18 травня о 18:00Вебінар: Інтерактивний урок математики: алгоритми та приклади створення дидактичних матеріалів

Презентація до уроку :Типи угруповань за К. Лоренцем для учнів 7 класу.

Про матеріал
Презентація до уроку з біології : "Типи угруповань за К. Лоренцем для учнів 7 класу. Можна використовувати як додаток до уроку, наочну демонстрацію.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Типи угруповань тварин за К. Лоренцем. Для учнів 7 класу. Вчитель біології : Щербіна Альона Олександрівна

Номер слайду 2

Тварини можуть збиратися разом, утворюючи скупчення і угруповання. Скупчення є простим зібранням тварин, які зібралися в одному місці з якоїсь причини. Наприклад, пуголовки можуть збиратися в одному місці ставка через те, що там багато їжі. Скупчення та угруповання

Номер слайду 3

Угруповання відрізняються від скупчень тим, що тварини в них можуть розрізняти «своїх» і «чужих». Вони впізнають тих, хто належить до їхньої групи, і можуть негативно ставитися до тварин з інших груп.

Номер слайду 4

Етолог К. Лоренц довів, що всі угруповання тварин можна розділити на дві групи. Перша з них — анонімні угруповання, які не мають якоїсь певної структури. Друга — індивідуалізовані угруповання, які мають певну структуру і в яких кожна тварина виконує ту чи іншу роль.

Номер слайду 5

Угрупування тварин (за Конрадом Лоренцем )

Номер слайду 6

Тварини з анонімних угруповань відрізняють членів своєї групи від інших тварин цього виду. Але вони не розрізняють членів групи між собою. Часто для впізнавання використовують запах. Ця особина пахне як член нашої групи, отже, вона «своя». А та особина пахне по-іншому — вона «чужа». Якщо одну особину з групи щурів натерти чимось пахучим, то це змінить її запах. І група почне визначати її як «чужу». Анонімні угруповання

Номер слайду 7

Анонімні угруповання значно підвищують шанси своїх членів на виживання. Вони не мають ватажків, і повести за собою групу може будь-яка тварина. Зазвичай тварина, яка помітила небезпеку, подає сигнал. Він може бути звуковим (крик птахів) або мати іншу природу. Так, риби, що бачать небезпеку, виділяють спеціальні речовини, і їхні сусіди реагують на запах. Після сигналу угруповання починає реагувати як єдине ціле. І це значно утруднює дії хижака.

Номер слайду 8

У цих угрупованнях тварини знають одна одну «в обличчя». Індивідуалізовані угруповання побудовані на особистих контактах тварин між собою. І кожна тварина в групі відіграє певну роль. У таких угрупованнях уже можна побачити ватажків. Ватажки відіграють головні ролі — домінують над іншими членами групи. Але є в таких групах і родинні, і дружні відносини. Тварини, які створюють індивідуалізовані угруповання, відрізняються досить складною поведінкою.Індивідуалізовані угруповання

Номер слайду 9

Прикладів таких угруповань багато. Це зграя вовків, група павіанів, лев’ячий прайд. Навіть кури, які живуть у курнику в одного господаря, теж утворюють індивідуалізоване угруповання.

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Чим відрізняються угруповання і скупчення тварин?Які типи угруповань тварин існують?Чим відрізняються анонімні угруповання? Наведіть приклади таких угруповань. Чим відрізняються індивідуалізовані угруповання? Наведіть приклади таких угруповань. Дайте відповіді на запитання:

Номер слайду 12

Дякую за увагу!

pptx
Додано
19 квітня
Переглядів
166
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку