Презентація до уроку "Ручні осколкові гранати". В презентації матеріали викладені відповідно до плану уроку з усіма його частинами: Повторення попереднього матеріалу, новий матеріал, закріплення та домашнє завдання.
АБВГспрямування руху газового поршня, та захист рук від опіківприведення в дію затвору та ударно-спускового механізмузапобігання вильоту полум’я та зменшення віддачіповернення затворної рами із затвором в крайнє переднє положення. Знайдіть відповідність частин автомату та їх призначення
Номер слайду 3
АБВГспрямування руху газового поршня, та захист рук від опіківприведення в дію затвору та ударно-спускового механізмузапобігання вильоту полум’я та зменшення віддачіповернення затворної рами із затвором в крайнє переднє положення. Перевірь себе
Номер слайду 4
Розбивання капсулю. Досилання патрону в патронник. Викидання стріляної гільзи. Запирання каналу ствола. Досилання патрону в патронник. Запирання каналу ствола. Розбивання капсулю. Викидання стріляної гільзи. Розташуйте функції затвору в хронологічному порядку.
Номер слайду 5
Завдання уроку Ознайомимося з таким видом озброєння, як ручні осколкові гранати. Вивчимо їх призначенням та будову, принцип дії та бойові властивості. Розглянемо правилами безпечного поводження та прийоми підготовки гранат до метання.
Номер слайду 6
Розділ: Вогнева підготовка. Тема уроку: Ручні осколкові гранати та поводження з ними
Номер слайду 7
Ручні осколкові гранати призначені:для ураження осколками живої сили противника у ближньому бою (під час атаки, в окопах, сховищах, населених пунктах, лісі, горах…);пошкодженя та знищення бойових (вогневих, інженерних, технічних…) засобів противника.
Номер слайду 8
Типи ручних осколкових гранат. Залежно від дальності уражаючої дії осколків гранати бувають наступального та оборонного типу. Оборонні – дальність ураження осколками перевищує ймовірну дальність кидка. Наступальні – дальність ураження осколками перекривається дальністю кидка. Застосування гранат наступального типу можливе на відкритій місцевості. А оборонні гранати кидати треба або з укриття, або відразу після кидка ховатися.
Будова гранат РГД 5 та Ф 11- трубка запалу з манжетой;2- ковпак з вкладишем;3- піддон з вкладишем;4- пробка. Корпус. Вибуховий заряд
Номер слайду 11
Будова гранат РГН та РГО1 - манжета;2 - верхня зовнішня і внутрішня напівсфера;3 - нижня зовнішня і внутрішня напівсфера;4 - пробка. Вибуховий заряд. Корпус
Ручні кумулятивні гранати РКГ 3 (РКГ 3 Е, РКГ 3 ЕМ)Протитанкові гранати, призначені для ураження танків, самохідних артустановок, інших броньованих машин та руйнування захисних споруд за рахунок концентрації енергії спрямованого вибуху.
Номер слайду 16
Правила поводження з гранатами. Гранати зберігаються в ящиках. Переносять у гранатних сумках, запали окремо;Оберігати від поштовхів, ударів, вогню, перегріву, сирості та бруду. При просушуванні дотримуватися певних правил. При огляді гранат та запалів звернути увагу на:відсутність вм’ятин, іржі, зеленого нальоту та тріщин на згинах запобіжної чеки. Забороняється:розбирати бойові гранати та запали, ремонтувати їх;переносити без сумок та за кільце;чіпати гранати, що не розірвалася; без потреби заряджати гранату;виконувати вправи з метання бойових гранат без каски.
Номер слайду 17
Підготовка гранати до метання. Метання гранати складається з:заряджання гранати; зайняття вихідного положення;самого метання. Послідовність заряджання:дістати гранату лівою рукою, правою – вигвинтити пробку з трубки корпусу (мал. а);тримаючи гранату, правою рукою дістати запал та розгорнути його (мал. б);встановити запал у трубку та загвинтити його (мал. в). Граната готова до метання. Заряджати гранату дозволяється тільки перед метанням. Гранату заряджають за командою «Підготувати гранату» або самостійно.
Назвіть гранати та їх типи. Ф 1 (навчальна)РГНРКГ 3 ЕМРГН та РГО без запалів. РГД 5, пробка
Номер слайду 20
Що зображено на малюнку
Номер слайду 21
Продовжіть речення«Сьогодні на уроці я дізнався…»«Для мене цікавим було…»«Мені корисно було дізнатися…»«Мені запам’яталося…»
Номер слайду 22
Домашнє завданняопрацювати § 25;заповнити таблицю: «Тактико-технічні характеристики гранат РГО і РГН;за бажанням, підготувати повідомлення за темою: походження назви гранати Ф1.