2018 рік. Парфелюк Г.І., заступник директора з виховної роботи ЗОШ І-ІІІ ст. с. Залісся1 РОЛЬ ОСОБИСТОСТІ КЛАСНОГО КЕРІВНИКА У ФОРМУВАННІ ТВОРЧОГО ПРАЦЕЗДАТНОГО УЧНІВСЬКОГО КОЛЕКТИВУ
Номер слайду 2
Почни з себе!
Номер слайду 3
Педагогічна філософія... Маленькі дітлахи граються ввечері на величезному полі в житі... А я стою на самому краї скелі, над прірвою, розумієш? І моє діло – ловити дітлахів, щоб вони не зірвались в прірву. Розумієш, вони граються і не бачать, куди біжать, а тут я підбігаю й ловлю їх, щоб вони не зірвалися. От і вся моя робота. Стерегти дітей над прірвою в житі. Девід Джером Селінджер
Номер слайду 4
• приєднатися;• допомогти;• вчасно відійти в сторону, дозволяючи дітям йти своїм шляхом;• слідувати далі, щоб допомогти іншим.
Номер слайду 5
Значимість роботи класного керівника* Саме класний керівник здатний показати учневі та його батькам, що вони є в житті один одного, так як більша частина про це забуває, і організувати їх зустріч в контексті взаєморозуміння і взаємодовіри...** Саме класний керівник здатний, наприклад, показати вчителям -предметникам, що сукупний обсяг домашніх завдань, який задається ними, перевищує всі мислимі і немислимі норми...* Саме класний керівник здатний допомогти дитині у вирішенні труднощів, з якими та з причини свого віку або відсутності відповідних умінь ще не здатна впоратися самостійно.* Саме класний керівник здатний спільно з дитиною та її батьками створити умови для реального самостійного вирішення зростаючою людиною її особистих проблем, розуміння себе та інших, особистісного та професійного самовизначення* Саме класний керівник здатний створити умови для розвитку у дітей творчої ініціативи, громадянської позиції, відповідальності та всіх якостей, що затребувані суспільством. * Робота класного керівника базується на визнанні ним необхідності формувати і у себе, і у дітей позитивну "Я-концепцію" і вміння жити "Тут і тепер". В цьому і полягає кредо класного керівника.
Номер слайду 6
Впровадження у навчально-виховний процес здоров’язберігаючих технологій
Номер слайду 7
Майстерність педагога, що володіє істинним авторитетом 1. Боротьба не з дитиною, а за дитину. 2. Володіти всіма стилями і застосовувати в залежності від специфіки дитячого колективу, конкретної ситуації і відповідно до поставленої педагогічної завданням. 3. Уміння досягати успіху. 4. Здійснення особистісно-орієнтованого підходу. 5. Володіння результативними педагогічними технологіями
Номер слайду 8
Імідж педагога. Імідж має потужний психологічний вплив на його цільову аудиторію і на самого вчителя. Він несе певне повідомлення про особистості оточуючим. Існують 5 основних «точок опори» іміджу:1) одяг. Пам'ятайте: Червоний колір збуджує, сприяє підвищенню активності, але учень при цьому швидко втомлюється. Рожевий - м'який, ніжний, чуттєвий. Коричневий - символізує силу, енергію, вселяє довіреність до вчителя, заспокоює. Синій - діловий, авторитетний. Блакитний - колір відпочинку, іноді сприймається як нудний і холодний. Зелений-колір лідерства, разом з жовтим він збуджує, з синім - заспокоює. Жовтий - колір радості і веселощів, але якщо його багато, то стомлює. Кремові і бежеві тони - найбезпечніші і заспокійливі. Сірий - навіває нудьгу. Білий - колір чистоти помислів, однак шкідливий для психіки.2) зачіска, макіяж. Слід зазначити, що довжина волосся бажано коротка або середня. Причому світлий колір волосся уособлює популярність, а темний підкреслює солідність. Косметика малопомітна.3) міміка, погляд. Радимо: з ранку «приміряйте» доброзичливу посмішку і не знімайте її до самого вечора.4) хода, жести, поза.5) манера спілкування. Завжди пам'ятайте, учитель (класний керівник) повинен бути привабливим, відкритим, викликати симпатію. Він повинен випромінювати впевненість і твердість.
Номер слайду 9
Дружній шарж (зображення дійсності, перебільшене відповідно до дійсності з комічними цілями)Кожній команді пропонується придумати і зобразити за допомогою міміки і жестів одного з педагогів іншої команди (не більше 1 хвилини).
Номер слайду 10
Виразність мови Завдання:• Промовте слово "МОЛОДЕЦЬ!" «РОЗУМНИЦЯ!»:1 команда 2 командатихо голоснонІжно здивованоіронічно захопленоласкаво вимогливо
Номер слайду 11
Конструкторське бюро «Імідж вчителя»З геометричних фігур скласти «модель» вчителя, за допомогою кольорового паперу, фломастерів, клею «одягнути», враховуючи складові іміджу:- одяг;- зачіска, макіяж;- міміка, погляд.
Номер слайду 12
«Кодекс гідності вчителя школи» Вчись бачити і поважати в іншій людині особистість. Вчись бачити в собі недоліки і пробачати їх іншим Щедро ділися своєю педагогічною майстерністю, бо «не збідніє рука, що дає». Вчися радіти успіхам колег. Не дозволяй собі поганого настрою, це не пристойно. Повніше використовуй свої сили і можливості в роботі. Підвищуй свій інтелект. Прагни до професійного майстерності.
Номер слайду 13
Інтерактивна вправа «Мікрофон» «Заповіді педагогічного спілкування» (поради бувалих)(пропоную прочитати по фразі заповіді)- Ти за увагу борись, не будуй спілкування «зверху вниз».- Намагайся вивчати настрій дітей, їх міміку, жести і вираз очей.- Які вони вчора і сьогодні, які з ранку і які опівдні. Як вони кажуть: сміхом, слізьми...- Вчися бачити себе очима дітей!- Любите дітей, будьте ввічливі з ними. Вони в будь-якому віці дуже ранимі...- Щоб поваги дітей домогтися, слово з ділом не повинно розходитися!- Ставте себе на місце дітей і зможете зрозуміти їх мерщій!- Діти не люблять грубі фрази: виконають прохання, але не накази.- До дітей своїм ставитеся люблячи. Злитися ви можете лише на себе!- «Любимчиків» не заводите, за гріхи не мстіть.- Наодинці не з'ясовуйте і перед всіма не лайте. Не принижуйте їх при всіх. Адже вбиває навіть сміх!
Номер слайду 14
«Відро для сміття»„Я ображаюсь на...”„Я злюсь на...”