Презентація "Масляна" дозволяє ознайомити дітей з традиціями святкування Масляної, яке надійшло до нас ще з язичницьких часів. З метою виховання гармонійно розвиненої особистості з високим національно-культурним потенціалом, розвинутим почуттям прекрасного
Четвер Цього дня Масляна розгорталася на всю широчінь. Народ залучався до усіх можливих потіх: льодяних гірок, балаганів, гойдалок, катання на конях, карнавалів, кулачних боїв, веселих святкувань. Четвер розгул, найвеселіший день. Возять опудало на колесі, катаються, пісні співають, починають колядувати.
В останній день Масляної спалюють солом'яне опудало - символ зими. Проводжають зиму до наступного року. Всі просять один в одного пробачення, звільняючись від гріхів перед Великим постом. Кланяються в ноги, у відповідь чують знайоме: «Бог простить». Залишає Масляна, а разом з нею і зима. Іде під звук капелі. Весна вступає у свої права .
-Вареники доведуть, що й хліба не дадуть. -Масляна, Масляна, яка ти мала – якби ж тебе сім неділь, а посту одна. -Не завжди котові Масляна, буде і Великий піст. -Хоч з себе все зняти, а масницю провести. -Боїться Масляна гіркої редьки та пареної ріпи. -Не життя, а Масляниця - тиждень гуляє. -Млинець не клин – живіт не розколе. -Млинці черева не псують. Прислів'я і приказки: