Увертюра – жанр симфонічної музики, твір для оркестру або вступу до балету, симфонії Тощо. Увертюра – це Інструментальний вступ до опери, балету, симфонії, вистави, кінофільму.
Номер слайду 4
Термін «увертюра» утвердився в другій половині XVII століття у Франції, але розповсюдження отримав далеко не відразу. Уже в самих ранніх операх були присутні інструментальні епізоди: вступи до кожного акту, звукозображувальні картини, розгорнуті танцювальні інтермедії; згодом інструментальні епізоди, винесені за рамки вистави, перетворилися у відносно розвинений і завершений твір, що випереджає дію, але спочатку за ним закріпилася назва «симфонія»
Номер слайду 5
Увертюра буває оперною і концертною. Оперні увертюри називали «симфоніями», а концертні увертюри завжди були програмними (мали назву).
Номер слайду 6
Увертюри прикладного характеру — «святкові», «урочисті», «ювілейні» і «привітальні», приурочені до конкретного торжества.
Номер слайду 7
У XX столітті концертні увертюри складали значно рідше; одна з найбільш відомих — Святкова увертюра Дмитра Шостаковича.
Номер слайду 8
Дмитро́ Дми́трович Шостако́вич (рос. Дми́трий Дми́триевич Шостако́вич; 12 (25) вересня 1906 — 9 серпня 1975) — російський композитор, піаніст, педагог і громадський діяч, один з найзначніших композиторів XX століття. Народний артист СРСР (1954)
Номер слайду 9
Прослухайте «святкову увертюра» - Дмитра Шостаковича, яка Була створена у хх столітті для «олімпійських ігор» І продовжуєих розвивати Традиційну форму увертюри.
Номер слайду 10
Слухання музики: Дмитро Шостакович - «Святкова увертюра». Повторення пісні: «скрипалик-цвіркунець» муз в. ПОПОВИЧА.