23 липня о 18:00Вебінар: STEM-освіта без гендерних стереотипів – запорука успішного майбутнього школярів

Презентація до уроку біології у 7 класі по темі "Різноманітність рептилій. Роль рептилій у природі та значення в житті людини"

Про матеріал

Презентація до уроку біології у 7 класі по темі "Різноманітність рептилій. Роль рептилій у природі та значення в житті людини" містить помітки до слайдів. Підходить до конспекту уроку по цій темі, який є на сайті "На Урок".

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Різноманітність рептилій. Роль рептилій у природі та значення в житті людини. Біологія. 7 клас. Підготував: Мукоїда М. М., вчитель біології Кивачівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Краснопільської сільської ради Гайсинського району Вінницької області

Номер слайду 2

Девіз уроку:«…Збережи, де стоїш, де живеш, на відстані погляду й голосу, хоч би на відстані простягненої руки!» «Екологічний маніфест»

Номер слайду 3

Впіймай помилку Яйця рептилій мають додаткові захисні оболонки. Розмноження відбувається у воді. Кінцівки рептилій розташовані з боків тулуба. Покриви тіла рептилій завжди зволожені, бо шкіра має слизові залози. Покриви тіла представлені роговими лусками, щитками, пластинками. Рептилії не здатні підтримувати постійну температуру тіла. Рептилії мають непрямий розвиток. Рептилії час від часу скидають верхній покрив тіла (линяють). Активні протягом всього року. Для рептилій характерне легеневе дихання. 1) Тіло рептилій має голову, тулуб, хвіст та чітко виражену шию. 2) Переважна більшість розмножується відкладанням яєць, які мають великий запас поживних речовин. Відповідь

Номер слайду 4

Впіймай помилку. Відповіді:123456789101112++─+─++─+─++

Номер слайду 5

А чи знаєте ви, що... У мезозойську еру плазуни панували на суходолі, в повітрі й навіть у безмежних водних просторах. Не випадково цю еру називають століттям ящерів. Рослиноїдний брахіозавр - найбільший динозавр  (довжина 25 метрів, маса 36 тонн, при рості 13 метрів) Тиранозавр-рекс – найбільший хижий динохавр (довжина 12,3 метра, высота до бедра— 4 метра, а маса до 9,5 тонн)

Номер слайду 6

Ящірки. ЗміїХамелеони. РептиліїЛускаті Крокодили Черепахи К-ть видів. Динозаври*Дзьобоголові* Гатерія≈ 6 тис. 31 225 1 вимерлі

Номер слайду 7

Літаючі ящірки. Сучасні літаючі дракони мешкають на Малайських островах та у Східній Індії. У них декілька пар ребер (5-6) видовжені та можуть відходити в сторони, натягуючи шкіру, що зібрана в складки – так утворюються «крила».

Номер слайду 8

Найбільша ящірка. Довжина тіла може сягати 3,6 м. Мають винятково чутливий нюх. Можуть полювати навіть на буйволів. Слина варанів містить величезну кількість бактерій. Комодський варан

Номер слайду 9

У Мексиці живуть ящірки-отрутозуби. Їхній укус смертельно отруйний для дрібних тварин. Для людини ─ дуже болючий, інколи смертельний. Техніка полювання отрутозуба така ж, як і у отруйних змій: укус, потім переслідування жертви. Ящірки-отрутозуби

Номер слайду 10

Найдовші та найбільші зміїПівденноамериканський водяний удав анаконда Південноазіатський сітчастий пітон

Номер слайду 11

Хамелеони

Номер слайду 12

Крокодили. Довжина самців може досягати 7 м при вазі близько 1 т, але самки набагато менше – в межах 3 м з вагою до 0,5 т. Гребенястий крокодил отримав свою назву завдяки двом гребенях, які знаходяться в області очей. Мешкає цей хижак в прісноводних водоймах островів Нової Гвінеї, а також Австралії та Індонезії. Найбільший крокодил у світі - гребенястий крокодил.

Номер слайду 13

Черепахи. Слонові черепахи. Слонова черепаха — найбільша серед сухопутних черепах. Це величезна тварина важить близько 300 кг, має панцир у діаметрі до 1.5 метрів та 1 метр заввишки. Зовні слонова черепаха відрізняється від інших черепах довгою шиєю, високими лапами та чорним панциром.

Номер слайду 14

ДзьобоголовіГатерія – жива викопна рептилія

Номер слайду 15

Значення рептилій. Роль рептилій у природі у житті людини☺ланка в ланцюгах живлення ☺регуляція чисельності комах, гризунів; ☻використання в їжу (м’ясо, яйця);☺в медицині для виготовлення ліків;☻шкіряні вироби, різноманітні вироби з панцира черепах.

Номер слайду 16

Рептилії з Червоної книги України. Жовтопуз безногий. Полоз жовточеревий. Мідянка звичайна Гадюка степова східна

Номер слайду 17

Рептилії з Червоної книги України. Полоз леопардовий. Полоз лісовий. Гекон середземноморський. Ящірка зелена

Номер слайду 18

Зоовікторина. Хто хвіст залишає, а від ворога втікає? (ящірка)Куди повзе ─ за собою хату везе? (черепаха)В’ється мотузка, а на кінці головка. (змія)Чи всі ящірки мають ноги? (ні, веретільниця, жовтопуз ─ безногі)Яка роль язика в житті гадюки? (орган дотику, нюху, сприйняття звукових коливань)На емблемі медицини зображена змія. Яка її назва? (ескулапова змія)Чи живуть на території України отруйні змії? (так, гадюка звичайна, гадюка степова східна)Чи є змія з «окулярами»?(так, очкова змія або індійська кобра)

Номер слайду 19

Знайди зайве. Вуж, варан, кобра, удав. Хамелеон, крокодил, тритон, черепаха. Варан, гекон, хамелеон, бісса. Гримучник, вуж, хамелеон, мамба. Нільський крокодил, леопардовий полоз, кайман, алігатор, гавіал.

Номер слайду 20

Домашнє завдання. Опрацювати відповідний параграф підручника. «Різноманітність рептилій. Роль рептилій у природі та значення в житті людини». Випереджальне завдання: підготувати повідомлення «Пристосування птахів до польоту».

Номер слайду 21

Спасибі за плідну працю на уроці, активність, ініціативність та наполегливість у навчанні!

pptx
Додано
12 липня 2018
Переглядів
295
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку