Презентація до уроку з української літератури для 8 класу "Хто він, Калитка? (Проблема бездуховності людини, засліпленої прагненням до наживи. За трагікомедією І.Карпенка-Карого «

Про матеріал

Презентація до уроку української літератури для 8 класу на тему "Хто він, Калитка?" (За трагікомедією І.Карпенка-Карого "Сто тисяч") - матеріал до розробки уроку, опублікованому на сайті "На урок".

Зміст слайдів
Номер слайду 1

на урок української літератури у 8 клас Іван Карпенко-Карий

Номер слайду 2

«Мозковий штурм» Щастя – це …

Номер слайду 3

ТЕМА. Хто він, Калитка? (Проблема бездуховності людини, засліпленої прагненням до наживи. За трагікомедією І. Карпенка-Карого «Сто тисяч»)Не збирайте скарбів на землі. Адже душа — дорожче. Біблія

Номер слайду 4

Виразне читання С. 154-155 монолог Герасима Калитки. Монолог (грецьк. mono - один, єдиний, logos - слово) тривале зв'язне висловлю-вання, що належить одній особі й виражає його думки, свідомі чи підсвідомі переживання, почуття, бажання.

Номер слайду 5

Знайди портрет Герасима Калитки Гарпагон «Скупий» Ж. Мольєр. Гобсек Оноре де Бальзак. Скрудж «Різдвяна пісня в прозі» Ч. Діккенс. Калитка «Сто тисяч» І. Карпенко-Карий 2 1 3 4

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Дослідження «Шляхи збагачення Калитки»

Номер слайду 8

Щастя Калитки Щастя – це …

Номер слайду 9

копач Бонавентура. Образ Калитки очима інших героїв кум Савка

Номер слайду 10

Параска Іванівна і Герасим Никодимович Роман і Мотря

Номер слайду 11

Особливості мови Герасима Калитки

Номер слайду 12

Про землю«Ох, земелько, свята земелько — Божа ти донечко!»«Шматочок кругленький»;«Як радісно тебе загрібати докупи, в одні руки…»«Ай, кусочок же! Двісті п’ятдесят десятин».«Дихання спирає…» «… Легко по своїй власній землі ходить».

Номер слайду 13

Про гроші«Скотина гроші коштує»; «Гроші всьому голова»; «А скільки Пузир дасть приданого за дочкою грішми?»«З грішми, сказано ж, і чорт не брат». «Серце перестає биться, як подумаю: за п’ять - сто тисяч!»

Номер слайду 14

Про рідних «Стара, Параско!» «Хліб крадуть з-під носа, гарна хазяйка!»«Не лайся, щоб не дав тобі по потилиці!»«Ах ти ж відьма чортова…»«Тільки прийдеться платить, то я тебе (Романа) живого облуплю»; «Мені треба невістку з приданим, з грішми».

Номер слайду 15

Про наймитів«…робітники та собаки надворі повинні буть»; «Вони надолужать: то вмиваннячком, то взуваннячком…» «…Неділя свята, а ти ні світ ні зоря вже й жереш! Не пропадеш, як до обіду попостиш...» ;«… а то жує та й жує, прямо душу з тебе вимотує: хліб з’їдає і час гаїть…»;«Робітники їдять, як сарана». «Губами плямкають…»«Хоч би молились (робітники), а то стоїть, чухається…»

Номер слайду 16

«Мозкова атака» Хто ж він, Калитка?{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Негативні риси героя. Позитивні риси героя

Номер слайду 17

Меценати Сумщини ХІХ століття. Терещенки – українські промисловці, землевласники та меценати ХІХ – початку ХХ ст. Походили з козаків м. Глухова. Голова родини Артем Якович та його сини Микола і Федір. Родина Терещенків уславилася багатьма добродійними справами, на які вони витратили близько 5 млн. крб., підтверджуючи тим самим девіз їхнього дворянського герба – “Прагнули до громадянських справ”. Артем Якович Терещенко

Номер слайду 18

Федір Терещенко. Микола Терещенко. У рідному місті Глухові в 1872 р. А. Я. Терещенко заснував притулок для дітей-сиріт і дітей з бідних родин.

Номер слайду 19

Глухівський учительський інститут. XIX ст. Сучасний вигляд

Номер слайду 20

Іва́н Герасимович Харито́ненко - український землевласник, промисловець-цукрозаводчик, меценат . Належав до найбагатших власників цукрових заводів в Україні.

Номер слайду 21

Троїцький собор. Пам’ятник Богдану Хмельницькому

Номер слайду 22

«Павутинка дискусії»Чи може змінитися Калитка і повернути ті духовні цінності, які повинна мати людина? (3 аргументи «За» і 3 аргументи «Проти»)

Номер слайду 23

«Кодекс честі» сучасної людини{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Калитка Ми. Скупістьжадібністьжорстокістьлицемірствоегоїзмзаздрістьдуховна обмеженість

Номер слайду 24

ТЕМА. Хто він, Калитка? (Проблема бездуховності людини, засліпленої прагненням до наживи. За трагікомедією І. Карпенка-Карого «Сто тисяч»)Не збирайте скарбів на землі. Адже душа — дорожче. Біблія

Номер слайду 25

Домашнє завдання (на вибір учнів):1. Доведіть, що «Сто тисяч» - трагікомедія с. 141-142.2. Проведіть психологічне дослідження «Скільки в кожному із нас від Калитки?»3. Напишіть листа герою п’єси.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Даниленко Валентина Олексіївна
    Дуже хороша презентація, пов'язана із місцевим меценацтвом.Дякую!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
24 березня 2018
Переглядів
9128
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку