Презентація допоможе ознайомити дітей з народними звичаями, особливостями святкування Стрітення, розвивати інтерес до історії, звичаїв народу, виховувати любов до свого народу, збагачувати словниковий запас учнів.
Презентацію підготувала вчитель Бориспільського НВК “Ліцей “Дизайн - освіта” ім. Павла Чубинського” Мелащенко Олена Миколаївна. Стрітення
Номер слайду 2
Лютневий сніг весною пахне
Номер слайду 3
15 лютого - Стрітення Господнє.
Номер слайду 4
Подія, коли святі Симеон і Анна зустріли в храмі принесеного батьками Ісуса і прославили його, і називається святом Стрітення Господнього і святкується православною церквою як одне з найбільших свят.
Номер слайду 5
На Стрітення люди в церквах святять воду і свічки, які називали «громичними», бо запалювали їх і ставили перед образами під час грози, щоб оберегти людей і худобу від грому.
Номер слайду 6
Стрітенська свічка захищає від пожеж. Саме цю свічку дають людині в руки коли вона йде в останню путь.
Номер слайду 7
По приході з церкви запалювали таку свічку, щоб весняна повінь не пошкодила посіви і щоб мороз дерева не побив. Саме від громичної свічки і свято мало другу назву — Громиця.ppt_xxshearppt_x
Номер слайду 8
Ой, громниця-свічечко! Святая водичечко! Від біди оберігай наш майбутній урожай! Дай здоров’я нам усім та достатку в кожен дім! Свічко-свічечко гори, на діточок укажи! В щасті – долі щоб жили і здоров’я берегли!
Номер слайду 9
Коли святили воду в церкві, селяни набирали її в нову, ще невживану посудину, приносили додому і пильно берегли, бо цій воді приписувалася цілюща сила.
Номер слайду 10
З давніх-давен люди з нетерпінням чекали на день Стрітення Господнього, бо вважається, що саме в цей день Зима зустрічається з Весною, а за давніми народними прикметами визначали, якою буде цього року весна: ранньою чи пізньою?
Номер слайду 11
Вони сперечаються, кому слід піти далі, а кому - вернутися. Якщо цього дня потеплішає, значить, Весна перемогла в цій суперечці, а якщо стане холодніше, значить, пощастило Зимі.
Номер слайду 12
Хай цей святий вогонь долізе до Божих долонь,Як Бог нас зігріває, так і цей вогонь хай палає,Хай буде не для шкоди, а для погоди,Хай нас гріє та землю не кам’яніє,Щоб він собі жив та дощика не глушив.
Номер слайду 13
З останнім місяцем зими у хліборобів завершувався і традиційний зимовий відпочинок. Селяни починали готуватися до нового хліборобського сезону.
Номер слайду 14
Привітанням журавля. Я пробуджую поля,наповняю ручаїта заквітчую гаї. Кожен з вас мене впізна. Відгадали? Я - …
Номер слайду 15
Номер слайду 16
«Поле має вуха, а земля — очі, а Весна дівкою наступає, всю землю вбирає». А тому дівки, у вінках поверх хусток, з саморобними квітами та стрічками на палицях під вечір виходять на толоку «стрічати Весну».
Номер слайду 17
Матері в цей день випікали обрядове печиво у вигляді жайворонків чи голубів, а діти, взявши печиво, бігали по вулицях, вибігали за околицю і закликали птахів. style.colorfillcolorfill.type
Номер слайду 18
Свято зустрічі весни підготували учні та вчителі 1-Б класу Бориспільського НВК «Ліцей «Дизайн-освіта» ім. Павла Чубинського. Весна прийшла з квітами, співучими жайворонками, з радісним настроєм із святами весняними.