Презентація з курсу "Пізнаємо природу" для 5 класу за модельною програмою Біда, Гільберг, Колісник на тему "Хто такі бактерії та віруси. Яке їх значення у природі і для людини"
Хто такі бактерії та віруси. Яке їх значення у природі і для людини. За модельною програмою «Пізнаємо природу», 5-6 класи(інтегрований курс) Автори Біда Д. Д., Гільберг Т. Г., Колісник Я.І. Підотувала вчителька географіїРосошанської гімназії Свалявської міської ради. Кричфалушій І.І.
Номер слайду 2
Мета уроку:- сформувати та поглибити знання про особливості будови бактерій та вірусів, їх види, особливості розмноження, значення у природі та житті людини;- розвивати вміння порівнювати, робити висновки, працювати в команді, мислити критично,формувати прагнення досліджувати навколишній світ, формувати поняття «корисний» і «шкідливий»;- виховувати потребу дотримуватись правил особистої гігієни, формувати навички здорового способу життя, виховувати дружелюбність та комунікабельність. Очікувані результати: ставить запитання про будову й властивості бактерій та вірусів ,їхні ознаки, види;виконує з допомогою вчителя чи інших осіб спостереження, експерименти, фіксує одержані результати;представляє самостійно або з допомогою вчителя чи інших осіб текстову інформацію, аудіоінформацію ;представляє дані, створюючи таблиці, схеми, діаграми. Робить висновки щодо важливості дотримання санітарно-гігієнічних норм
Номер слайду 3
Методичне забезпечення уроку: комп’ютер, проектор, мультимедійна дошка, учнівські презентації, опорні конспекти, відеоматеріали, схеми, малюнки,мобільні пристрої, пластилін. Актуальність теми. Сьогодні, як ніколи, нам потрібно “озброїтися” знаннями про бактерії та віруси, аби протидіяти поширенню хвороби COVID-19 та інших інфекційних хвороб. Наша обізнаність “не на руку” їм, тоді як паніка та розпач – їх союзники. Щоб зрозуміти, у чому підступність цих вірусів та бактерій, та переконатися в доцільності карантинних заходів і дотримання правил особистої гігієни, ми маємо зануритися в загальні відомості про їх будову, а також їх вплив на наш організм. Важливо дотримуватися принципу послідовності у вивченні теми, аби не проґавити важливі деталі
Номер слайду 4
Організаційний момент - «Коло дружби» Діти, тримаючись за руки, посміхаються один одному та вчителеві, а також бажають успіху в роботіМотивація навчальної та пізнавальної діяльностіПрийом «Загадка» Прийом «Проблемне питання» Хоть меня не видит глаз, Для чого ми вивчаємо бактерії та віруси. Заразить могу я Вас, ???И холерой , и анлиной, Насморком и скарлатиной. Без меня не свариш сыра,И не сделаеш кефира. Простоквашу и творог. Приготовить я помог.
Номер слайду 5
Актуалізація опорних знань. Прийом «Мікрофон» Вивчення нового матеріалу Прийом «Мозковий штурм» Чи всі бактерії на Землі є небезпечними для людини?
Номер слайду 6
Вивчення нового матеріалу Перегляд відео за посиланнямhttps://youtu.be/XLg. GKR2h. PR8https://youtu.be/Zg. Xz. I82eb4 AЛіплення з пластиліну бактерій різних форм1 вібріони; 2 бацили; 3 коки; 4 спірохети; 5 бацили; 6 бацили; 7 диплококи, стрептококи; 8 спірили.
Номер слайду 7
Перегляд інформаційного відеоролика про COVID-19
Номер слайду 8
«Корисний і шкідливий вплив бактерій в житті людини»:заповнення таблички учнями в групах. Доповідач робить висновок, аргументує його, інша команда – робить зауваження та доповнення
Номер слайду 9
Правила роботи в групі1. Чітко розподіліть ролі в групі.2. Уважно читайте та виконуйте завдання.3. Вислуховуйте думку кожного.4. Занотовуйте свої думки і відповіді.5. Дотримуйтесь відведеного часу.6. Керує процесом обговорення спікер.7. Презентує роботу доповідач.
Номер слайду 10
Перевірка домашнього завдання. Презентації випереджувального завдання – створення проєкту «Кисломолочні продукти» Обговорення отриманих результатів
Номер слайду 11
Створення учнями пам’ятки
Номер слайду 12
Створення учнями пам’ятки
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Перевірка знань. Розв’яжіть кросворд Горизонталь:2. Група організмів, у яких виражене ядро.4. Організми, які самостійно здатні синтезувати органічні речовини з неорганічних.5. Тонкі довгі нитки білкової природи — відходять від тільця в цитоплазмі.6. Кулясті бактерії, утворені парою клітин.10. Одноклітинні бактерії, що мають форму коми.11. Бактерії, що живуть за рахунок живих організмів. Вертикаль:1. Група організмів відносно невелика за чисельністю (доядерні організми).3. Одноклітинні бактерії, що мають форму циліндра.7. Ці бактерії живляться органічними рештками відмерлих рослин і тварин.8. Бактерія, яка має форму ланцюжка.9. Одноклітинні бактерії кулястої форми.1187654123109
Номер слайду 15
Перевірка знань1. Прийом «Вірю не вірю»робота з кольоровими картками
Номер слайду 16
Перевірка знань. Робота за QR-кодом
Номер слайду 17
Прийом « Допишіть речення» 1. Будова бактерій….. (одноклітинна)2. Бактеріальна клітина зверху вкрита… (оболонкою)3. Навколо бактеріальної клітини утворюється слизова… (капсула)4. Під оболонкою знаходяться… (цитоплазма і нуклеоід)5. Організми, що мають таку будову клітини, називають… (прокаріотами)6. За способом живлення бактерій і ціанобактерій розподіляють на… (автотрофи і гетеротрофи)7. Бактерії, що живляться готовими речовинами, називають… (гетеротрофними)8. Бактерії, що живляться речовинами живих організмів, називають… (паразитами)9. Бактерії, що живляться відмерлими рештками організмів, називають… (сапротрофними)11. Яка речовина входить до складу оболонки бактеріальної клітини? (муреїн)12. Розмножуються бактерії… (поділом)
Номер слайду 18
Підсумок уроку. Рефлексія. Самооцінювання. Домашнє завдання (творче)Скласти оповідання «Пригоди у світі бактерій»