Вітаю !
Пропоную Вам для викристання в роботі презентацію на тему " Сучасна міська (сільська) громада";
6 клас, предмет " Україна і світ: вступ до історії та громадської освіти".
Сучасна міська(сільська) громада. Презентація по предмету «Україна і світ: Вступ до історії та громадянської освіти» 6 клас
Номер слайду 2
Громада — група людей, об’єднаних спільністю становища, інтересів тощо; об’єднання людей, що ставить перед собою певні спільні завдання; організована спільнота; адміністративно-територіальна одиниця місцевого самоврядування. Об’єднана територіальна громада - вид територіальних громад, що утворилися внаслідок реформи децентралізації у 2015-2020 роках шляхом добровільного об’єднання населених пунктів. Головне їх призначення — самостійне врегулювання питань, які стосуються життя місцевого населення.
Номер слайду 3
Децентралізація — це передача значної частини повноважень і коштів від держави органам місцевого самоврядування. Основною метою децентралізації є створення умов для формування ефективної і відповідальної місцевої влади, здатної забезпечити комфортне та безпечне середовище для проживання людей по всій території України. Метою реформи місцевого самоврядування є, передусім, забезпечення його спроможності самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення.
Номер слайду 4
Реформа місцевого самоврядування, враховуючи позитивний як європейський, так і власний історичний досвід, передбачає обов’язкове об’єднання (укрупнення) територіальних громад. Укрупнення (збільшення) території громад не може бути довільним, воно має свої логічні межі. Відстань від центру громади до її найдальшого населеного пункту має бути такою, щоб у екстрених випадках її не довше ніж за 30 хвилин могли подолати пожежна команда, швидка допомога, поліцейський патруль. Допомога, надана через більший проміжок часу, різко втрачає ефективність. Питання визначення меж нових, об’єднаних громад вирішуватиметься органами влади обласного рівня з урахуванням як об’єктивних критеріїв, так і думки громадян.
Номер слайду 5
Після консолідації громад села, які не матимуть власних сільрад, будуть представлені в місцевій раді своїми депутатами, а у виконкомі – сільськими старостами. Старости та депутати здійснюватимуть зв’язок між односельцями і владою громади та вирішуватимуть різні проблеми його жителів у раді та виконкомі. Повноваження старости визначені додатково в спеціальному законі.
Номер слайду 6
До основних повноважень старости належать:представництво інтересів жителів села, селища у виконавчих органах сільської, селищної, міської ради;сприяння жителям села, селища у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування;участь у підготовці проекту бюджету територіальної громади в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного села, селища;внесення пропозицій до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради з питань діяльності на території відповідного села, селища виконавчих органів сільської, селищної, міської ради, підприємств, установ, організацій комунальної форми власності та їх посадових осіб та інші обов’язки, визначені Положенням. В Законі України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» зазначено, що у населених пунктах, котрі не визначені адміністративними центрами, обиратимуть старосту на строк повноважень місцевої ради (на 5 років). Він є посадовою особою місцевого самоврядування та керується у своїй діяльності Положенням про старосту.
Номер слайду 7
Кабінетом Міністрів України затверджена концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, яка складається з трьох напрямків: Перший – базовий: формування об’єднаних громад базового рівня адміністративно-територіального устрою України. Другий – створення нових районів, які вирішуватимуть лише те, що відноситься до компетенції району: комунальна власність, вторинна медицина, школи-інтернати і т.д. Решта повноважень районів перейде до компетенції об’єднаних громад. Третій напрямок – заключний, це області. По суті межі областей мінятися не будуть. Області перейменують в регіони. Тобто кількість обласних центрів така ж і залишиться. Змін зазнає лише форма управління.
Номер слайду 8
Основною територіальною одиницею стає громада. Громада має голову та виконком, який виконує всі функції з управління громадою. Села, які ввійшли до об’єднаної громади обирають старост, які входять до виконкому об’єднаної громади і виконують ті ж функції, які були в сільраді. Тобто за простою довідкою не потрібно їхати в новий центр громади – планується що на місці її зможе видавати староста. Наступний рівень – це район і область. І там і там будуть обрані рай- та облради, які мають створити виконкоми замість рай- та обладміністрацій.
Номер слайду 9
Територіальна громада – це спільнота мешканців, жителів населених пунктів (сіл, селищ і міст), об’єднана загальними інтересами власного життєзабезпечення, самостійного, в межах законів, вирішення питань місцевого значення як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування. Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності:• затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання;• затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання;• встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону;• забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів;• утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю;• вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.
Номер слайду 10
Завдяки громаді людина входить у життя суспільства й виконує в ньому певні соціальні ролі та функції, забезпечує реалізацію своїх інтересів. У громаді людина формує систему цінностей і ставлень до питань соціального життя, вчиться їх вирішувати разом з іншими членами громади.