9 березня о 18:00Вебінар: Навчаємося не тільки за партою, або рухливі ігри з інтелектуальним навантаженням на уроках суспільного і гуманітарного циклу

Презентація до уроку “Життя та творчість Панаса Мирного”

Про матеріал
Панас Якович Рудченко народився 13 травня 1849 року в родині бухгалтера повітового  казначейства в місті Миргороді на Полтавщині.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

“Життя та творчість Панаса Мирного”

Номер слайду 2

Після кіль. Панас Якович Рудченко народився 13 травня 1849 року в родині бухгалтера повітового  казначейства в місті Миргороді на Полтавщині. кох років навчання в Миргородському парафіяльному, а потім у Гадяцькому повітовому училищі чотирнадцятилітній хлопець йде на роботу. 

Номер слайду 3

Чиновницька служба Рудченка почалася в 1863 році в Гадяцькому повітовому суді. Наступного року він переходить у повітове казначейство помічником бухгалтера, а потім займає цю ж посаду в Миргородському казначействі. Так минули перші вісім років служби. На цей час припадають його перші спроби літературної творчості та фольклористичної діяльності.

Номер слайду 4

З 1871 року Панас Рудченко живе і працює в Полтаві, займаючи різні посади в місцевій казенній палаті. Його зовсім не приваблювала чиновницька кар'єра. І. П. Рудченко починає пробувати свої сили в літературі. Прикладом для нього був старший брат Іван,який вже за того часу багато де друкувався,і був відомий у широких колах людей.

Номер слайду 5

Літературна праця стає справжньою втіхою і відрадою для Панаса Мирного. Перші його твори вірш «Україні» та оповідання «Лихий попутав»), підписані прибраним ім'ям Панас Мирний, з'явилися за кордоном, у львівському журналі «Правда» в 1872 році. Попри те, що в 1870 — 1880-х роках письменник продовжує інтенсивно працювати, його твори, в зв'язку з цензурними переслідуваннями українського слова в Російській імперії, друкувались переважно за кордоном і в Наддніпрянській Україні, тому були майже невідомі широким колам читачів.

Номер слайду 6

Тільки в середині 1880-х років твори Панаса Мирного починають друкуватися на Наддніпрянщині: на сторінках альманаху «Рада», який видавав Михайло Старицький у 1883 — 1884 pp., публікуються перші дві частини роману «Повія» та два оповідання з циклу «Як ведеться, так і живеться». 1886 року в Києві виходять збірник творів письменника «Збираниця з рідного поля» та комедія «Перемудрив». Одночасно Мирний продовжує виступати і в західноукраїнських збірниках та журналах, де друкуються такі його твори, як «Лови», «Казка про Правду та Кривду», «Лимерівна», переспів «Дума про військо Ігореве».

Номер слайду 7

Підтримував Панас Мирний тісні зв'язки з багатьма діячами української культури —Лисенком, Старицьким,  Карпенком-Карим,  Кропивницьким, Коцюбинським,Лесею Українкою, Заньковецькою, Білиловським,Жарком. Як член комісії міської думи він бере активну участь у спорудженні пам'ятника Івану Котляревському в Полтаві. Ювілейна монета. НБУ «Панас Мирний» номіналом 2 гривні

Номер слайду 8

Твори. Оповідання («Лихий попутав», автобіографічне оповідання «Ганнуся», цикл оповідань «Як ведеться, так і живеться», «Пасічник», «Яків Бородай», «Замчище», «Визвол», «Морозенко»)Повісті («П'яниця», «Лихі люди», «Лихо давнє й согочасне», «Голодна воля», «За водою»)Романи («Хіба ревуть воли, як ясла повні?», «Повія»)Новела «Лови»П'єса «Лимерівна»

Номер слайду 9

pptx
Додано
22 лютого 2019
Переглядів
2317
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку