Презентація "Дизайн-мислення на уроках української мови та літератури: від ідеї до реалізації"

Про матеріал
Презентація знайомить з досвідом роботи над методичною проблемою "Дизайн-мислення на уроках української мови та літератури: від ідеї до реалізації"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ОБМІН ДОСВІДОМДИЗАЙН-МИСЛЕННЯ НА УРОКАХ СЛОВЕСНОСТІ: ВІД ІДЕЇ ДО РЕАЛІЗАЦІЇПідготувала вчитель української мови та літератури Гімназії 6 НМР Ященко Оксана Олександрівна

Номер слайду 2

Функції дизайну відображальна гедоністична виховна пізнавальна комунікативна Дизайн (англ. design) — задум, план, мета, намір, творчий задум, проєкт і креслення, розрахунок, конструкція, ескіз, малюнок, візерунок, композиція, мистецтво композиції, витвір мистецтва. Дизайн — специфічний ряд проєктної діяльності, що об'єднує художньо-предметне мистецтво і науково обґрунтовану інженерну практику у сфері виробництва.

Номер слайду 3

наочно-діловийчуттєво-образнийпоняттєво-логічний Реалізуючи функції дизайну, інтелект використовує всі три типи мисленнєвої діяльності:

Номер слайду 4

Дизайн-мислення: навіщо потрібно та де застосовується ? Дизайн-мислення — це алгоритм вирішення певних проблем з використанням нестандартних підходів, інноваційних рішень, досліджень нових сфер та ніш людської діяльності. Особливість дизайн-мислення полягає в тому, що воно орієнтоване в першу чергу на закриття потреб, проблем та болей людей, а не бізнес-задач. Тобто головні питання, які ставлять фахівці при застосуванні цієї методики в роботі: «Хто користуватиметься продуктом?» та «Як це вплине на життя користувача?», а не «Що отримає бізнес?». Отже, людина 21 століття, сучасний фахівець, обов’язково повинен мати навички дизайн-мислення, які цілком можливо і необхідно розвивати на уроках словесності в школі.

Номер слайду 5

Мета моєї доповіді : познайомити з досвідом роботинад проблемою розвитку дизайн-мислення на уроках української мови та літератури. “УСІ ІДЕЇ ВАЖЛИВІ”- головний принцип методів і прийомів, спрямованих на розвиток дизайн-мислення .

Номер слайду 6

Для емоційного налаштування на початку уроку - криголами, які не тільки допомагають усвідомити власний стан і потенціал, але й пробуджують уяву.

Номер слайду 7

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Praesent rutrum maximus mauris sed sodales. Ut rhoncus lacinia nisi eu tempus. Proin justo eros, mollis laoreet massa non, tincidunt pharetra leo. Cras facilisis leo non nibh congue volutpat. Task Name. Task Name. Task Name. ПРОЄКТИ З ЛІТЕРАТУРИРобота в малих групах або парах. Розробити дизайн :книги (стінгазети, рекламного буклета); кімнати для героя;подарунка для героя ( автора);сторінки в соцмережах (героя або письменника);лепбука;буктрейлера;відеокліпу до поезії.

Номер слайду 8

Прийоми на уроках української мови або літератури:малюнки до творів, аплікації, орігами тощо;ілюсторвані кросворди;словники;кроссенси;хмари слів;сенкани, діаманти;інтелект -карти;інфографіка;тексти зі смайликами; меми;фотоколажі.

Номер слайду 9

Кроссенс за віршем Б. Олійника “Пісня про матір” 11 кл.;розмальовка “Жар-птиця”до вірша “Жар-птиця” І. Жиленко 6 кл.;поробка “Ангел” до поезій І. Малковича, Г. Кирпи 8 кл.

Номер слайду 10

Завдання учителя словесника полягає в тому, щоб через вивчення художніх творів знання перетворити на практичний досвід, зробити набуті навички осмисленими, усвідомленими, навчити шукати нові шляхи для втілення ідей

Номер слайду 11

Фрагменти уроку української літератури «Художні особливості казки-п’єси Олександра Олеся «Микита Кожум’яка»

Номер слайду 12

Під час вивчення казки Василя Симоненка «Цар Плаксій і Лоскотон» п’ятикласники отримали завдання створити символи казкової держави – герб і прапор

Номер слайду 13

Текст, записаний незвичним способом, краще запам’ятовується. Цей прийом ми використовували на уроці з 6-ми класами, вивчаючи поезії І. Калинця

Номер слайду 14

Генератори ребусів, створення вправ у Wordwаll,Learning. Аpps

Номер слайду 15

Приклади домашніх завдань: складання учнями кросвордів, сіток слів до вивченої теми, заповнення інтелект-карт з подальшою їх презентацією на уроці.

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Вивчаючи тему «Народні перекази про запорожців», 5 клас,провели урок літератури рідного краю, на якому учні презентували свої проєкти про славнозвісного і таємничого Івана Сірка. Діти провели краєзнавчу роботу – розказували про місця, пов’язані з іменем кошового отамана.

Номер слайду 18

Відеокліпи за поезіями П. Тичини, М. Вороного, 11 клас. Буктрейлери до творів М. Коцюбинського, 10 клас.

Номер слайду 19

Акція до Дня рідної мови “Майбутнє мови в товоїх руках” ( браслети з крилатими висловами про мову); колективні збірки поезій учнів 8-х, 5-х класів

Номер слайду 20

До проєктів також належать квести,вебквести, фотоквести театральні постановки, індивідуальні виступи

Номер слайду 21

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Praesent rutrum maximus mauris sed sodales. Ut rhoncus lacinia nisi eu tempus. Proin justo eros, mollis laoreet massa non, tincidunt pharetra leo. Cras facilisis leo non nibh congue volutpat. Гра для рефлексії “Якщо б цей вірш надихнув ... (кого?), то він/вона створив би...

pptx
Додано
7 січня
Переглядів
22
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку