Презентація до педагогічної ради з елелемтами тренінгу "Формувальне оцінювання"

Про матеріал
Презентація до педагогічної ради на тему "Формувальне оцінювання" з елементами тренінгу
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Підготувала: ЗДНВР Хоменко Н.О. Засідання педради з елементами тренінгу

Номер слайду 2

Вправа «Казковий магазин» Хід проведення: кожен учасник виставляє на продаж у казковому магазині свій товар – риси характеру, навички, уміння. А на заміну замовити собі щось інше (наприклад : продаю 500 грамів витримки, а куплю 100 грамів здогадливості). Кожен учасник повинен щось продати і придбати. (Запис товару на картках) * Казковий магазин

Номер слайду 3

* Вправа «Температурний скринінг проблеми» Завдання: Учасники визначають «власну температуру» обізнаності з питання «Формувального оцінювання учнів» на імпровізованому термометрі. Тайминг: до 5 хв

Номер слайду 4

Теорія питання Завдання: сприймати інформацію, робити нотатки, фіксувати питання для обговорення Тайминг: 10-15 хвилин *

Номер слайду 5

У Концепції Нової української школи задекларовано зміни підходів до оцінювання результатів навчання. Одним із таких підходів є формувальне оцінювання, яке вважають оцінюванням для поліпшення навчання. *

Номер слайду 6

Чому ця тема потрібна? Технологія формувального оцінювання проста й складна водночас. Проста, бо інструментарій вже є готовий і створити власний - теж не проблема. Складна, бо треба переосмислити свою вчительську роль. Це не контрольне оцінювання, де ви ставите відмітку за репродукцію знань. Це спосіб зібрання інформації про те, як учні просуваються в своєму навчанні, з якими проблемами стикаються, наскільки вміють їх долати, а також це - розширений зворотній зв'язок  для учнів. Формувальне оцінювання призначене, передусім, для відслідковування розвитку компетентностей і, як правило, не перетворюється в оцінку в журналі *

Номер слайду 7

* ОЦІНЮВАННЯ Завершальне (підсумкове) Формувальне Оцінювання результатів навчання Оцінювання для навчання

Номер слайду 8

* вчителям визначати потреби учнів, адаптуючи до них процес навчання   учням усвідомлювати й відслідковувати особистий прогрес і планувати за допомогою викладача подальші кроки у навчанні Формувальне оцінювання – інтерактивне оцінювання учнівського прогресу, що дає змогу

Номер слайду 9

* ФОРМУВАЛЬНЕ ОЦІНЮВАННЯ ПРОТИ ТРАДИЦІЙНОГО Традиційне оцінювання (підсумкове, завершальне) Формувальне оцінювання Мета Оцінити рівень навчальних досягнень учнів (оцінити якість) Оптимізація навчального процесу для розвитку особистості учнів (підвищити якість) Хто оцінює Вчитель Вчитель, самооцінювання, взаємооцінювання Оцінюється Результат навчання Процес навчання

Номер слайду 10

* Традиційне оцінювання (підсумкове, завершальне) Формувальне оцінювання Порівнюється З іншими учнями З попередніми досягненнями учнів Пріоритет Оцінки Учіння Тип взаємодії у класі (групі) Конкуренція (змушує учнів конкурувати між собою) Співпраця, співтворчість (допомагає учням вчитися один в одного) Мотивація Знижується Підвищується Критерії Не чіткі Чіткі, прозорі продовження Під час формувального оцінювання ми корегуємо процес навчання, під час підсумкового – визначаємо якість його результатів.

Номер слайду 11

* «Якщо уявити учнів в образі рослин, то підсумкова оцінка, прийнятна для традиційного навчання, – це процес простого вимірювання їхнього зросту. Результати вимірювань будуть цікавими для порівняння та аналізу, але вони самі по собі не впливають на ріст рослин. Формувальне оцінювання, навпаки, схоже на підживлення і полив рослин. Тим самим безпосередньо впливає на їх ріст»

Номер слайду 12

◦ Як далеко просунулися учні? ◦ В якому напрямку їм потрібно рухатися далі? ◦ У який спосіб це зробити краще? Формувальне оцінювання дає змогу зрозуміти: Завершальне (підсумкове) та формувальне оцінювання не виключають одне одного, а лише доповнюють

Номер слайду 13

* це не оцінка, а механізм формування навчального процесу; це інструмент підтримки, а не контролю; відбувається під час навчання і є його частиною; оцінює процес навчання; завжди є позитивним; індивідуалізоване; забезпечує зворотний зв'язок, який допомагає зрозуміти наступні кроки в навчанні; усвідомлення самим учнем дистанції між тим, чого він хоче досягти, і тим, де він знаходиться в даний момент; планування того, що учень повинен зробити, щоб цю дистанцію скоротити; зміцнює впевненість у тому, що можна поліпшити результати.   Чим є формувальне оцінювання та чим воно не є:

Номер слайду 14

* Формувальне оцінювання має на меті: підтримати навчальний поступ учнів; формувати в учня/учениці впевненість у собі, наголошуючи на сильних сторонах, а не на помилках, діагностувати досягнення на кожному з етапів навчання; вчасно виявляти проблеми й запобігати їх нашаруванню; підтримувати бажання навчатися та прагнути максимально можливих результатів; запобігати побоюванням помилитися.

Номер слайду 15

* Результати формувального оцінювання: відслідковується динаміка розвитку учня на всіх етапах навчання; забезпечуються найбільш комфортні умови для кожного учня; формується адекватна самооцінка учня; підвищується мотивація до навчання; формуються навички самостійного оцінювання.  

Номер слайду 16

* ФОРМУВАЛЬНЕ ОЦІНЮВАННЯ у молодшій школі Завдання вчителя – розкрити потенціал кожної дитини, а не перевірити її на відповідність певному стандарту. Оцінювання досягнень учнів необхідно спрямовувати на формування їх позитивної самооцінки. Доцільно акцентувати увагу лише на позитивній динаміці досягнень учнів. Про труднощі у навчанні необхідно говорити з учнем індивідуально, аби не створювати ситуацію колективної зневаги до дитини. Формувальне оцінювання не повинно містити частки НЕ, жодних негативних суджень чи критики. Формувальне оцінювання діагностує сфери, які потребують покращення, і допомагає покращити їх. 

Номер слайду 17

* Доцільно вчити дітей взаємооцінюванню при цьому формувати уміння коректно висловлювати думку про результат роботи однокласника, давати поради щодо його покращення. Важливо не протиставляти дітей одне одному. Стимулюючим має бути порівняння роботи (відповіді, дії тощо) з тим, як працювала дитина раніше. Формувальне оцінювання не може складатися з балу, цифри, букви чи лише одного слова. Вчитель має надавати батькам пояснення, письмове чи словесне.

Номер слайду 18

* ФОРМУВАЛЬНЕ ОЦІНЮВАННЯ у старшій (середній) школі

Номер слайду 19

* Важливо, щоб формувальне оцінювання: було пов’язаним із результатами навчання; містило коментарі щодо конкретних характеристик виконаного завдання; пропонувало подальші кроки; було своєчасним (із достатнім проміжком часу на опрацювання коментарів до виконаної частини завдання). Таке оцінювання може бути без балів або додавати невеликий бал до фінальної оцінки

Номер слайду 20

* Техніки формувального оцінювання 1. Таблиці З-Х-Д

Номер слайду 21

Повністю розумію Потребую ще почитати Не розумію (червоний хрестик) 2. Сигнали рукою

Номер слайду 22

* 3. Спрямована розшифровка Учні своїми словами дають розшифровку тих понять, які були опрацьовані на уроці. 4. Резюме в одному реченні Учні одним реченням дають характеристику основних понять, розібраних на уроці. 5. Карти додатків Учні наводять приклади з життя на застосування вивченого матеріалу, таким чином відбувається перенос знань з теорії на практику.

Номер слайду 23

* 6. Тижневі звіти. Забезпечують швидкий зворотний зв’язок: вчитель – учень. Чого я навчився цього тижня? Які питання залишились для мене незрозумілими? Які питання я задав би учням, якби був вчителем, щоб перевірити, чи зрозуміли вони матеріал? 7. Шкала. На полях зошита учень креслить шкалу і відзначає хрестиком на якому рівні, на його думку, виконана робота. Внизу – не впорався, посередині – впорався, але виникли проблеми, вгорі – все вийшло. Під час перевірки вчитель обводить хрестик, якщо згоден з оцінкою учня, або малює свій, якщо не згоден.

Номер слайду 24

* 8. Рефлексія Що зрозумів, чому навчився на уроці? Було цікаво… Що було цікаво, складно, вдалося? Було важко… Мені ще потрібно повчитися… Тепер я можу… За що можу похвалити себе? Я навчився… Навіщо нам потрібен був цей урок? Я зміг… Що найбільше вразило? Я спробую… Що є потрібним для запам’ятовування? Мене здивувало… Над чим треба ще попрацювати?   Урок дав мені для життя…

Номер слайду 25

* 9. Лист самооцінки після вивчення теми «Конус». ТАК-НІ Я знаю, що таке конус. Я знаю як він утворюється. Я можу назвати елементи конуса. Пам’ятаю формулу для обчислення об’єму конуса. Пам’ятаю формулу для обчислення площі поверхні конуса. Можу навести приклади конуса у навколишньому світі. Я вмію будувати перерізи конуса площинами.

Номер слайду 26

* 10. Лист самооцінки роботи в групі ТАК-НІ Я був активним в групі. Я відразу зрозумів, як треба виконати завдання. Я пропонував декілька способів виконання завдання. Я не відволікався від основної роботи. Я уважно слухав, які ідеї пропонують інші учасники групи. Я дуже хотів, щоб наша група виконала завдання правильно і швидко.

Номер слайду 27

* 11. Лист самооцінки за результатами семестру ТАК-НІ Регулярно виконував домашні завдання. За потребою консультувався з вчителем. Накопичував знання та виправляв оцінки. Регулярно вів записи в зошиті. Вмію складати конспект вивченої теми. Вмію самостійно знаходити матеріал з теми. Робив усні повідомлення. Брав участь в обговоренні теоретичного матеріалу. Я ставив питання, якщо було щось незрозуміло.

Номер слайду 28

Вправа «Я роблю так!» Презентація досвіду роботи колег * «Використання технік (прийомів) формувального оцінювання на уроках географії, біології», з досвіду роботи вчителя географії Герасименко Л.М. та біології Коренської В.А.

Номер слайду 29

Вправа «Незакінчена фраза, або закріплюємо правила оцінювання Завдання: продовжити фразу, утворивши при цьому правила оцінювання для вчителя.   РЕФЛЕКСІЯ до тренінгу (опитування) * Враховуй……… Створюй…… Поважай….. Враховувати…… Орієнтуватись на ……. Не протиставляти…… Оцінювати не……. Вмотивовувати….. Використовувати…. Коректно …..

Номер слайду 30

* Використані джерела:   EdEra_Osvitoriya: BR102 Бери й роби. Змішане та дистанційне навчання. https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:EdEra_Osvitoriya+BR102+2020/info Роміцина Л.В. Формувальне оцінювання навчальних досягнень учнів з математики в Новій українській школі. Режим доступу: https://imso.zippo.net.ua/wp-content/uploads/2019/04/statja_20190404_1.pdf   Морзе Н. Використання цифрових технологій для формувального оцінювання / Н. Морзе, В. Вембер, М. Гладун // Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету. - 2019. - Вип. спецвип. - С. 202-214. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/oeeemu_2019_spetsvip.   Формувальне оцінювання як засіб підвищення ефективності освітнього процесу. Режим доступу: https://vseosvita.ua/webinar/formuvalne-ocinuvanna-ak-zasib-pidvisenna-efektivnosti-osvitnogo-procesu-146.html

Номер слайду 31

Успіхів у впровадженні технологій формувального оцінювання.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Перкіна Валентина Вікторівна
    Дякую за чудовий матеріал!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
ppt
Додано
24 листопада 2024
Переглядів
82
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку