Фосфорні добрива –добрива, які в якості поживного елемента містять йони фосфорної кислоти.
Номер слайду 3
Різноманітність фосфорних добрив Простий суперфосфат - Са(H2 PO4)2 * 2 Ca. SO4 Подвійний суперфосфат - Са(H2 PO4)2 Преципітат - Ca. HPO4 * 2 H2 O Фосфоритне борошно - Ca3(PО4)2 Томасшлак - Са3(РО4)2 * Са. О
Номер слайду 4
Простий суперфосфат - Са(H2 PO4)2 * 2 Ca. SO4допомагає рослині швидше вступити в період плодоношення; покращує смакові якості плодів і ягід; уповільнює старіння рослин;позитивно впливає на розвиток кореневої системи і бульб; є важливим компонентом для живлення рослин.
Номер слайду 5
Подвійний суперфосфат - Са(H2 PO4)2 До його складу входить не менше 50% фосфору. Причому він знаходиться в легкозасвоюваній для всіх рослин формі. Не слід забувати і про сірку (6%). На відміну від простого суперфосфату, в ньому відсутній гіпс. Це означає, що використовувати його для розкислення ґрунтів не вийде.
Номер слайду 6
Преципітат - Ca. HPO4 * 2 H2 O Як добриво володіє наступними перевагами: висока концентрація P2 O5, гарна ефективність на всіх видах грунтів і для всіх культур, зменшує кислотність ґрунту. Є два сорти преципітату: перший містить не менше 31% P2 O5, другий - 27% P2 O5
Номер слайду 7
Фосфоритне борошно – Ca3 (PО4)2 добриво, яке отримують подрібненням фосфоритів або продуктів їх збагачення. Нерозчинне у воді. Містить до 20-29% Р2 О5. Основний фосфоровмісний компонент – Са3(РО4)2.
Номер слайду 8
Томасшлак - Са3(РО4)2 * Са. О утворюється при переробці чавуну з великим вмістом фосфору в технічне залізо Томасівськім способом. Містить у складі надлишок Ca. O, завдяки чому є сильно лужним. Томасшлак застосовують на сильно кислих грунтах, де він нейтралізує надлишок кислот і одночасно збагачує грунт.