Презентація до творчого проекту «Технологія виготовлення сувенірів. Виготовлення новорічної іграшки у техніці ґрунтований текстиль. Петриківський розпис»

Про матеріал
Презентація до творчого проекту «Технологія виготовлення сувенірів. Виготовлення новорічної іграшки у техніці ґрунтований текстиль. Петриківський розпис»
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Технологія виготовлення сувенірів. Виготовлення новорічної іграшки у техніці ґрунтований текстиль. Петриківський розпис. Розробила вчителька трудового навчання Репетько Л. О.

Номер слайду 2

Людина створена для творчості так само, як птах для польоту Народна мудрість. Сувені́р (фр. Souvenir «спогад, пам'ять») - предмет, призначений нагадувати про відвідані країни, міста національного парку, об'єкта культури.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Сучасні новорічні іграшки

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Формування банку ідей. Банк ідей: Виріб на замовлення;Виріб для шкільної виставки;Виріб для інтер’єру дому;Виріб для себе;Виріб на продаж;Виріб-подарунок.

Номер слайду 7

Розробка плану виконання проекту1. Виготовлення шаблонів. Розкрій деталей2. Пошиття виробу. Повузлова обробка3. Приготування розчину для ґрунтовки. Ґрунтування виробу. Фарбування4. Розмальовування виробу. Контроль якості5. Остаточна обробка виробу. Захист проекту

Номер слайду 8

Форми новорічних іграшок

Номер слайду 9

2.3 Вибір матеріалів, інструментів та обладнання для роботи:голки, нитки, ножиці, тканина,швейна машинка, синтепон, клей ПВА, шаблони іграшок, картон, прості олівці, акрилові фарби або гуаш + клей ПВА, пензлики,стрічки, схеми розпису

Номер слайду 10

Зшивання та грунтування іграшки 1. Бавовняну тканину потрібно скласти навпіл лицьовим боком всередину і сколоти.2. Зробіть шаблони обраних іграшки. Приколіть шаблони до тканини, обведіть контури м'яким олівцем. Позначте місце для вивертання виробу. Припуск на шов – 0,5 см (позначити штриховою лінією).

Номер слайду 11

3. Виріжте іграшку по лінії припусків на шви. 4. Зшийте деталі на швейній машинці або швом «назад голкою». Місце для вивертання не прошивати!!! Надрізати краєчки, не дорізаючи до шва близько 2 мм.

Номер слайду 12

5. Виверніть деталь іграшки за допомогою тонкої палички. Щільно набийте іграшку через отвір синтепоном. Зашийте отвір потайним швом. Прикріпити довгу нитку для підвішування іграшки на просушку. 6. Готуємо розчин для ґрунтування. Клей ПВА розвести з водою 1:1. Пензликом гарно поґрунтувати іграшку, просочивши шов. Підвісити на сушку до повного висихання деталей.7. Пофарбуйте іграшку білою акриловою фарбою (1-2 шари), гарно профарбовуючи дрібні деталі та шви. Для подальшої роботи іграшка повинна бути абсолютно сухою.

Номер слайду 13

Петриківський розпис. Свою назву петриківський розпис отримав від назви села Петриківка (сьогодні – центр Петриківського району Дніпропетровської області), заснованого 1772 року на березі річки Чаплинка гетьманом Петром Калнишевським. Художню основу петриківського малярства склали традиції декоративного розпису внутрішніх приміщень селянських хат. Декоративний стінопис був поширений в багатьох регіонах України. На Дніпропетровщині існувала традиція декорувати стіни хат багатим рослинним орнаментом. Малюнки на стінах хат не були довговічними. Перед великими святами стіни оселі білили і заново наносили нові квіткові орнаменти. Цим видом декоративно-прикладного мистецтва займалися переважно жінки. В селі були відомі одна-дві народні художниці, які мали особливий хист до малювання. Їх сусіди часто запрошували розмальовувати свої оселі. Так поступово виокремилися спеціалісти, для яких декоративний розпис перетворювався на промисел. В петриківському малярстві переважають рослинні мотиви. У рослинному орнаменті зображають різноманітні квіти (айстри, жоржини, троянди, ромашки) та плоди, які поєднують у фантазійні композиції вазонів і кущів. Іноді рослинні візерунки поєднують із зображенням людей, птахів та тварин. Малюнок в Петриківці виконується на білому фоні. Художники використовують саморобні пензлі з котячого хутра, анілінові, акварельні, темперні або гуашеві фарби, розведені на яєчному жовтку. У творах майстрів петриківського розпису зв'язок майстра з рідною землею особливо глибокий.

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Для того, щоб оволодіти технікою «петриківка», потрібно знати кілька основних правил.1. Для виконання елементів петриківського розпису візьміть цупкий папір або ватман.2. Спочатку легенько наведіть олівцем контури майбутнього малюнка.3. Використовуйте для малювання гуаш, розведену з клеєм ПВА (1 капля ПВА на 10 крапель фарби). Фарби не беріть багато, бо вона швидко сохне.4. Можна малювати пальчиком! Ягідки без відбитків виглядатимуть несправжніми. Крапочки можна робити вушними паличками.5. Тримайте пензлик під кутом приблизно 80° до паперу.6. Навчиться охайно й чітко виконувати основні елементи петриківського розпису.7. Розміщуйте усі елементи петриківського розпису на однаковій відстані.8. Експериментуйте із кольорами!9. Малюйте щодня і вдосконалюйте свою техніку.10. Тепер уважно роздивись основні елементи петриківського розпису

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Критерії оцінки проекту1. Технологічні критерії: - тканина довговічна, витрати мінімальні;- технологія зшивання дотримана, складність і об’єм – середня;- доцільність виробу використовується за при значністю. 2. Естетичні критерії:- правильно підібрана кольорова гама;- виріб сприймається виразно, вносить в елементи національного колориту. 3. Економічні маркетингові критерії:- виріб користується попитом на ринку;- середня собівартість проекту, високий рівень продажної ціни;- доцільний вид реклами – виставки, художні салони і ярмарки.

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Номер слайду 28

Джерела інформації:1. https://folkmart.ua/c349-petrikivskiy_rozpis 2.https://petrykivka-art.com/3.https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%83%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%96%D1%80 4.https://pustunchik.ua/ua/treasure/draw/petrikovskaya-rospis-uroky-master-klass5.https://elibrary.kdpu.edu.ua/bitstream/123456789/4249/1/%D0%9 F%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BA%D1%96%D0%B2%D1%81%D1%8 C%D0%BA%D0%B8%D0%B9%20%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BF%D0%B8%D1%81%20%D0%AF%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BB%D1%94%D0%B2%D0%B0%20%D0%92%D0%BE%D0%B2%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE.pdf

pptx
Пов’язані теми
Технології, 9 клас, Презентації
Інкл
Додано
14 серпня
Переглядів
608
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку