці та подорожі.
Я теж дуже люблю танцювати, співати. Мені подобається пізнавати все нове.
Мої улюблені предмети – інформатика й англійська мова. Зараз працюю над удосконаленням знань із англійської мови, з якою хочу пов’язати своє майбутнє.
Одинадцятикласниця виконує пісню.
10-учениця. Жіноча форма імені Юлія походить від слова «юліус» – кучерявий. У дитинстві Юлія вразлива дитина, неохоче визнає свою провину. Дуже чутлива. Вона радіє успіхам друзів. Одним із її захоплень є спорт. Вона сама займається спортом і прилучає до цих занять друзів. Ось її розповідь.
Світ такий загадковий і прекрасний. Так багато можна пізнати і навчитися за своє життя. Кожна людина має заняття, яке їй подобається більш за все. Моє хобі – спорт. Я не можу уявити своє життя без нього. Найголовніше,що дає мені спорт, - це здоров’я. Хворію я дуже рідко. Завдяки спорту тримаю себе у формі. Постійно беру участь у районних, обласних та Всеукраїнських спортивних змаганнях. Я маю нагороди: 26 медалей і 2 кубки. Мої перемоги додають мені впевненості. Я йду шляхом своєї мрії. У майбутньому хочу стати вчителем фізичного виховання.
1 ведучий. Хтось із класиків сказав: «Талант! Талантом пишатися – нічого! Він – від Проведіння й від батьків! Нам залишається тільки працелюбність. Праця! Один талант не дасть нічого! Талант плюс праця, тільки!»
2-ведучий. Скільки праці докладають наші однокласниці, щоб удосконалювати свої уміння ! А ще ви всі переконалися в тому, що наші дівчата талановиті. І як тут не погодитися з висловлюванням Гете про те, що хто народжений з талантом і для таланту, той знаходить у ньому своє найкраще виявлення.
У виконанні дівчат звучить пісня