Презентація до позакласного заходу " День Захисника і Захисниці України"

Про матеріал
Презентація, яку можна використати як проведенняпозакласного заходу так і дистанційної форми навчання . День Захисника України . Вивчаємо історію України за шевронами ЗСУ
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Із 2015 року в рамках реформування Збройних Сил України вирішувалось, як виглядатимуть нові погони, звання, емблеми військових частин, правила носіння форми, нагороди. Головна причина — значна частина української символіки була достоту ідентична ворожій, російській.

Номер слайду 4

«Якщо твій ворог — у блакитному береті, ти точно маєш обрати щось інше. Найперше для того, щоб не відкрити вогонь по своїх! А найкраще — бути подалі від ворога у всьому: від мови та культури до зовнішнього вигляду», — розповідає у You. Tube-блозі «Обличчя незалежності» Олекса Руденко, художник-геральдист волонтерської групи «Нове військо». Саме тому останні кілька років для українських військових бригад затверджували і розробляли нові емблеми. І вже зараз, дивлячись на ті чи ті шеврони, емблеми різних формувань ЗСУ, можна вивчати історію України, її міфи та легенди.

Номер слайду 5

Шеврони ЗСУ, вустами яких говорить українська історія

Номер слайду 6

Чорний ворон і дуб Залізняка, 93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр»Це формування механізованих військ у складі ЗСУ назване так на честь Холодноярської Республіки. Це короткочасне державне утворення на землях УНР проіснувало з 1919 по 1922 рік в урочищі Холодний Яр. Який, своєю чергою, є історичною місцевістю Наддніпрянської України, яка прославилась міццю духу своїх повстанців. У часи СРСР навіть саме існування Холодноярської Республіки замовчулось чи подавалось спотворено. Ну а символами цієї республіки, до якої увійшли 25 навколишніх сіл та яка налічувала близько 15 000 повстанців, обрали чорного ворона та дуб очільника гайдамацького повстання — козацького отамана Максима Залізняка.

Номер слайду 7

Череп і напис «Україна або смерть», 72-га окрема механізована бригада імені Чорних Запорожців. Це формування ЗСУ розміщується в Білій Церкві. Носить почесну назву на честь Чорних запорожців — військового формування часів УНР. Чорних запорожців ще називали «чорношличниками». Це елітне військове формування кавалерії армії Української Народної Республіки існувало з 1918 по 1920 рік. На емблемі 72-ої бригади красується зворотна частина знамена чорних запорожців — зображення «Адамової голови» (череп із двома кістками) і напис «Україна або смерть».

Номер слайду 8

Дракон, що дихає полум’ям, 12-та окрема бригада армійської авіації імені генерал-хорунжого Віктора Павленка. Бригада носить ім’я Віктора Павленка ― командувача Повітряного флоту УНР. Саме пілоти 12-ої окремої бригади армійської авіації були тими першими сміливцями, які вилетіли на ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи. Бригаду охороняє символ — дужий дракон, що дихає на ворогів полум’ям і може кожну наволоч перетворити на грудочку смердючого попелу. Ух! І так буде з усіма нашими воріженьками, щиро віримо.

Номер слайду 9

Гори, едельвейс та перехрещені сокири, 10-та окрема гірсько-штурмова бригада. Розміщується ця бригада в Коломиї та спеціалізується на проведенні бойових дій у гірській місцевості. На її емблемі білим контуром зображені контури трьох гір — Говерла, Бребенескул та Піп Іван. В основі емблеми — гірська квітка едельвейс, а за нею — два перехрещені топірці (це сокири, які використовують гуцули, бойки та лемки). Едельвейс символізує мужність та відвагу.

Номер слайду 10

Срібна голова вовкулаки із золотими очима й стрілами, Сили спеціальних операцій ЗСУ (ССО)Голова вовкулаки уособлює керівну структуру Сил спецоперацій України. У пащі срібного вовка — дві стріли, символ ворогів. Як мовить стародавня легенда, козаки-характерники могли обертатися на вовків, могли ловити стріли потужними лаписьками або й відбивати їх голіруч. Зламана стріла в пащі вовка — знищений ворог. Ціла стріла в іклах — нейтралізований. Тобто саме голова ССО вирішує, якого ворога буде знищено, а якого просто нейтралізують. Цікаво, що всередині нарукавного знака — двозуб покровителя ССО, князя Святослава Хороброго. Так-так, саме він вважається автором фрази «Іду на ви», що означає відкрите оголошення війни супротивнику. Князь Святослав відомий також військовими подвигами: він суттєво розширив територію Київської Русі, підкоривши волзьких булгар, аланів, радимичів, в’ятичів. Та розгромив Хазарський каганат.

Номер слайду 11

Коронований лев спирається на скелю, 24-та окрема механізована бригада імені короля Данила. Почесне найменування бригади підкреслює визнання потужної Галицько-Волинської держави світовими правителями. І в першу чергу — святим престолом Ватикану. Як і визнання ролі короля Данила у протистоянні монголо-татарській навалі. Ще тоді Галицько-Волинська держава виступала як форпост перед загрозою зі сходу для всієї європейської цивілізації. На шевроні бригади — галицький лев, який спирається на скелю. Це символіка Галицько-Волинської держави. До слова, на голові лева — корона видатного полководця Середньовіччя, короля Данила. 24-та бригада має девіз латиною: «Milites Regum», у перекладі — «Піхота короля».

Номер слайду 12

Залізний хрест УНР, 28-ма окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового Походу. Бригада носить почесну назву на честь Лицарів Зимового Походу — учасників Першого зимового походу. Це похід Армії Української Народної Республіки тилами Червоної та Добровольчої армій під проводом Михайла Омеляновича-Павленка, що тривав з 1919 по 1920 рік. Головним завданням Зимового Походу було збереження присутності української армії на українській території шляхом партизанських дій, у той час як її головний отаман Симон Петлюра у справах державної важливості перебував зі своїм штабом у Варшаві. Центральний елемент шеврона — залізний хрест, і це одна з нагород Української визвольної війни 1917-1921 років. І що важливо — єдина бойова відзнака армії УНР.

Номер слайду 13

Герб гетьмана Івана Виговського, 58-ма окрема мотопіхотна бригада імені гетьмана Івана Виговського. Бригада носить почесну назву Івана Виговського — Гетьмана Війська Запорозького та має шеврон, де зображений фірмовий гетьманський герб. А ще — латинське гасло «Simul ad victoriam», що в перекладі — «Разом до перемоги». Отже, у центрі шеврона — герб родини Виговських, що є різновидом герба абданк. Саме такі герби використовувались як родові герби кількох польських, литовсько-білоруських, українських шляхетських родів за часів Королівства П’ястів, Речі Посполитої. Цікаво: саме таким гербом володіли й Богдан та Юрій Хмельницькі.

Номер слайду 14

Сова з мечем, Воєнна розвідка України. На емблемі Воєнної розвідки України — сова з мечем у лапах. Найновіший зразок емблеми зображує сову, яка спрямовує цей меч на територію рф. До речі, на росії дуже обурились цим зображенням. Та це ще не все! Цікаві відкриття на вас чекають, якщо порівняєте емблеми української та російської розвідок. На рашистській — кажан і гасло: «Вище нас тільки зірки». Як ви знаєте, сова блискуче полює на кажанів та ласує цими тваринами. У той час як гасло української розвідки — «Sapiens dominabitur astris», у перекладі «Мудрий пануватиме

Номер слайду 15

pptx
Додано
30 листопада 2022
Переглядів
580
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку