Презентація до уроку "Прислів'я вчить, як на світі жить"

Про матеріал
Презентація містить інтерактивні вправи, ігри , що допоможуть дітям познайомитися з українськими прислв'ями та приказками
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Прислів’я вчить як на світі жить. Клас. Вчитель Шевченко О. А.

Номер слайду 2

Згадайте:* Що таке усна народна творчість?* З якими жанрами творів усної народної творчості ми вже познайомилися на уроках?

Номер слайду 3

Прислів’я — це короткі влучні повчальні вислови, часто римовані, в яких передано життєвий досвід народу. Недарма про них говорять: «Прислів’я вчить, як на світі жить», бо вони навчають доброго, розумного й застерігають від лихого та дурного

Номер слайду 4

Приказки — образні влучні вислови, часто римовані, близькі до прислів’я, але без повчального змісту. Наприклад, до завірюхи треба кожуха; грудень рік кінчає — зиму починає; весна ледачого не любить.

Номер слайду 5

Приказки й прислів’я відображають мудрість попередніх поколінь нашого народу, його погляди на світ, людину, її характер і поведінку. Як і загадки, їх поділяють на групи за змістом: дружба, сусідство, дозвілля, згода і сварки, майнові й грошові відносини, біда, правда і неправда, бідні і багаті, рідний край, вірування, природа, господарська діяльність людини. Ті, хто знає багато приказок і прислів’їв і вживає їх у своєму мовленні, — надзвичайно цікаві люди. Тож, почувши дотепний вислів, намагайтеся запам’ятати його. Найбільшу тематичну групу становлять приказки та прислів’я про господарську діяльність людини, їх майже сім тисяч. До них належать приказки та прислів’я про працю в полі й саду, речі побуту, про тварин, птахів і звірів, транспорт, ремесла та професії, про їжу й народні прикмети.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Гра «Початок –кінець»Поєднайте початок прислів’я з його кінцем. За рідний край – Вітчизна – малина. На чужині хоч помирай. Чужина – калина, й сонце не гріє. Птаху – крила, а й старого навчить. Хто людей питає, людині – розум. Дарма, що малий, а той і розум має.

Номер слайду 13

Гра «ЧАРІВНІ КУБИКИ». На гранях кубиків написані слова. Вгадайте прислів’я (із чотирьох слів) за підказкою і складіть його з кубиків.* Це прислів’я було назвою притчі, що ми читали. Воно нам нагадує: якщо ти хочеш щось отримати, повинен гарно попрацювати. (Без труда нема плода)* Це прислів’я – нагадування тим, хто любить запізнюватися.(Семеро одного не ждуть)* А так говорять, про зайву, непотрібну річ чи навіть людину. « та ти мені потрібен, як… (П’яте колесо до воза)

Номер слайду 14

* Заздрість – це не дуже гарна якість людини. Ось про це говорить наступне прислів’я.(Заздрощі добра не вчать)* А це народне прислів’я часто говорять працьовиті люди, поглянувши на те, що їм треба зробити.(Очам страшно, руки роблять)* А це прислів’я використовують, коли хочуть відзначити відважну, сміливу людину, воїна, який і один стане проти ворога.( Один у полі воїн)

Номер слайду 15

Інтерактивна вправа «Реставрація»Визначте, яке слово пропущене.1. Дерево міцне корінням, а … родом і народом. А) собака Б) людина В) ведмідь2. Шила в … не сховаєш. А) мішку Б) ящику В) скрині3. Краще переконувати словами, ніж … А) ногами Б) руками В) кулаками

Номер слайду 16

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ:розгадайте кросворд.

Номер слайду 17

МУДРИМ НІХТО НЕ РОДИВСЯ, А НАВЧИВСЯ.

pptx
Додано
8 листопада
Переглядів
107
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку