ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ОСОБИСТОСТЕЙ КРАЮ:
«ВИДАТНИЙ МИТЕЦЬ БУКОВИНИ – ІВАН МИКОЛАЙЧУК»
(Презентація до Програми для класних керівників 11класів
з національно- патріотичного виховання)
ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ОСОБИСТОСТЕЙ КРАЮ:«ВИДАТНИЙ МИТЕЦЬ БУКОВИНИ – ІВАН МИКОЛАЙЧУК»Презентація Програми для класних керівників 11 класівз національно-патріотичного виховання
Номер слайду 2
Лебідь сів на плесо ЧорториїВін торкає літепло води.-Ти чого прийшов сюди , вродливий,-Ти чого,чого, скажи?В гордім леті чути запах літа.І відбиток неба у очах.-Я прийшов сюди, щоб вік дожити,Бо Іванова душа в моїх руках. М. Кубей.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Метою курсу є поглиблене ознайомлення з життям, творчою діяльністю та світоглядом видатного кіномитця Івана Васильовича Миколайчука – Білого Птаха Буковини.
Номер слайду 6
Завдання курсу:ознайомити учнів з життєвим і творчим шляхом, осмислити роль особи (а отже і своєї власної) в історичному процесі, а також її відповідальності за свої дії;формувати в школярів уміння застосовувати отримані знання, вміння та навички на практиці;навчити учнів аналізувати історичні джерела і використовувати їх як матеріал для дослідження;розвивати у дітей уміння висловлювати й відстоювати свої думки, оцінювати думки інших, виявляти розбіжності в різних позиціях та поглядах;виховувати в учнів ціннісне ставлення до суспільства і держави;виховувати в учнів риси толерантності, поваги до національних традицій та звичаїв, національну гідність , гордість за своїх талановитих земляків.
Номер слайду 7
{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}№ п\п. Назва розділів, тем. К-сть годин. Дата1 Життєвий і творчий шлях І. В. Миколайчука1 2 Дослідження творчої спадщини Івана Миколайчука як актора1 3 Дослідження творчої спадщини Івана Миколайчука як сценариста1 4 Дослідження творчої спадщини Івана Миколайчука як кінорежисера1 5Іван Миколайчук в колі митців- шістдесятників1 6 Українська поезія про Івана Миколайчука - обличчя і душі українського поетичного кіно, аристократа духу, блискучого самородка.1 7 Українська документалістика про Білого Птаха Буковини1 8 Народні традиції в кіномистецьких стрічках митця1 9 Музейна спадщина. Екскурсія до музею с. Чортория та музею народної шани с. Брусниця , Брусницький ЗНЗ І-ІІІст. ім. І. В. Миколайчука.1 Орієнтовна сітка розподілу навчальних годин
Номер слайду 8
{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}№п/п. К-стьгод. Зміст навчального матеріалу. Вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів. Примітка11 Життєвий і творчий шлях І. В. Миколайчука- людини, яка пробуджувала національний дух українців. Створення мультимедійних проектів. Учні: Знають і розповідають основні біографічні відомості про Івана Миколайчука та цікаві епізоди з його життя. Створюють мультимедійні проекти . 21 Дослідження творчої спадщини Івана Миколайчука як актора. Зіграно 34 ролі в кіно. Учні: Досліджують творчу спадщину Івана Миколайчука як актора,знають акторські ролі та фільми , в якихзнімався артист. 31 Дослідження творчої спадщини Івана Миколайчука як сценариста . Написано9 сценаріїв:«Білий птах з чорною ознакою», «Вавілон ХХ», «Камінна душа», «Небилиці про Івана» та інш. Учні: Досліджують творчу спадщину Івана Миколайчука як сценариста, знають сценарії, які він створив. 41 Дослідження творчої спадщини Івана Миколайчука як кінорежисера.«Вавілон ХХ», «Така пізня, така тепла осінь». Учні: Досліджують творчу спадщину Івана Миколайчука як кінорежисера, знають режисерські роботи. 51Іван Миколайчук в колі митців- шістдесятників. Зв'язок з кінорежисерами С. Параджановим, Ю.Іллєнком, Л. Осикою, Л. Танюком, актором Л. Биковим. Учні: Порівнюють життя Івана Миколайчука з митцями-шістдесятниками (Сергій Параджанов, Юрій Іллєнко, Лесь Танюк, Леонід Осика,Л. Биков та інш.), виховують почуття любові до батьків, родини, відстоюють власну життєву позицію. Навчальний матеріал
Номер слайду 9
{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}61 Українська поезія про Івана Миколайчука - обличчя і душі українського поетичного кіно, аристократа духу, блискучого самородка. Учні: Знайомляться з поезією земляків , присвяченою Іванові Миколайчуку; (Богдан Мельничук, Ліна Костенко, Тамара Севернюк, Володимир Візнюк, Марія Кубей, Ольга Винничук-Флорескул); виразно й усвідомлено читають вірші та аналізують їх. 71 Українська документалістика про Білого Птаха Буковини. Учні: Вміють презентувати художньо – біографічні та документальні твори про життя І. В. Миколайчука 81 Народні традиції в кіномистецьких стрічках митця. Учні: Розвивають допитливість , шанобливе ставлення до народних традицій та звичаїв; формують шанобливе ставлення до свого роду, народу та держави.91 Музейна спадщина. Екскурсія до музею с. Чортория та музею народної шани с. Брусниця, Брусницький ЗНЗ І-ІІІ ст. ім. І. В. Миколайчука. Учні: Відвідують музеї, висловлюють враження про побачене та почуте.
Номер слайду 10
Список рекомендованої літератури. Миколайчук Марія. Білий птах з чорною ознакою.Іван Миколайчук: спогади, інтерв’ю, сценарії. Київ,1991р. Брюховецька Лариса. Поетичне кіно: заборонена школа. Кубей Марія. Карби про Івана. Брюховецька Лариса . Іван Миколайчук. Життєпис, фільми, сценарії , задуми, спогади, світлини, бібліографія. Київ, 2002р. Білий птах з доброю ознакою // Гусар Ю. Зірки не гаснуть: художньо-документальні розповіді про видатних митців Буковини, чиї імена занесено на «Алею зірок» у Чернівцях / Ю. С. Гусар.- Чернівці, 2003. — С. 36-40.Іван Миколайчук: бібліографічний покажчик / авт. упоряд. А. Лупан. — Чернівці: ПП Глібка, 2011. — 104 с. Брюховецька Л. Реабілітація духовності: Парадокс І. Миколайчука // Кіно-Театр. – 1998. – № 2. – С. 24–26. Лемешева Л. Іван Миколайчук. Присвята: Кіносценарій // Сучасність. – 1996. – №3–4. – С. 15–41. Мащенко М. Іванове літо // Укр. культура. – 1996. – №6. – С. 20–21.Іван Миколайчук:біобібліографічний покажчик.- Чернівці, 2011.- 119 с. Фільми про Івана«Іван Миколайчук. Тризна», документальний фільм, режисер Василь Вітер (1989)«Іван Миколайчук. Книга життя», документальний фільм, студія «Степ»; автори: Т. Ткаченко, В. Ілащук; режисери: С. Сотников, А. Білан; 2 серії«Іван Миколайчук. 25 років кохання», документальний фільм, продюсерський центр «Закрита зона»; автор Н. Фіцич, режисер Сергій Цимбал (2007).