Тема: Розв'язування задач та вправ з теми: « Сила струму. Електрична напруга».
Номер слайду 2
Мета:- узагальнити та систематизувати знання з теми; формувати навички розв'язування задач, уміння працювати в групі; - розвивати критичне та логічне мислення, інтерес до вивчення фізики; - виховувати взаємоповагу, увагу, бажання здобувати міцні знання. Основні поняття: електричний струм, сила струму, напруга, амперметр, вольтметр. Обладнання: амперметр, вольтметр, гальванічний елемент, провідники. Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.
Номер слайду 3
Вxодиш у світ цей формул, графіків і законів. З ними тоді вже навіки, ти вже у ниx в полоні. Тут вже і творчий пошук, логіки дивне диво. Фізика – це неповторно, фізика – це звабливо!
Номер слайду 4
ЛИМОН: U=0.92 B; I=0.24mA АПЕЛЬСИН: U=0.78 B; I=0.07 mA ЯБЛУКО: U=0.94 B; I=0.15 mA КАРТОПЛЯ: U=0.82 B; I=0.14 mA ОГІРОК: U=0.72 B; I=0.09 mA
Номер слайду 5
Запитання 1. Яким приладом вимірюють силу струму? 2. Яким символом позначають напругу? 3. Яка енергія в гальванічних елементах перетворюється в електричну? 4. Які частинки являються носіями струму в металах? 5. Назвіть приклад речовини, що є хорошим провідником. 6. Якою основною одиницею вимірюється сила струму? 7. Як вмикають у коло амперметр? 8. Яким символом позначають електричний заряд? 9. В якій країні народився та жив Ампер?
Номер слайду 6
10. Яким приладом вимірюють напругу? 11. Яким символом позначають силу струму? 12. Що прийнято за напрям електричного струму? 13. Назвіть приклад речовини, що є хорошим ізолятором. 14. Як вмикають у коло вольтметр? 15. Яка енергія перетворюється в електричну у фотоелементах? 16. Які джерела електричної енергії найбільш масово використовуються людьми? 17. Якою основною одиницею вимірюється напруга?
Номер слайду 7
Андре-Марі Ампер - знаменитий французький фізик, математик і натураліст, член Паризької Академії наук.
Номер слайду 8
Вольта Алессандро - італійський фізик, винахідник першого в світі джерела постійного струму.
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Завдання 1.Струм в електричному паяльнику 500 мА. Яка кількість електрики пройде по спіралі паяльника за 2хв? Дано: Розв’язання: Ι=500мА= …… t=2хв= ……… ___________ q-? 2. Під час переміщення заряду 12 Кл по обмотці реостата виконано роботу 720 Дж. Якою була напруга на реостаті? Дано: Розв’язання: q= 12 Кл А= 720 Дж __________ U- ?
Номер слайду 11
0 1 2 A 3 Кл Визначити час проходження струму. Накреслити схему даного кола.
Номер слайду 12
3. Через поперечний переріз провідника за 10 с пройшло 2 ∙1020 електронів. Визначити силу струму в провіднику. Дано: Розв’язання: t= 10c N= 2 ∙1020 е =... Ι - ? 4. Через електроплитку проходить струм силою 300 мА. Який заряд пройде через електроплитку за 5 хв? Яку роботу виконає електричний струм , якщо ця плитка ввімкнена в побутову мережу ? Дано: Розв’язання: Ι = 300 мА=...... t = 5 хв=…..... U = …......... _____________ А - ?
Номер слайду 13
« Чи є помилка в схемі ?»
Номер слайду 14
Експериментальна задача: Складіть за схемою електричне коло. Зробивши необхідні виміри, розрахуйте роботу струму за 10 с. Дано: І =....... U=….... t = 10 с ______________ А - ?
Номер слайду 15
В живій природі існує чимало процесів, пов’язаних з електричними явищами. Розглянемо деякі з них... Багато квітів і листочків мають здатність закриватися і розкриватися в залежності від часу доби. Це зумовлено електричними сигналами. Можна заставити пелюстки закриватися з допомогою зовнішніх електричних подразників.
Номер слайду 16
Подушечку мімози подразнювали короткими імпульсами струму. Реакція мімози була не миттєва, а з запізненням на 0,1 с. Мімоза реагує рухом листка на подразнення подушечки струмом 0,5 мкА.
Номер слайду 17
Чуттєвість людського язика в 10 разів нижча, ніж у мімози!!! Чуттєвість людського язика 5 мкА
Номер слайду 18
Стародавні греки остерігались зустрічатися у воді з рибою, яка заставляла тремтіти тварин і людей.
Номер слайду 19
А – електричний скат- Torpedo; Б – звичайний скат – Raja; В – електричний сом - Malapterurus; Г – риба-ніж - Gymnoius; Д - гімнарх – Gymnarchus; Е - звіздар - Aslroscopus
Номер слайду 20
Номер слайду 21
Домашнє завдання: 1. Розв'язати задачі: 1) При напрузі 5 В в першому електричному колі перемістилося 12 Кл електрики. В другому електричному колі при напрузі 10 В перемістилося 7 Кл електрики. В якому електричному колі виконується більша робота? 2) Скільки часу був увімкнений радіоприймач, якщо через його провідники пройшов заряд 2400 Кл, а сила струму в них становила 2 А? Скільки електронів проходить через поперечний переріз провідника за 1 с? 2. Підготувати повідомлення або реферат з теми: « Життя і творчий шлях Георга Ома».
Номер слайду 22
- Чиніть опір всьому негативному, що трапиться у вашому житті! - З’єднуйте послідовно свої переконання! - Дбайте про джерело чистої душі! - Будьте міцним , як вольфрам! - Будьте акумулятором і генератором школи! - Нехай ваші обличчя світяться радістю та щастям ,як лампочки у ваших домівках!