Презентація до уроку: "З любов'ю до технології"- тиждень технологій

Про матеріал
Інформація сприяє розвитку, вмінню аналізувати, спостерігати, співставляти, узагальнювати й робити висновки. Краще засвоїти раніше вивчений матеріал та можливість у використанні різних технік які допоможуть створити оригінальні вироби.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

З Любов’ю до технології

Номер слайду 2

Історія розвитку технологій. Одним з найпоширеніших слів у житті сучасного суспільства є слово «технологія». Ви, напевно, багато разів чули про виробничі технології, комп'ютерні технології, транспортні технології, технології зв'язку, мистецькі технології, політичні технології, соціальні технології, навчальні технології, харчові технології тощо. Все це є свідченням того, що в сучасних умовах технології пронизують всі форми життєдіяльності людини: навчальну, професійну, побутову, управлінську, комунікативну, мистецьку, ігрову тощо.

Номер слайду 3

ТЕХНОЛОГІЇнауковікомп'ютернітранспортнівиробничізв'язку

Номер слайду 4

соціальнінавчальніполітичніхарчовімистецькіТЕХНОЛОГІЇSmart-технології

Номер слайду 5

Розробкою технологій займаються технологи, інженери, конструктори, програмісти та інші фахівці відповідних галузей.

Номер слайду 6

Завдяки найрізноманітнішим технологіям люди вивчають всесвіт і намагаються встановити контакти з інопланетними цивілізаціямипідкоряють сили природи (перетворюють енергію сонця, вітру, води в електричну енергію)видобувають корисні копалинивиробляють продукти харчуваннязводять житлові і промислові спорудивиготовляють транспортні засоби (автомобілі, поїзди, літаки)прокладають дороги забезпечують повсякденне життя засобами зв'язкузадовольняють побутові потреби і дозвілля

Номер слайду 7

Деякі з цих технологій ми вивчаємо докладно на заняттях технології та трудового навчання. Якщо уважно придивитися до діяльності людей у побуті, то можна помітити, що будь-які їхні дії відбуваються у певній, наперед визначеній послідовності, яка як результат забезпечує успішність виконуваної роботи. Це означає, що не тільки наукова, виробнича, навчальна діяльність людей відбувається за спеціальними технологіями, а й виконання людьми звичних робіт вдома також є прикладом технологічної діяльності. За певними технологіями ми готуємо різні страви до обідуприбираємо у квартирі ремонтуємо електропобутові прилади і домашні мебліперемо білизнувирощуємо декоративні рослинистворюємо різні вироби для оселі і подарунків

Номер слайду 8

Технологічна діяльність людини стала визначальною умовою подальшого розвитку суспільства. Вплив сучасних технологій на життя людини дає підстави характеризувати сучасний етап розвитку суспільства як технологічну цивілізацію. Наукове визначення технології – це знання про способи перетворення матеріалів (речовин), енергії, інформації за заздалегідь визначеною послідовністю та задля інтересів людини.

Номер слайду 9

Що ж таке технологія?Під терміном корисна річ розуміється виріб, який виготовляє і використовує людина для задоволення власних потреб. Технологія (від грец. техно – майстерність, уміння, мистецтво та логос – наука) – це сукупність прийомів і способів, або, по-іншому, види робіт, які застосовує людина для виготовлення корисних речей. Технологія та наука - це не зовсім одне і те ж, хоча це пов’язані поняття. Наука націлена на отримання знань, тоді як технологія - це знання, що застосовуються раціонально та впорядковано для вирішення проблеми. Крім того, наука шукає істини, а технологія – ефективність.І наука, і техніка, як правило, підтримують одна одну. Перший використовує другий для дослідження, тоді як другий використовує перший для вирішення проблеми.

Номер слайду 10

Однак для того щоб створити корисну річ, нам знадобляться знання та вміння з організації проєктної діяльності. Проєкт — це творча діяльність, спрямована на розв’язання будь-якої проблеми. Найчастіше продуктом проєктної діяльності буде самостійно виготовлений виріб. Залежно від обраної технології для розв’язання проблеми проєкту, він може бути з деревини, металу, тканини, природних матеріалів, дроту тощо.

Номер слайду 11

Як технології впливають на наше життя?Інформаційні  технології відкрили нові можливості для навчання, роботи й відпочинку, надали доступ до великого обсягу інформації, сприяли виникненню сучасних способів спілкування, полегшили працю й життя людей.

Номер слайду 12

Що відноситься до технологій?До високих технологій зазвичай, відносять найбільш науково -місткі галузі промисловості: мікроелектроніка, обчислювальна техніка, робототехніка, атомна енергетика, літакобудування, космічна техніка, мікробіологічна промисловість, автоматизація.

Номер слайду 13

Опановуючи предмет «Технології», можна застосовувати різні методи активізації творчості, які допоможуть створити оригінальні вироби. Тиждень технології ми проводимо у лютому напередодні свята. А для цього треба пофантазувати… Щоб підготуватися до майбутнього свята. А саме 14 лютого традиційно відзначається День святого Валентина - свято романтики, кохання та ніжності, коли закохані висловлюють свої щирі почуття й обмінюються подарунками.

Номер слайду 14

У багатьох країнах Валентинів день давно вийшов за межі дня саме закоханих. Згідно з правилами, справжня Валентинка має бути анонімною: її слід писати лівою рукою або праворуч наліво, щоб адресат не впізнав почерку. Валентинки надсилають не лише коханим, а й просто як привітання зі святом. Вітають своїх друзів, рідних, вчителів у школі, маленькі подарунки дарують навіть своїм домашнім улюбленцям.

Номер слайду 15

Свято День закоханих уже міцно вкоренилося в життя, особливо воно популярне серед молоді, адже це свято романтики, кохання та ніжності, яке оповите різними таємницями та легендами його походження. Ніхто так достеменно і не знає, чи існував святий Валентин і чи справді саме він вперше подарував коханій романтичну валентинку.

Номер слайду 16

Історія виникнення свята. У найпоширенішому переказі про появу Дня закоханих йдеться про святого Валентина, що жив у Римі у ІІІ столітті. Він був священиком за часів імператора Клавдія II. За легендою, імператор вирішив заборонити брати шлюб воїнам, щоб родина не заважала їм виконувати обов’язок перед державою та служити військовій справі. Попри цей наказ, священослужитель Валентин продовжував таємно вінчати всіх охочих. За це його заарештували й ув’язнили під наглядом офіцера, що мав сліпу доньку. Священнику вдалося зцілити дівчинку, після чого її батько та всі його домочадці прийняли віру Христову. Імператора це розгнівало, і він наказав відтяти Валентину голову. Страта відбулася 14 лютого приблизно у 269 році, і саме цей день був обраний для вшанування святого, а потім перетворився на День закоханих.

Номер слайду 17

"Винахідливість закоханих в створенні "валентинок" не знала меж. Найталановитіші писали "валентинки" у вигляді акровірша - це віршований розмір, коли перші букви кожної строфи складають разом осмислене слово, в даному випадку - ім'я коханого. Техніки виконання "валентинки" були різні: їх вирізали маленькими ножицями або проколювали маленькими шпильками що нагадувало мереживо, фарбували через трафарет, створювали "валентинку" - пазл або ребус або імітували середньовічний рукопис з кольоровими малюнками

Номер слайду 18

З плином часу звичай надсилати коханим 14 лютого невеликі сувеніри та записки-валентинки існував лише на теренах Англії і Франції. Згодом про нього дізнались завдяки емігрантам у Новому Світі (сучасні Північна і Південна Америка).

Номер слайду 19

Найбільшої популярності "валентинки" досягли у вісімнадцятому столітті. У той час паперовими "валентинками" обмінювалися замість подарунків. Вони набули особливої ​​популярності в Англії. "Валентинки" робили з кольорового паперу і підписували кольоровими чорнилом.

Номер слайду 20

Перші валентинки. Перші "валентинки", спеціально створені для масового продажу в США, були придумані 19-річною Естер А. Хауленд (Esther A. Howland) у 1840 році. Це вона вмовила свого батька, який займався книговидавництвом та продажем канцелярського приладдя, надрукувати зразок невеликої "Валентинки" на папері з мереживним візерунком. Найперші листівки були дуже мальовничими, в технології виготовлення застосовувалися справжні мережива, стрічки та кольорові картинки.

Номер слайду 21

Символи свята

Номер слайду 22

Любовні вузликивузол любові, схема зав'язування. Багато закоханих в знак своєї любові плели так звані "любовні вузлики" - чергуються зав'язані петельки з стрічки або намальовані вузлики на папері. Такі любовні вузлики стали символом вічного кохання.

Номер слайду 23

птахи. Птахи-коханці - невеликі різнокольорові пташки в Африці, названі так за свою відданість одне одному, тому що вони ніколи не розлучаються зі своїми парами і літають тільки разом, як і всі закохані. Голуби теж вважаються символами любові і вірності, оскільки вони завжди разом піклуються про своє потомство.

Номер слайду 24

серце. Нікого в наш час не дивує те, що одним з найголовніших символів дня Святого Валентина є серце. Ще в давні часи символ серця був джерелом всіх емоцій. І тільки пізніше воно стало асоціюватися тільки з одним почуттям - любов'ю.

Номер слайду 25

Червоні троянди Ще в давні часи люди вважали червоні троянди улюбленою квіткою римської богині кохання Венери, тому букет червоних троянд символізував велику любов, подаровану богинею. Крім цього сам червоний колір символізував сильні і міцні почуття закоханих. Цікавий факт. Найчастіше на Валентинів день дарують саме троянди: зі 100 мільйонів вручених квітів у це свято приблизно 50 мільйонів припадає саме на троянди.

Номер слайду 26

Мереживо Мереживо — це безперечний символ романтики. Раніше багато дамських хустинок шили з мережив. Ще багато років тому, коли у жінки падала її хустинка, обов'язком кожного джентельмена було підняти ЇЇ. Та іноді чоловіки навіть боролися за це право. Тому мереживні хустинки стали асоціюватися з жіночою кокетливістю та романтикою.

Номер слайду 27

Перша коробка для цукерок у формі серця з'явилася 1868 році, вигадав її англієць Річард Кедбері. Саме в такій коробці найчастіше у всьому світі дарують цукерки до Дня святого Валентина.

Номер слайду 28

Як виготовляли перші валентинки?Спочатку валентинки виготовляли вручну з кольорового паперу, фарб або кольорового чорнила. Кожен намагався зробити свою валентинку особливою і неповторною. Багато майстринь самі придумували дизайн і використовували різноманітні матеріали.

Номер слайду 29

Так з'явилися своєрідні стилі, деякі з яких використовують і в наш час:

Номер слайду 30

Валентинки моряка, 1870-і рр. Валентинка моряка з колекції Музею моряків в Ньюпорт-Ньюс, СШАОдні з найдивовижніших валентинок майстрували самотні моряки в епоху правління королеви Вікторії, які виготовляли їх з черепашок різного розміру. Маленькі і великі черепашки вони викладали у вигляді серця, квітів або інших символів свята закоханих, а іноді просто обробляли кольоровими камінцями і черепашками подарункові коробки, які в той час користувалися великим попитом.

Номер слайду 31

Цікаві факти про свято1. Найдавніше привітання до Дня всіх закоханих, відоме в наші часи, – це вірш, створений в 1415 році герцогом Орлеанським. Перебуваючи в Лондонському Тауері, в полоні після битви під Азенкуром, він нібито надсилав із лондонської в’язниці віршовані любовні послання своїй дружині. Одна з тих валентинок і зараз знаходиться в Британському музеї.

Номер слайду 32

2. Найдорожча валентинка була зроблена на замовлення Аристотеля Онассіса і складалася вона з чистого золота, смарагдів і діамантів. Упаковка подарунка була не менш розкішною — Онассіс велів загорнути валентинку в норкову шубу. Так грецький мільярдер висловив свої почуття до коханої - оперної діви Марії Каллас. Вартість валентинки становила приблизно $300 000 за цінами 60-х років. Цікаві факти про свято

Номер слайду 33

3. Кількість троянд, які ви даруєте коханій людині в День святого Валентина, також має особливе значення. У Тайвані чоловіки висловлюють свої почуття виключно за допомогою квітів і тільки троянд. Одна троянда означає знак уваги і привітання, дві троянди означають вибачення, 12 троянд — освідчення, 36 троянд — визнання істинної любові, а сто троянд — пропозиція руки і серця. Цікаві факти про свято

Номер слайду 34

4. Ще одна цікава традиція – дарувати на День закоханих помідор (так багато століть робили французи) або паличку кориці (азіатський звичай). Це – таємна мова, тобто подібним подарунком закохані висловлюють свої почуття, простіше кажучи, зізнаються в коханні, якщо не наважуються вимовити це вголос. Цікаві факти про свято

Номер слайду 35

Як святкують День святого Валентина в Україні та інших країнах?В Україні багато молодих пар обирають 14 лютого, День святого Валентина, для створення нової сім’ї. А ще традиційно дарують листівки у формі сердечок, солодощі, букети квітів, а також влаштовують романтичні побачення в ресторанах, кафе чи просто вдома. Створити романтичну атмосферу можна за допомогою музики:

Номер слайду 36

Америка. На початку XIX століття у американців з'явився звичай - у День святого Валентина дарувати коханим фігурки з марципана. А марципани в ті часи вважалися великою розкішшю!Американці дарували цукерки, з написаними на них привітаннями. Такі цукерки було прийнято укладати в спеціальні коробки у формі серця. І ще у американських дітей у цей день прийнято дарувати подарунки хворим і самотнім людям.

Номер слайду 37

Італія. В Італії День Святого Валентина називають «солодким днем» — от і дарують закохані один одному смачні солодкі подарунки. Також італійці посилають «валентинки» поштою в рожевому конверті, запечатаному поцілунком, без зворотної адреси.

Номер слайду 38

німеччина. У Німеччині на день Святого Валентина прийнято дарувати поросят з порцеляни або скла, у вигляді м'яких іграшок або випічки - як знак на удачу і побажання любові. Поросята прикрашають майже всі листівки. А ще німці презентують один одному шоколадні медальйони і великі імбирні пряники у формі сердець.І, звичайно, свято не обходиться без квітів - троянд, маргариток і хризантем червоного кольору. У німців ці квіти асоціюються з проявом уваги та щирістю.

Номер слайду 39

Франція. А от у Франції в День святого Валентина прийнято дарувати один одному коштовності. До речі, французи першими придумали як «валентинки» використовувати любовні послання-чотиривірші.

Номер слайду 40

Данія . Тут є традиція під назвою Gækkebreve, що у в перекладі означає "лист з проліском". Зазвичай це романтичний вірш, написаний на вирізаному вручну папері, де ім’я відправника зашифроване крапками. Традиційно до листа додається пролісок. Адресат повинен розшифрувати літери імені, аби дізнатися свого таємного шанувальника, і якщо в нього вийде, відправник має нагадати про себе у Великодню неділю, – подарувати тому писанку.  Вони готуються до свята заздалегідь: обирають найгарніші квіточки білого кольору, засушують їх, а у святковий день відправляють такий романтичний подаруночок своїй коханій

Номер слайду 41

Японія. В Японії традиція дарувати цього дня солодке з'явилася з подачі однієї великої фірми з виробництва шоколаду. Там почали святкувати День святого Валентина в 30-ті роки, і до сьогодення шоколад залишається найпоширенішим подарунком. До речі, там День святого Валентина злегка нагадує «8 Березня для чоловіків», оскільки японські чоловіки отримують, мабуть, навіть більше подарунків, ніж жінки. Зазвичай це всілякі чоловічі аксесуари типу бритви, лосьйон, гаманця тощо. 

Номер слайду 42

Польща. У Польщі на свято закоханих — День святого Валентина – крім традиційних валентинок та квітів, коханим роблять й інші приємні подарунки. Доволі часто це практичні подарунки або приємні сюрпризи. Невелике місто Хелмно в Куявсько – Поморському воєводстві Польщі, понад десять років офіційно має статус міста закоханих. Такий статус місто здобуло завдяки мощам святого Валентина, які знаходяться в місцевому костелі та багатій історії.

Номер слайду 43

АнглійціАнглійці вітають зі святом Валентина не тільки друзів і рідних, а й домашніх улюбленців - коней, котів, собак. Тваринкам купують ласощі та вбирають їх у костюми червоного кольору. Популярними подарунками на 14 лютого в Англії вважаються солодощі у вигляді сердець, м'які іграшки, особливо ведмежата Teddy, і листівки-валентинки. А в Уельсі кохані готують у подарунок один одному «ложки кохання». Їх вирізають із дерева і прикрашають традиційними знаками кохання – сердечками, невеликими замочками та ключиками від них.

Номер слайду 44

Саудівська Аравія!А от в Саудівській Аравії святкувати День закоханих—заборонено!В цей день суворо забороняється продавати плюшевих ведмедиків, сердечка, червоні троянди та інші традиційні для цього свята подарунки.

Номер слайду 45

Сучасні електронні валентинки

Номер слайду 46

Дякую за увагу!

Номер слайду 47

Використані джерелаhttps://itvmg.com/news/den-svyatoho-valentina-istoriya-ta-tsikavi-fakti-83349https://tsn.ua/ukrayina/den-svyatogo-valentina-2022-roku-koli-svyatkuyut-svyato-vsih-zakohanih-i-yaka-yogo-istoriya-1962253.htmlhttps://misto.vn.ua/culture/den-svyatogo-valentina-istoriya-ta-cikavi-fakti-pro-svyato/https://life.pravda.com.ua/society/2023/02/12/252809/

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Obetkovskaia Elena
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Пов’язані теми
Технології, 7 клас, Презентації
Додано
13 лютого
Переглядів
419
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку