Історія вивчення вакуолей Вакуолі були виявлені голандським натуралістом Антоні ван Левенгуком в наприкінці 1600 року за допомогою системи збільшувальних лінз.
Номер слайду 3
Будова вакуолі Органела клітини, яка мають вигляд порожнин або цитоплазматичного мішку, що відмежований від цитоплазми клітини одинарною мембраною (тонопластом) і заповнені рідиною (клітинним соком).
Номер слайду 4
Види вакуолей Розрізняють три види вакуолей: травні; скоротливі; власне вакуолі рослинних клітин.
Номер слайду 5
Функції вакуолей Травні вакуолі мають функцію перетравлення речовин, які надійшли до клітини.
Номер слайду 6
Функції вакуолей Скоротливі вакуолі накопичують надлишок клітинної рідини. Вони здатні змінювати свій об’єм, цим регулюється внутрішньоклітинний тиск.
Номер слайду 7
Функції вакуолей Вакуолі рослинних клітин підтримують внутрішньоклітинний тиску, чим забезпечують збереження форми клітин. Містять запасні поживні речовини, кінцеві продукти обміну, також пігменти, що зумовлюють забарвлення певних типів клітин і частин рослин.
Номер слайду 8
Утворення вакуолей Вакуолі утворюються з мішечків та пухирців ендоплазматичної сітки, які в процесі розвитку клітини збільшуються в об'ємі та масі.
Номер слайду 9
Локалізація вакуолі У молодому віці клітина містить велику кількість вакуолей, які постійно рухаються в цитоплазмі клітини. З часом у зрілій клітині дрібні вакуолі зливаються в єдину, яка може займати до 90% об'єму клітини.