Презентація для літературного ерудит-шоу на тему " Література в моєму серці"

Про матеріал

Презентація для літературного ерудит-шоу на тему " Література в моєму серці". Рекомендовано для учнів старших класів. Матеріал систематизовано у наступній послідовності:

1. «Візитка» (представлення команд).

2. «Розминка».

3. «Спалений рукопис».

4. «Вгадай».

5. «Цікаві бувальщини з життя видатних людей».

6. «Індивідуальні завдання».

7. «Квіткові легенди».

8. Конкурс капітанів.

9. «Література в музиці».

10. Домашнє завдання (створення фільму-казки).

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Книга – це джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення культурного і душевного. М. Рильський

Номер слайду 2

1. «Візитка» (представлення команд) 2. «Розминка» 3. «Спалений рукопис» 4. «Вгадай» 5. «Цікаві бувальщини з життя видатних людей» 6. «Індивідуальні завдання» 7. «Квіткові легенди» 8. Конкурс капітанів 9. «Література в музиці» 10. Домашнє завдання (створення фільму-казки)

Номер слайду 3

Команда «Книжники» Книги — морська глибина, Хто в них пірне аж до дна, Той, хоч і труду мав досить, Дивнії перли виносить. І. Франко

Номер слайду 4

О слово! Будь мечем моїм! Ні, сонцем стань! Вгорі спинися, Осяй мій край і розлетися Дощами судними над ним. Олександр Олесь

Номер слайду 5

«Книга… залишається німою не тільки для того, хто не вміє читати, а й для того, хто… не уміє витягти з мертвої букви живої думки». Костянтин Ушинський

Номер слайду 6

1.Із чого, за словами Лиса Микити, був зроблений звірячий цар? 2. Яку кару спочатку вибрали судді для Щуки в байці Л.Глібова «Щука»? 3. Як називалося село, де жив славний козацький рід Судаків (із повісті А.Чайковського «За сестрою»)? 4. Скільки грошей дав шахраєві Герасим Калитка? 5. Автор твору “Слово о полку Ігоревім” 6. Який подарунок приготувала мати та донька Пузиреві? 7. Чим пахли руки в матері головного героя новели Миколи Хвильового “Я (Романтика)”?

Номер слайду 7

8. Чого не люблять Хухи із казки В.Короліва-Старого «Хуха-Моховинка»? 9. Автор повісті «Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера» 10.Музику на слова В.Симоненка для пісні «Виростеш ти, сину» написав композитор 11. Пелюстки яких квіток приніс вітер з рідного краю на Афон в печеру монаха (за поемою І.Франка «Іван Вишенський»)? 12. Який історичний період відображено в романі П.Куліша «Чорна рада»? 13. У якому творі В.Винниченко художньо досконало змальовує мить щастя? 14. Лейтмотивом новели «Подвійне коло» ( роман Ю.Яновського «Вершники») є прислів’я …

Номер слайду 8

1.Автор казки “Цар Плаксій та Лоскотон”? 2. Гетьман Трясило — головний герой твору… 3. Чий портрет намалював Карл Брюллов, щоб викупити Т.Шевченка з кріпацтва? 4. Князь Ігор здійснив свій похід на половців у...? 5. Присвята поеми Т.Шевченка «Кавказ». 6. Автор роману “Хіба ревуть воли, як ясла повні”? 7. Яку річ купила Уля (героїня твору Миколи Куліша “Мина Мазайло”), що так зацікавила Рину?

Номер слайду 9

8. Що уособлює образ Змія у п’єсі-казці Олександра Олеся «Микита Кожум’яка»? 9. Чим закінчується твір В.Винниченка «Федько-халамидник»? 10. Автор твору «Сім’я дикої качки»? 11. Жанр твору Володимира Дрозда «Ирій». 12. Виборний – персонаж якого твору? 13. Назвати імена синів та невісток Кайдашів 14. Яким предметом скористався Сашко в повісті О.Довженка «Зачарована Десна» для спокутування гріхів?

Номер слайду 10

У літературному світі немає смерті. М. Гоголь

Номер слайду 11

1. Не бував ти у наших … ! Там же небо - … простори… Там степи, там …, як гори. А … ночі в гаях!.. П.Тичина   2. Чого являєшся мені … ? Чого звертаєш ти до мене Чудові … ті ясні, … Немов криниці дно … ? І. Франко  

Номер слайду 12

1. Мріяти й … , доки жити, … байдужість на вогні! А якщо відкрию вже … , - Друзі! Ви … мені… В.Симоненко   2. Моя … ніколи не забуде Того … , що весна дала; Весни … не було й не буде, Як та була, що за вікном … . Леся Українка

Номер слайду 13

Театр – це така кафедра, з якої можна багато сказати світу добра. М. Гоголь

Номер слайду 14

Ми – не безліч стандартних «я», а безліч всесвітів різних. Василь Симоненко Т. Шевченко І. Нечуй-Левицький М. Заньковецька Панас Мирний

Номер слайду 15

1. «Художнє читання напам’ять поезії Тараса Шевченка» (виконують учні 5 класу) 2. «Складання сенкану» (для учнів 6 класу) 3. «Літературний калейдоскоп» (виконують учні 7 класу). 4. «Складання літературного ребуса» (виконують учні 8 класу) 5. «Складання реклами твору» (виконують учні 9-10 класів) 6. «Літературний портрет» (виконують учні 11 класу).

Номер слайду 16

Основні правила виразного читання віршів: — вірші читаються, як правило, середнім темпом; — прикінцеві слова в рядках вимовляються з ледь помітним посиленням голосу; — міжрядкова пауза на перенесеннях завжди коротка; — якщо наприкінці рядка немає розділового знака, але мовленнєвий такт закінчується, міжрядкова пауза буде середньої тривалості; — інтонації та логічні паузи під час читання віршів залежать віл змісту та настрою; — жести — рухи голови, рук, тіла, які супроводжують висловлювання людей; вони мають відповідати змістові й настрою тексту, підкреслювати щось важливе; — міміка — виразні рухи м'язів обличчя, що передають почуття, настрій людини; переконують слухачів у правильності оцінки.

Номер слайду 17

1 рядок - заголовок, у який виноситься ключове слово, поняття, тема сенкана, виражене у формі іменника. 2 рядок - два прикметники. 3 рядок - три дієслова. 4 рядок - фраза, що несе певний зміст. 5 рядок - висновок, одне слово (може бути два), іменник.

Номер слайду 18

1 команда 1. О.Довженко “Зачарована Десна” І. Франко “Захар Беркут” В.Королів-Старий «Хуха-Моховинка» Женя, Тугар Вовк, Мирослава, Альтов, Моховинка, дячиха Євпраксія, коза Лиска, прадід Тарас, дід Семен, Павлусь, Максим, Сашко.

Номер слайду 19

2 команда А. Лотоцький “Михайло-семиліток” Спиридон Черкасенко “Маленький горбань” А.Чайковський “За сестрою” Лихослав, Катря, дід Антип, Павлик, Михайлик, Галя, печеніги, татари, Захарко, Ганна, Василь, Семен Непорадний.

Номер слайду 20

Ребус - загадка, в якій слова,що розгадуються, зображено у вигляді комбінації малюнків з літерами та іншими знаками.

Номер слайду 21

Завдання: Обрати твір, який вас особливо вразив. Обміркувати, що в ньому вам подобається найбільше. Скласти його рекламу, використовуючи як словесні, так і образотворчі засоби. Захистити свою рекламу.

Номер слайду 22

І.1. Ішов справді парубок. На перший погляд йому, може, літ до двадцятка добиралося. Чорний шовковий пух тільки що висипався на верхній губі, де колись малося бути вусам; на мов стесаній борідці де-де поп’ялось тонке, як павутиння волоссячко.

Номер слайду 23

І.2. Ніс невеликий, тонкий, трохи загострений, темні карі очі-теж гострі; лице довгобразе-козаче; ні високого, ні низького зросту, тільки плечі широкі та груди високі... Це й уся врода.

Номер слайду 24

І.3. Таких парубків часто й густо можна зустріти по наших хуторах та селах. Одно тільки в цього неабиякий – дуже палкий погляд, бистрий, як блискавка. Ним світилася якась незвичайна сміливість, і духовна міць, разом з якоюсь хижою тугою...

Номер слайду 25

ІІ.1. Ніжна, добра, з живим чуттям і скромним, стидливим лицем, а все те лучилось в ній у таку дивну, чаруючу гармонію, що хто раз бачив її, чув її мову, - той довіку не міг забути її лиця, її ходи, її голосу…

Номер слайду 26

ІІ. 2. Не кажемо вже про її уроду, ані про її добре серце – в тім згляді багато ровесниць могли стати з нею на рівні, хоч і небагато могли перевищити її. Але в чім не мала вона пари між своїми ровесницями, то се в природній свободі свого поводження, в незвичайній силі мускулів, у сміливості й рішучості, властивій тільки мужчинам, що виросли в ненастанній боротьбі з супротивними обставинами…

Номер слайду 27

ІІ.3. Вона була в батька одиначка, а до того ще зараз при народженні втратила матір…

Номер слайду 28

Квіти – улюблені супутники людини з давніх часів. Вони не лише милують зір, але й облагороджують душу… Д. Хімчук Лілея Первоцвіт Тюльпан Безсмертник

Номер слайду 29

Допитливість – одна з незмінних та найяскравіших характеристик справжнього інтелекту. С. Джонсон

Номер слайду 30

А пісня — це душа. З усіх потреб потреба. Лиш пісня в серці ширить межі неба. На крилах сонце сяйво їй лиша. Чим глибша пісня, тим ясніш душа. І. Драч

Номер слайду 31

Які щасливі очі у казок! Ліна Костенко

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Зленко Любов Миколаївна
    Дякую Вам за чудову нагоду побувати на літературному шоу. Було цікаво і пізнавально.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
ppt
Додано
13 січня 2018
Переглядів
2117
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку