Презентацію до уроку біології у 6 класі "Особливості живлення, життєдіяльності та будови грибів" можна використати на уроці, в процесі самопідготовки дитини при дистанційному навчанні.
Особливості живлення, життєдіяльності та будови грибів
Номер слайду 2
Гриби - царство живих організмів, які поєднують у собі ознаки рослин і тварин.
Номер слайду 3
З рослинами їх зближує:наявність добре вираженої клітинної стінки; 2) нерухомість у вегетативному стані, 3) розмноження спорами; 4) здатність до синтезу вітамінів; 5) поглинання їжі шляхом всмоктування (адсорбції)Спільним з тваринами є: 1) гетеротрофность; 2) наявність у складі клітинної стінки хітину, характерного для зовнішнього скелета членистоногих; 3) відсутність у клітинах хлоропластів і фотосинтезуючих пігментів; 4) накопичення глікогену як запасної речовини; 5) утворення і виділення продукту метаболізму - сечовини.
Номер слайду 4
Ці особливості будови і життєдіяльності грибів дозволяють вважати їх однією з найбільш давніх груп еукаріотних організмів, що не мають прямого еволюційної зв'язку з рослинами, як вважалося раніше. Гриби і рослини виникли незалежно від різних форм мікроорганізмів, що жили у воді.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Характеристика. Дроб'янки. Рослини. Гриби. Тварини. Спосіб живленнягетеротрофний або автотрофнийавтотрофнийгетеротрофнийгетеротрофний. Організація спадкової інформації (наявність ядра)прокаріоти (нема)еукаріоти (наявне)еукаріоти (наявне)еукаріоти (наявне)Клітинна оболонканаявна (муреїн)наявна (целюлоза)наявна (хітин)нема. Клітинна мембрананаявнанаявнанаявнанаявна. Цитоплазманаявнанаявнанаявнанаявна. Органелималобагатобагатобагато. Включенняволютинкрохмальглікогенглікоген
Номер слайду 8
Особливості клітини гриба: Наявна клітинна оболонка, складається з хітину. Клітини більшості грибів мають звичайно два ядра. Має лізосоми для внутрішньоклітинного травлення.
Номер слайду 9
Вегетативне тіло переважної більшості видів грибів - це міцелій, або грибниця, що складається з тонких безбарвних (іноді злегка забарвлених) ниток, або гіф, з необмеженим ростом і бічним розгалуженням. Міцелій зазвичай диференціюється на дві функціонально різні частини: субстратний, службовець для прикріплення до субстрату, поглинання та транспортування води і розчинених у ній речовин, і повітряний, що піднімається над субстратом і утворює органи розмноження. Будова грибів.
Номер слайду 10
Тіло гриба = міцелій = грибниця (складається з ниток – гіф)Гіфи грибів бувають одноклітинними з великою кількістю ядер, і багатоклітиними, або септованими, тобто розділеними перегородками – септами – на окремі клітини, містять від одного до безлічі ядер.
Номер слайду 11
Живлення грибів. За трофічною приуроченістю до субстрату гриби поділяють на еколого-трофічні групи. У найзагальнішому випадку гриби поділяють на:сапротрофів, паразитів, симбіотрофів. Відомі також хижі гриби, що полюють на нематод або паразитують на них.