Тести від «На Урок»: Організація дистанційної роботи під час карантину

Презентація до уроку зарубіжної літератури з теми "Специфіка втілення античного міфу у п'єсі "Пігмаліон" Б. Шоу

Про матеріал
Дана презентація розроблена до уроку з теми "Специфіка втілення античного міфу у п’єсі «Пігмаліон» Б. Шоу". В ній містяться фотоматеріали, які знаходяться у вільному доступі в мережі Інтернет.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

визначити специфіку втілення античного міфу в п'єсі «Пігмаліон», зробити компаративний аналіз п’єси Б. Шоу «Пігмаліон» з давньогрецьким міфом «Пігмаліон і Галатея»; проаналізувати п’єсу «Пігмаліон», її сценічну долю; розвивати словниковий запас старшокласників, навички зв'язного мовлення, критичного мислення, компаративного аналізу художніх творів; виховувати у старшокласників потребу у високих естетичних та гуманних цінностях; почуття відповідальності за свої вчинки, естетичний смак.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

МІФ “ПІГМАЛІОН І ГАЛАТЕЯ” Ернест Норман, 1886 р.

Номер слайду 5

Міф про Пігмаліона і Галатею в літературі

Номер слайду 6

Жан Леон Жером, 1892 р. Луї Гауфер, 1797 р.

Номер слайду 7

Джуліо Баргелліні . «Пігмаліон і Галатея»

Номер слайду 8

Жан Батіст Ванлоо, 1787 р.

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Пабло Пікассо. «Пігмаліон і Галатея»

Номер слайду 11

Етьєн Моріс Фальконе. «Пігмаліон і Галатея», 1763 р.

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Мюзикл «Моя прекрасна леді», знятий в 1957 році, став дуже відомим. З такою Елізою, як Одрі Хепберн, ніхто не зрівняється!

Номер слайду 15

Завдання «Поміркуємо!» Натанаель Регаладо . «Пігмаліон» Поміркуйте, чим можна пояснити активне звернення митців різних епох саме до античного міфу про Пігмаліона і Галатею?

Номер слайду 16

Ремінісценція – це елемент художньої системи, що відсилає до раніше прочитаного, почутого або побаченого твору мистецтва, неявна цитата.

Номер слайду 17

Словникова робота Метаморфоза – це перетворення.

Номер слайду 18

Образи Пігмаліона і Хіггінса

Номер слайду 19

Діаграма «Кола Вена» Пігмаліон Хіггінс

Номер слайду 20

Створив Галатею та закохався в неї; Галатея змінила Пігмаліона, її краса розбудила в його душі кохання; почувався відповідальним за створену ним красу, одружився з Галатеєю. Пігмаліон Хіггінс Не зважає на почуття інших, часто грубий і нестриманий, Навчав Елізу правильної вимови, допоміг зрозуміти світ мистецтва; Еліза майже нічого не змінила в поглядах професора, а він не збирався змінюватися сам; він не почувався відповідальним за долю Елізи, його захоплювали вищі ідеї, результат експерименту Спільне Не дуже люблять жінок, вперті одинаки

Номер слайду 21

Проблемне запитання Чи можна ставити експерименти над людьми? Як ви оцінюєте вчинок професора Хіггінса?

Номер слайду 22

Образи Галатеї і Елізи

Номер слайду 23

У переносному значенні ім'я «Пігмаліон» трактується як «людина, закохана у своє творіння». Чи відповідає таке значення імені ставленню Хіггінса до Елізи? Чому? Чому Хіггінс та Еліза не одружуються в кінці твору? Проблемне запитання

Номер слайду 24

Висновок Твір «Пігмаліон» Джорджа Бернарда Шоу — не про кохання, а про силу творчості, про духовне пробудження людини під впливом мистецтва, про можливість здобуття особистістю внутрішньої краси та свободи.

Номер слайду 25

п/п Античний міф «Пігмаліон і Галатея» П'єса Б. Шоу «Пігмаліон» Місце дії Давня Греція, о. Кіпр Зав’язка За велінням богів скульптор - цар Пігмаліон створює статую прекрасної дівчини Центральний мотив Здійснення бажання Пігмаліона (перетворення скульптури на живу жінку) залежить від волі Афродіти Образ головного героя Пігмаліон - єдиний образ людини-творця у творі Образ головної героїні: А) діяльність у творі Галатея - «пасивний» персонаж у творі Б) риси характеру Відсутня інформація про характер Галатеї, її ставлення до Пігмаліона. Статичність опису зовнішності героїні Фінал Завершення історії щасливим шлюбом героїв

Номер слайду 26

ПРИЙОМ «МІКРОФОН» Які враження викликало у вас знайомство з героями п’єси Б.Шоу «Пігмаліон» та самим твором? Мені (не) сподобалось… Я вважаю, що… Б. Шоу створив … Я (не) рекомендую…

Номер слайду 27

Домашнє завдання 1. Виписати цитати до образу Елізи. 2. Зробити візитівку до образу Елізи. 3. Повторити зміст п’єси “Пігмаліон” Б. Шоу.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Філатова Марія Олегівна
  Загальна:
  4.7
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
До підручника
Зарубіжна література 9 клас (Волощук Є.В., Звиняцьковський В.Я., Філенко О.М.)
Додано
21 серпня 2019
Переглядів
1499
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку