Презентація до уроку " Станіслав Чернілевський "Теплота родинного інтиму"

Про матеріал

Д. Павличко про С. Чернілевського сказав:

«З його дитячих мук, з тужби за мамою, перших стражденних почувань народжувалися його вимогливі поняття людини і світу, емоційні хвилі душі, котрі проносилися через усе дитинство й молодість, щоб ударити нині гучним прибоєм поетичного слова»

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Станіслав Чернілевський «Теплота родинного інтиму» , « Забула внучка в баби черевички»

Номер слайду 2

Чернілевський Станіслав Болеславович народився 6 липня 1950 р. в с. Жвані Муровано-Куриловецького району Вінницької області. Закінчив Вінницький педагогічний інститут.

Номер слайду 3

Хлопчик залишився без батька у багатодітній родині, тож довелося здобувати середню освіту в школах-інтернатах.

Номер слайду 4

Спочатку працював учителем після закінчення Вінницького педагогічного інституту, але не вважав цю роботу справді "своєю". З дитинства Чернілевський марив кінематографом і прагнув вступити на факультет кінорежисури. Його мрія збулася.

Номер слайду 5

У стінах Київського театрального інституту імені І. Карпенка-Карого він здобув фах кіносценариста. Працював на Київській кіностудії художніх фільмів імені О. Довженка.

Номер слайду 6

Автор збірки: "Рушник землі"; кіносценаріїв: "Грамотний", "Просвітлої дороги свічка чорна". Лауреат премії імені В. Симоненка.

Номер слайду 7

Д. Павличко про С. Чернілевського сказав: «З його дитячих мук, з тужби за мамою, перших стражденних почувань народжувалися його вимогливі поняття людини і світу, емоційні хвилі душі, котрі проносилися через усе дитинство й молодість, щоб ударити нині гучним прибоєм поетичного слова»

Номер слайду 8

Аналіз поезії Читання поезії. Тема. Ідея. Основна думка. Художні особливості.

Номер слайду 9

«Теплота родинного інтиму» Художні особливості твору: * метафори: «досвіток не скрес», «полум’я гуляє по гіллю», «гіркотина зникає», «печія не катує серце», «душа світає»; * епітет: «світанковий вогонь».

Номер слайду 10

«Забула внучка в баби черевички» Художні особливості поезії: *епітети: «спорожніла хата», «зорі жаровички»; * метафори: «літо перекотилось», «курява вляглась», «вийшли в небо зорі», «осінь опустила … листок».

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Бажаю успіхів!

ppt
Додано
6 січня
Переглядів
946
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку