Декоративна штукатурка - це натуральний, гіпоалергенний матеріал, як правило, зроблений на основі натуральних волокон і мінеральних наповнювачів. Декоративна штукатурка володіє антибактеріальними властивостями, високим ступенем паронепроникності і відмінними світловідбиваючими характеристиками; вона дозволяє створювати текстури з плавними кольоровими переходами. Це один із самих вишуканих і практичних матеріалів для внутрішніх оформлень стін і фасадів будівель. До того ж вона відзначається своєю міцністю і довговічністю, витримує різкі перепади температур і навіть відкритий вогонь.
Особливий склад декоративної штукатурки не закупорює намертво стіни, він дозволяє частинкам повітря і пари проникати крізь неї, завдяки цьому ваше приміщення буде "дихати". Ви перестанете боятись появи грибка, який поселяється на сирих стінах. І, на кінець, що не менш є важливо: декоративна штукатурка є екологічно чистим покриттям, в її склад не входять хімічні добавки, що випаровуючись можуть позначитись на здоров'ї господарів дому.
Більшість з нас хочуть бачити в своєму будинку якийсь особливий свій стиль, щоб бути ексклюзивними і неповторними. Декоративна штукатурка – це завжди витончено і ексклюзивно, адже повторити "малюнок" неможливо, навіть при великому бажанні; навіть якщо використати один і той самий вид штукатурки та однакові інструменти, в результаті ви отримаєте два зовсім різних інтер’єри.
Перший етап. Стіни очищаємо від залишків обробки (якщо це необхідно), видаляємо пил, бруд, а також – масляні плями. Якщо площини мають суттєві нерівності – перед нанесенням декоративної штукатурки потрібно провести вирівнювання стін штукатуркою із звичайного цементно-піщаного розчину. Якщо в приміщенні, обробка якого проводиться, підвищена вологість, в обов'язковому порядку обробляємо стіну протигрибковим засобом. Тріщини і шви необхідно розшити за допомогою «болгарки» і заповнити шпаклівкою на підставі гіпсового зв'язуючого.
Другий етап. Підготовлену таким чином стіну покриваємо ґрунтовкою. Поверх ґрунтовки наносимо базовий шар штукатурки і затираємо його з одночасним ущільненням. Цей шар і буде служити основою для нанесення декоративної штукатурки короїд. Якщо виконується оштукатурювання стін зовнішніх, то вимоги до підготовки поверхні не такі суворі? На поверхні з бетону, цементно-вапняні або цементно-піщані штукатурки короїд наноситься без ґрунтовки. Для того, щоб забезпечити максимальну адгезію декоративної штукатурки з підставою стін за годину до початку штукатурних робіт рясно змочує водою.
Третій етап. Для приготування декоративної штукатурки: Дотримуючись рекомендацій виробника наливаємо необхідний обсяг води температурою 15-20°С. У воду поступово вводимо сухий компонент декоративної штукатурної суміші, безперервно помішуючи, щоб уникнути грудкування. Отриманий склад продовжуємо перемішувати до повної однорідності, потім залишаємо на 10-15 хвилин в закритій ємності. Після закінчення зазначеного часу штукатурну суміш знову перемішуємо.
Якщо в ході роботи по нанесенню штукатурки стін своїми руками потрібно зробити перерву, місце закінчення роботи на час перерви заклеюється малярською стрічкою. Поверх стрічки наноситься штукатурка. При відновленні роботи штукатурка підрізається і малярська стрічка видаляється. Перед нанесенням короедний штрихів на поверхню штукатурки витримуємо протягом півгодини. Якщо прикладена до оштукатуреній поверхні рука не прилипає – значить, пора переходити до наступного етапу!Штрихи наносимо за допомогою пластмасової терки, яку утримуємо плоско внакладку до поверхні штукатурки. За допомогою різної інтенсивності і напрямку руху терки можна отримати штрихи різної конфігурації і розміру.
GROTTOДекоративне покриття GROTTO, створене на основі натурального вапна, сьогодні широко використовується для декорування інтер’єрів і фасадів. Цей матеріал має високу паропроникність та антигрибкові властивості. Чудово себе веде у вологих приміщеннях. GROTTO – це унікальна можливість створення власного неповторного інтер’єру з різними декоративними рішеннями. Завдяки особливому складу, використовуючи різні техніки нанесення, можна отримати різноманіття фактур. Застосування металізованих і перламутрових фінішних складів дозволить покриттю чудово виглядати в сучасних інтер’єрах, а вміле поєднання покриття з декоративним воском MURANO створить воістину неповторну красу оздоблення.
Також можливе нанесення раніше колерованої бази GROTTO з подальшою обробкою фінішними складами, що додасть додатковий ефект. Для отримання сучасних покриттів можна використовувати лаки-хамелеони або металізовані воски. При виробництві фасадних робіт для збільшення вологостійких і фунгіцидних властивостей рекомендується застосування гідроізолюючої грунтувки і гідрофобізатора.
ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ: Застосування: фасади, внутрішні інтер’єри. Склад: вапно, мінеральні наповнювачіРозчинник: вода. Питома вага: 1,75 кг/л при t ° = 20 °СРозведення: водою до 10%Фасовка: 5 кг, 15 кг. Зберігання: min 1 рік при t° від 5 °С до 30 °СВИТРАТА:базове покриття GROTTO – 1-1,5 кг / м ²(залежно від обраної техніки нанесення)або 0,5-0,6 кг/м2 ² в один шар (техніка RIO)фінішне покриття ANTIQUE, OASIS, DECOR WAX – 8-12 м ² / лфінішне покриття SPECIAL WAX, AZURE – 8-10 м ² / лзахисне покриття: лаки Д-101, Д-102, Д-105 – 8-10 м ² / л(один шар)