Фізика – 7 клас. Розвиток судноплавства та повітроплавання
Номер слайду 2
Історія виникнення повітроплавання
Номер слайду 3
Історія виникнення повітроплавання
Номер слайду 4
Історія виникнення повітроплавання
Номер слайду 5
Історія виникнення повітроплавання. Перший задокументований успішний політ на повітряній кулі зробив священик єзуїт, Бартоломео Лоренцо де Гусмао. Відбулася ця врочиста подія в 1709 р. у присутності королівських осіб і знаті. Повітряна куля являла собою паперову оболонку, заповнену нагрітим повітрям. Нагріте повітря надходило із глиняного горщика, установленого на підвішеному знизу кулі піддоні. У горщику щось згоряло. Куля швидко набрала висоту. У Франції перша повітряна куля, наповнена теплим повітрям, була винайдена і піднята у повітря в 1783 році братами Ет’єном і Жозефом Монгольф’є. По імені творців такі повітряні кулі називаються «монгольф'єрами".
Номер слайду 6
Історія виникнення повітроплавання
Номер слайду 7
Розквіт повітроплавання
Номер слайду 8
Сьогодення повітроплавання
Номер слайду 9
Сьогодення повітроплавання
Номер слайду 10
Історія виникнення керованого повітроплавання
Номер слайду 11
Судноплавство
Номер слайду 12
Судноплавство
Номер слайду 13
Судноплавство
Номер слайду 14
Судноплавство
Номер слайду 15
Судноплавство
Номер слайду 16
Судноплавство
Номер слайду 17
Судноплавство
Номер слайду 18
Судноплавство
Номер слайду 19
Судноплавство. Першим у світі теплоходом,тобто судном з двигуном внутрішнього згоряння, що працюють на порівняно дешевому нафтовому паливі,є побудоване в 1903 р. у Росії річкове нафтоналивне судно“Вандал”. Перший у світі морський теплохід “Дело” водотоннажністю 8000 т. був також побудований в Росії в 1907 р.
Номер слайду 20
Судноплавство. У 1959 р. був введений в експлуатацію перший у світі атомний криголам “Ленін”. Кілька років потому в США було побудовано вантажно-пасажирське судно “Саванна”, у ФРН – атомний рудовоз “Отто Ган” , в Японії – науково-дослідне судно “Муцу”.
Номер слайду 21
Судноплавство. Не зважаючи на бурхливий розвиток авіації, цього нового перспективного транспортного засобу, рольморського флоту в майбутньо-му не зменшиться, бо суднозавжди залишиться найбільшнадійним і економічним транс-портним засобом для переве-зення великих партій вантажу між континентами, вивчення і освоєння багатств морських просторів.