9 березня о 18:00Вебінар: Навчаємося не тільки за партою, або рухливі ігри з інтелектуальним навантаженням на уроках суспільного і гуманітарного циклу

Презентація до уроку №1 в 10 класі " Мистецтво афріканського культурного регіону. африканська скульптура, маски"

Про матеріал

Мета: формування предметних компетентностей: ознайомитися з культурою африканського континенту, а саме стародавніми цивілізаціями даної території; мистецтвом скульптури та маски , їх особливостями; навчитися проводити власні мистецькі дослідження; створити власні маски для шкільного театралізованого шоу.

формування ключових компетентностей:

- обізнаність: уміння розповідати про африканські скульптури та маски, аналізувати ці твори мистецтва ;

- комунікація: розвивати уміння працювати в групах, знаходити необхідну інформацію;

- самовираження: уміння розповідати про культуру африканського континенту в образотворчому мистецтві, аналізувати твори;

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Мистецтво 10 клас Підручник Масол Л. М. Савченко Т. Т.

Номер слайду 2

“ Метод опорних слів ”Читаючи текст, випишіть ті слова, які ви вважаєте ключовими для кожної ідеї тексту. Працюючи в парах, перекажіть одне одному зміст тексту, спираючись на виписані слова. Савченко Т. Т.

Номер слайду 3

Чи знаєте ви, що…. Африка є другим за величиною континентом, і її площа складає близько  22 % всієї території , займаної сушею. Включаючи спірну територію західної Сахари і прилеглі острівні держави, в Африці налічується 54 незалежні держави. В даний час населення Африки становить близько 1,2 мільярда людей. За останні сорок років тут стався справжній демографічний вибух, і тому середній вік населення на цьому континенті порівняно невисокий. У багатьох державах Африки половина населення не досягла ще віку 25 років. Савченко Т. Т.

Номер слайду 4

Африка розташована найбільш централізовано по відношенню до світової системи координат. Її перетинає і нульовий меридіан (0 градусів довготи) і екватор (0 градусів широти). Хоча населення Африки становить близько 16 % відсотків світового населення, на чверті мов, що існують на планеті, розмовляють тільки в Африці. В Африці знаходиться і найбільша в світі пустеля Сахара, яка займає більшу територію, ніж вся континентальна частина США. Арабська мова, представлена різними діалектами, є найбільш поширеною мовою Африки. 170 мільйонів людей, що говорять на цій мові, живуть в основному в Північній Африці. Крім арабської, на континенті говорять ще на 2000 мовах. Найбільш древньою цивілізацією, яка зародилася в Африці була держава фараонів в стародавньому Єгипті. Вона почалася приблизно за 4500 років до нашої ери і закінчилася в 343 році до Різдва Христового. Савченко Т. Т.

Номер слайду 5

Сценка. Тассіли. Аджєр. IV тис. до н.є. Зображення стрілця. Тассіли-і-Аджєр. Аджєр. IV тис. до н.є. Савченко Т. Т.

Номер слайду 6

“ Бортовий журнал ”Запишіть у зошиті відповіді на питання: “ Що мені відомо з цієї теми?”, а після ознайомлення з новим матеріалом – на питання “ Чого нового я дізнався з уроку?”. Зустрівши у тексті ключові моменти – занесіть їх у свій бортовий журнал. При читанні, під час пауз і зупинок, заповніть графи бортового журналу, пов’язуючи тему, що вивчається зі своїм баченням світу, зі своїм особистим досвідом. Савченко Т. Т.

Номер слайду 7

Савченко Т. Т.

Номер слайду 8

Савченко Т. Т.

Номер слайду 9

Савченко Т. Т.

Номер слайду 10

Скульптура Савченко Т. Т.

Номер слайду 11

Савченко Т. Т.

Номер слайду 12

Савченко Т. Т.

Номер слайду 13

Практичне завдання Савченко Т. Т. Розгляньте форми й деталі масок і статуеток. Вони реалістичні чи фантастичні ?Які елементи перебільшено ?

Номер слайду 14

Савченко Т. Т.

Номер слайду 15

Савченко Т. Т.

Номер слайду 16

Практичне завдання. Зверніть увагу на пропорції фігур зображених людей. Що незвичного ви побачили ?Савченко Т. Т.

Номер слайду 17

Оба, голова правителя (18 ст.)півень 18ст. Маска (18 ст.)Савченко Т. Т.

Номер слайду 18

Практичне завдання. Савченко Т. Т. Роздивіться риси обличчя персонажів. Зверніть увагу на бронзову голову зі спеціальними отворами навколо рота для прикріплення бороди й вусів.

Номер слайду 19

Савченко Т. Т.

Номер слайду 20

Скульптура на стіні палацу в королівстві Бенін, 16-18ст. Савченко Т. Т.

Номер слайду 21

Практична робота. Що зображено на рельєфі ?Роздивіться обличчя і пози людей, їхній одяг, обладунки. Як вони розташовані в композиції ?Які розміри і пропорції фігур ?Як ви думаєте, хто ці люди ?Які події втілив майстер ?Савченко Т. Т.

Номер слайду 22

Анрі Матісс « Нарцисси та скатертина в синьо - рожевих тонах», 1911 Андре Дерен. Пабло Пікассо. Пейзаж на Середземном моріСавченко Т. Т.

Номер слайду 23

Бортовий журнал Що нового ви дізналися з теми “ Африканська скульптура, маски ” Бенін. Савченко Т. Т.стародавня Єгипетська імперія

Номер слайду 24

Рефлексія. Продовжте речення: Савченко Т. Т. На цьому уроці я дізнався (дізналась) про стародавні цивілізації Африки…. та такі види мистецтва як …… набули там поширення. Особливістю африканських масок є …. Скульптура в житті африканців грає… роль, тому що…. Африку (не)вважають колискою людства, тому що….. Наприклад, …. Отже Африка це….

Номер слайду 25

Домашнє завдання. Савченко Т. Т.

Номер слайду 26

Проаналізуйте свою діяльність на уроці за такими критеріями: Що із зробленого на уроці викликало позитивні емоції?Що вдалось найкраще за все ?Що вдалося менше ?Що залишилося незрозумілим ?Над чим вам хотілося б ще попрацювати ?Савченко Т. Т.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.8
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 4
Оцінки та відгуки
 1. Отрощенко Юлія Олександрівна
  Презентація відповідає темі. Створена відповідно до усих вимог.
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Цоток Ірина
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 3. Охотницька Наталія Петрівна
  Чудова презентація, дякую автору за працю!
  Загальна:
  4.7
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  5.0
 4. Єрмак Марина Миколаївна
  Дуже потрібна інформація. Дякую.
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
Показати ще 1 відгук
pptx
Додано
21 червня 2018
Переглядів
17724
Оцінка розробки
4.9 (4 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку