План проекту: Учні досліджують історичні відомості про життєвий шлях Тараса Шевченко, складають кросворд. Учні шукають відомості про пісні на слова Т. Шевченко, добирають фонозапис звучання пісень. Учні готують відеоролик «Шевченкіана Мелітополя». Т. Шевченко – російський художник?.. створення альбому. Учні об’єднуються у 4 групи: «історики», «музикознавці», «художники», «екскурсоводи».
Шевченко мав прегарний драматичний тенор. П. Куліш писав: "Такого рівного йому співу не чув я ні в Україні, ні по столицях". Шевченко так співав, що всі були зворушені тим співом. Він глибоко знав душу народу, його радощі й болі, знав його пісню й умів ту пісню проникливо відчути і майстерно заспівати. Шевченко - виконавець народної пісніПантелеймон Куліш
Відкіля, з якої криниці, черпав він натхнення й глибоке розуміння прагнень свого народу. Утоптала стежечку Через яр, Через гору, серденько,На базар. Продавала бублики. Козакам. Вторгувала серденько. П'ятака. Я два шаги, два шаги. Пропила. За копійку дудника. Найняла. Заграй мені, дуднику,На дуду,Нехай своє лишенько. Забуду. Отака я дівчина,Така я!Сватай мене, серденько,Вийду я.
Зоре моя вечірняя, Зійди над горою, Поговорим тихесенько В неволі з тобою. Розкажи, як за горою Сонечко сідає, Як у Дніпра веселочка Воду позичає. Як широка сокорина Віти розпустила... А над самою водою Верба похилилась; Аж по воді розіслала Зеленії віти, А на вітах гойдаються Нехрещені діти.
3. Як називається вірш, що став не тільки піснею, а і «Гімном честі»?а) «Зоре моя вечірняя»; в) «Заповіт»;б) «Берестечко»; г) «Реве та стогне Дніпр широкий». 4. Хто вважав Т. Шевченка кращим своїм учнем в Петербурзькій Академії мистецтв?а) М. Г. Репнін; в) К. П. Брюллов;б) М. Глінка; г) І. Рєпін.