ВЗАЄМОДІЯ ВОДИ З КИСЛОТНИМИ ОКСИДАМИЄдиний кислотний оксид, який при звичайних умовах не взаимодіє с водою,— це силіций(IV) оксид Si. O2, якому відповідає силікатна кислота H2 Si. O3. Він поширений в природі у складі мінерала кварца. Звичайний кварцевий пісок по берегах морів і річок— це і є силіций(IV) оксид.
БЖД при роботі з кислотами і лугами. При попаданні на шкіру або в очі кислот і лугів змити їх струменем води протягом 10 хвилин, а потім нейтралізувати відповідними розчинами:при попаданні кислоти на тіло — 5% розчином питної соди.при попаданні кислоти в очі — 3% розчином питної содипри попаданні лугу в очі 2-3% розчином борної кислоти. При проливанні кислоти або лугу на стіл або підлогу, слід засипати піском, а потім нейтралізувати. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ виливати відпрацьовані кислоти і луги в каналізацію.
Індикатор ( лат. indicator — вказівник) – це речовина, яка змінює свій колір під дією лугу або кислоти.Індикатори поділяють на внутрішні і зовнішні. Перші вводять до розчину, який аналізують. Реакцію із зовнішніми індикатором проводять поза аналізованою пробою: фільтрувальний папір просочують розчином індикатора і на нього наносять краплю розчину, що аналізують.ІНДИКАТОРИ