Презентація до уроку з теми: "Теорія еволюції"

Про матеріал
У презентації подано поняття еволюції, еволюційну гіпотезу Жана Батиста Ламарка, положення еволюційної теорії Чарлза Дарвіна. Текст презентації супроводжується відповідними ілюстративними матеріалами.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ТЕОРІЯ ЕВОЛЮЦІЇ

Номер слайду 2

Системи еволюційних поглядівкреаціонізмматеріалістичніпогляди

Номер слайду 3

Еволюція – це процес незворотних змін у будові та функціях живих організмів, що призводить до появи нових форм. Термін запропонував. Шарль Бонне

Номер слайду 4

Жан Батист Ламарк. Усі живі організми еволюціонують і пристосовуються до умов навколишнього середовища. Результатом еволюції є виникнення корисних ознак і ступінчасте ускладнення організмів внаслідок вправляння або невправляння органів і внутрішнього прагнення до прогресу. Життя безперервно самозароджується

Номер слайду 5

Чарлз Дарвін1859 р. – праця «Походження видів шляхом природнього добору»

Номер слайду 6

Положення теорії Ч. Дарвіна1. Види виникли природнім шляхом, повільно, поступово перетворювались і вдосконалювались відповідно до змін навколишнього середовища.

Номер слайду 7

Положення теорії Ч. Дарвіна2. Факторами, що призводять до утворення нових видів, є спадкова мінливість і природній добір.

Номер слайду 8

Положення теорії Ч. Дарвіна3. Боротьба за існування – це складні відносини організмів між собою і з умовами навколишнього середовища.

Номер слайду 9

Положення теорії Ч. Дарвіна4. Наслідком боротьби за існування є природній добір – виживання найбільш пристосованих особин.

Номер слайду 10

Положення теорії Ч. Дарвіна6. Природній добір викликає розходження ознак всередині виду і може призвести до видоутворення.

Номер слайду 11

Положення теорії Ч. Дарвіна5. Пристосованість організмів носить відносний характер: при зміні умов середовища зміни виявляються непотрібними або навіть шкідливими.

Номер слайду 12

Положення теорії Ч. Дарвіна7. Спадкова мінливість і штучний добір є факторами створення сортів культурних рослин і порід домашніх тварин.

Номер слайду 13

Основні положення синтетичної теорії еволюціїМатеріалом для еволюції є мутації. Постачають матеріал для добору елементарні чинники еволюції: популяційні хвилі, ізоляція і дрейф генів – вони мають випадковий і неспрямований характер.Єдиним спрямованим фактором еволюції є природній добір. Найменшою елементарною одиницею еволюції є популяція (а не вид). Еволюція носить дивергентний характер, тобто один таксон може стати предком кількох дочірніх таксонів. Еволюція носить поступовий і тривалий характер.

pptx
До підручника
Біологія 9 клас (Соболь В. І.)
Додано
3 березня
Переглядів
1312
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку