Презентація до уроку "Україна в долі і творчості зарубіжних письменників" Усний журнал

Про матеріал
Презентація до уроку, про перебування зарубіжних письменників в Україні. Спогади про Україну, про певний період свого життя, проведений в Україні.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Україна в долі і творчості зарубіжних письменників. Усний журнал

Номер слайду 2

Українська мова — мова моєї матері. … Мій батько родом з козацької старшини. Анна Ахматова.

Номер слайду 3

(А. Ахматова) з братами Андрієм, Віктором и сестрою Ією. В центрі - мати Інна Еразмівна (до заміжжя Стогова). Київ 1909 mv.vlad@gmail.com Сім’я Горенко

Номер слайду 4

Бухти порізали низький берігся. Всі вітрила втекли в море,А я сушила солону косу. За версту від землі на плоскому камені…Я народилась в перед місті Одеси, у містечку з мальовниою назвою Великий Фонтан. Дитиною мене перевезли до Царського Села, але літні місяці я проводила на Чорному морі

Номер слайду 5

Певні періоди життя пов’язані з Києвом. У 1906–1907 роках Анна Ахматова навчалася в Київській Фундуклеївській гімназії. Вже за рік закінчила юридичний факультет Вищих жіночих курсів при Київському університеті ім. Святого Володимира.  У Києві вона почала писати свій «Київський зошит», багато її віршів присвячено цьому місту.

Номер слайду 6

У Києві вона почала писати свій «Київський зошит», багато її віршів присвячено цьому місту. Давній Київ ніби вимер, Дивний мій приїзд. Над рікою Володимир Чорний хрест підніс.   Серед саду темнокорі Липи й осокір, І до Бога світять горі Діаманти зір.   Шлях високий, шлях офіри Тут закінчу я,— Де лиш ти, мені до міри, І любов моя.   Літо 1914   У Києві на місці нинішнього «Українського дому» за царських часів був готель «Європейський», ...

Номер слайду 7

25 квітня 1910 р. відомий поет Микола Гумільов з міста Києва… 25 квітня 1910 р. відомий поет Микола Гумільов з міста Києва… (…) узяв не дружину, а чаклунку.

Номер слайду 8

Вінчання їх відбулося 25 квітня 1920 року в Миколаївській церкві на Микільській Слобідці, поблизу Києва. Ця церква була невелика, з куполами пірамідальної форми. За свідченням старожилів, всередині була дуже затишною, ікони по-домашньому прикрашались вишитими рушниками. Є два цікаві припущення, пов’язані з цією церквою: вона перебувала поблизу Дарниці, де в той час жила мати Анни Андріївни, Інна Еразмівна, і, крім того, була присвячена святому Миколаю Марлікійскому, покровителю Миколи Гумільова. У зошиті Анни Ахматової зберігся навіть запис “Вінчалися ми за Дніпром у дерев'яній церкві”. Як стало відомо, церква ця простояла до шістдесятих років минулого століття і була знесена у зв'язку з будівництвом станції метро «Лівобережна».

Номер слайду 9

Особисті речі АхматовоїСкромні меблі Вакарів. Могила матері Ахматової – Інни Горенко у 1989 році відкрили літературно-меморіальний музей Анни Ахматової.

Номер слайду 10

Я бачив справжні степи!Там починались землі України -землі гарні й масні... і простеляються вони аждо Чорного моря». Оноре де Бальзак

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Творчість Бальзака була відомою в Україні вже в XIX столітті. Т. Г. Шевченко згадує про нього у своїх творах. Поціновувачами йоготаланту були І. Франко, Марко Вовчок, М. Коцюбинський.

Номер слайду 13

“Найбільша моя мрія - одружитися з Евеліною”О. Бальзак

Номер слайду 14

Усипальниця Ганських

Номер слайду 15

Дубно. Броди

Номер слайду 16

Номер слайду 17

« Молодідами бувають на балах в платтях королівської пишності, набагато кращими,ніж все те, що можна побачити в Парижі… Вони покоряють чоловіків своїминарядами»

Номер слайду 18

"Країна розкоші прослалась наді мною, вгорі - блакить ясна, тут - лиця чарівні", - писав про Україну видатний польський поет Адам Міцкевич

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Алушта вночі Свіжішає вітрець, жарота відлягає, Світильник золотий спада на Чатирдаг, Розбився на скалки у нього на плечах I гасне. Мандрівник спинився, поглядає. світлий метеор блакить перетина. Чорніє пасмо гір, дрімотна ніч у гаї, Шепочуть, мов крізь сон, потоки у садах, I квітів музика - солодкий ллється пах, Що для ушей мовчить, до серця промовляє. Мене вколисують пітьма і тишина,- Аж от немовби вся гойднулася колиска: То світлий метеор блакить перетина. О ноче східна! Ти - неначе одаліска, Що поцілунками зчаровує до сну І раптом будить знов жадобу вогняну.

Номер слайду 21

Озеро Світязь. Хто, в Новогрудськім мандруючи краї,Прагне на все надивитись,Хай у Плужинськім бору побуває,Гляне на озеро Світязь. В пущі дрімучій розкинулись води —Ясна і чиста рівнина,Пуща їх тінню густою обводить,Озеро — ніби крижина. А як нічною проїдеш порою —Станеш, затримавши подих: Зорі побачиш вгорі й під собою,Місяць у небі і в водах…

Номер слайду 22

–«... край  чудової  України»,  -писав  поет  у листі до матері. 

Номер слайду 23

Свята_Софія_Київська. Києво-Печерська Лавра

Номер слайду 24

Річка Дніпро. Полтава. Кременчуг

Номер слайду 25

Могила Рільке. Пам’ятник Рільке

pptx
Додав(-ла)
Лідія Стадник
Додано
23 листопада 2020
Переглядів
977
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку