Презентація до уроку з української мови на тему: ,,Неозначена форма дієслів,,

Про матеріал
Презентація до уроку з української мови на тему: ,,Неозначена форма дієслів,,(4 клас) стане чудовим помічником для вчителя,який бажає провести цікаво та пізнавально провести урок,міститьцікаві завдання,відеопояснення та фізкультхвилинку для очей.Підійде для очного та дистанційного навчання.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Неозначена форма дієслова 4 клас

Номер слайду 2

Стали, діти, всі рівненько, Посміхнулися гарненько, Настрій на урок взяли Й працювати почали. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

Номер слайду 3

Дієслово самостійна частин мови, що вказує на дію предмета змінюється за часами і числами   найчастіше пов’язане з іменником в реченні найчастіше буває присудком відповідає на питання що робить? що зробить? що зробив? АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Номер слайду 4

Каліграфічна хвилинка Запишіть прислів’я Щоб багато знати, треба багато читати. - Як ви розумієте зміст цього прислів'я? Запишіть прислів’я в зошит Назвіть першу літеру у слові багато. Запишіть велику та маленьку літери Бб  

Номер слайду 5

Назвіть дієслова у прислів’ї,яке записали. - На що вказують ці дієслова? - Хто виконує дію? Коли? - Поставте запитання до цих дієслів. - Отже, це дієслова, які не вказують ні на час, ні на особу, яка виконує дію. Сьогодні ви дізнаєтесь про ці дієслова. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

Номер слайду 6

Повідомлення теми уроку -У цьому запису закодовано тему нашого уроку. Треба її розкодувати, закресливши літери, які повторюються. НЕЛЛОЗММНАЧЕККНАЧЧ ФОРТТМАДІЄРРСЛОААВА

Номер слайду 7

Колективне виконання завдання Утворіть спільнокореневі дієслова, які відповідають на питання що робити? Сум — Гра —                        Радість—                      Крик — - На що вказують утворені дієслова? - Хто виконує дію? Коли? Висновок: це дієслова в неозначеній формі.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

неозначена форма дієслова закінчується на -ти, -ть що робити? що зробити? не вказує на час, особу, кількість виконавців дій початкова незмінна форма   Висновок

Номер слайду 10

Творче завдання Закінчіть прислів'я, підкресліть дієслова в неозначеній формі. Краще добре робити, ніж гарно... Хто хоче збирати, мусить добре ... Життя прожити — не поле... Краще не обіцяти, як слова не… Слова для довідки:дотримати, подбати,перейти, говорити.

Номер слайду 11

Пекти раків Тримати язика за зубами Плутатися під ногами Накивати п'ятами Викинути з голови Зарубати на носі Слова для довідок : запам’ятати, втекти, забути, почервоніти, заважати, мовчати, Замінити вислови одним дієсловом-синонімом

Номер слайду 12

Фізкультхвилинка для очей

Номер слайду 13

Готується — знають — слухатиме — — занесла — напишу — тримаю — — — варила — Від поданих дієслів утворити неозначену форму. Напишу - … читаю - … намалював - … прибіг - … думають - … працюєш - …

Номер слайду 14

Робота в парах Зацвітати) калина, (Зеленіти) ліщина, Степом (котитися) диво-луна. Це моя Україна, Це моя батьківщина, Що, як мама і тато, одна. (А.Камінчук)

Номер слайду 15

Спишіть фразеологізми. доповнивши їх дієсловами з довідки. Байдики ..., слова на вітер ... , мало каші ... , як у воду ... , п ’ятами ... , ніде голці ... . Довідка : впасти, з ’їсти, бити, накивати, кидати, дивитися.

Номер слайду 16

Визначити: судження істинні чи хибні. Дієслова в неозначеній формі мають суфікс -ти (-ть). Початкова форма дієслова – це змінна форма. Дієслова в неозначеній формі нечасто вживаються у прислів’ях та приказках. Неозначена форма дієслова не має закінчення, навіть нульового.

ppt
Пов’язані теми
Українська мова, 4 клас, Презентації
НУШ
Інкл
До підручника
Українська мова 4 клас (Волкотруб Г. Й.)
Додано
25 лютого 2023
Переглядів
1939
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку