Презентація до уроку " Звуки [р], [р’]. Позначення їх буквами Р, р («ер»). Читання складів, слів. Виконання словниково – логічних вправ. Загартовування. Процедури загартовування

Про матеріал
Школа семи гномів Інтегрований урок у 1 класі. Тема: Звуки [р], [р’]. Позначення їх буквами Р, р («ер»). Читання складів, слів. Виконання словниково – логічних вправ. Загартовування. Процедури загартовування.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Школа семи гномівІнтегрований урок у 1 класі: навчання грамоти ( читання, письмо), основи здоров'я. Тема: Звуки [р], [р’]. Позначення їх буквами Р, р («ер»). Читання складів, слів. Виконання словниково – логічних вправ. Загартовування. Процедури загартовування. Підготувала вчитель початкових класів КЗ « Інзівська ЗОШ І – ІІІ ступенів»Парапанова Людмила Валентинівна

Номер слайду 2

Мета: ознайомити учнів із артикуляцією звуків [р], [р']; вчити читати нову букву в складах, словах, реченнях; ознайомити з рукописними малою та великою літерами Р,р; з основними засобами та правилами загартовування; розвивати вміння робити звуковий та звуко – буквений аналіз слів; розвивати мислення; збагачувати словниковий запас дітей; виховувати бажання вести здоровий спосіб життя, дбати про свій організм.

Номер слайду 3

Організаційний момент. Дорогі діти! Сім гномиків хочуть подарувати вам цікавий урок. Продуктивним він буде лише за вашої допомоги їм, активної участі кожного із вас. Чи згодні ви на спільну працю?

Номер слайду 4

Вибираємо першого гномика - вчителя1

Номер слайду 5

Привіт! Я гном ПРОСТАК - найменший серед гномів. Здається, немає нічого простішого, ніж привітання, але й тут є свої нюанси — доброзичлива посмішка. Якщо посміхнутися перехожому - він посміхнеться у відповідь. Якщо посміхнутися небу та сонцю - розійдуться хмари. Якщо посміхнутися Всесвіту - трапиться щось казкове. Давайте посміхнемося губами, очима, долонями, серцями. Прикладіть долоньки до свого серденька і передайте тепло свого серця своєму товаришеві. Вправа «Усмішка» Артикуляційні вправи

Номер слайду 6

У моїх руках крапелька дощу, яка з сьогоднішнього дня перетвориться на сніжинку. Чому? Сьогодні перший день зими – 1 грудня 2017 року

Номер слайду 7

Дихальна гімнастика. На партах у вас сніжинки. Підніміть їх за ниточку вгору і подувши струменем повітря, зробіть так, щоб вона затанцювала у таночку, а ви змогли полюбуватися її красою.

Номер слайду 8

2

Номер слайду 9

Загадка. Має клешні й довгі вуса, Я і сам його боюся. Він кусає, мов гусак, Ну а звуть щипаку… ( рак)Створення ситуації успіху. Добрий день! Я – БУР –Р-Р- КОТУН! Часто буваю незадоволеним і дуже підозрілим до всього. Сьогодні я познайомлю вас з новими звуками і буквами, що їх позначають.

Номер слайду 10

- Назвати ланцюжок звуків слова рак, побудувати звукову модель.- Який голосний працює в слові? ( [ а])Замініть його звуком [ і]. Яке вийшло слово? ( рік)Чи буде звукова модель слова рік такою ж, як слова рак? ( Ні)Що зміниться?Побудуйте звукову модель слова рік.

Номер слайду 11

1. Підпишіть під звуками відповідні букви. Чи всі звуки позначили буквами?Для яких звуків не знаємо буквеного позначення?2. Охарактеризуйте звук [ р ]Створення проблемної ситуації та її розв'язанняакік

Номер слайду 12

3. Знайомство з новою буквою Неслухняна буква«О» зібралося летіти…Умовляли букву діти:- Ще маленьке,підрости…Та куди там,та куди!Зупинила Одиниця:- Хоч під ноги подивися!І стоять – ричать тепер: Так з’явилась буква «е. Р». [р]= [р’]Рр

Номер слайду 13

3

Номер слайду 14

Радий вітати Вас! Я – ВЕСЕЛУН! Люблю танцювати та співати пісні!- Що допомагає нам бути бадьорим зранку, зарядитися енергією на весь день?- Так, це ранкова зарядка. Прошу встати всіх з місць і зробимо ранкову гімнастику. Діти під музику виконують “Веселу зарядку”.- Ранкова гімнастика, рухливі ігри, заняття спортом, фізкультхвилинки на уроках допоможуть вам бути витривалими, мати міцне здоров’я.style.colorfillcolorfill.typefill.onrrrrr

Номер слайду 15

4

Номер слайду 16

Дозвольте Вас привітати! Я - ДОК – розумник! Я навчу вас швидко і правильно читати!

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Зробіть глибокий вдих І під час видоху прочитайте 12 букв одного рядка. Знову - вдих, і під час видоху – 12 букв іншого рядка, і т. д.

Номер слайду 27

АОУИМІНВЛСКПМАНОВУЛИСІПКНМАВОСУЛКИПІПОСИМІНВУЛКА

Номер слайду 28

Кожний рядок прочитайте із вказаним голосним

Номер слайду 29

МНВЛСКПРРЛМНСКПВНМЛВСРКПЛМНКРСПВУІАО

Номер слайду 30

Робота за букварем

Номер слайду 31

Робота над словами, поданими у «віночку»Ряст, ромашка, кріп, гриби, равлик, береза. — Доберіть слова до поданих звукових схем. — Назвіть односкладові слова, трискладові. — Назвіть слова з м'яким приголосним [р’]. Читання стовпчиків слів. Мур — висока кам'яна або цегляна стіна навколо чогось.— Яка спільна частина у словах мур і Мурко?— Що означає слово Мурко?— Клички тварин пишуться з великої букви.

Номер слайду 32

Читання слів, поданих аналітико-синтетичним способом — Назвіть предмети, зображені на малюнках. — Назвіть звуки у слові радіо. — Скільки складів у слові ракета? — Назвіть наголошений склад у слові ромашка. 

Номер слайду 33

Номер слайду 34

Робота за букварем( наступний слайд)Робота за малюнком ( с.87) Слухання тексту Б. Чайковського (аудіо запис). Бесіда за змістом прочитаного. Читання тексту учнями.

Номер слайду 35

Номер слайду 36

5

Номер слайду 37

Вітаю Вас, діти! Я СОНЯ! Мене часто хилить на сон! Я познайомлю вас з тваринами, які сплять у суворих і холодних водах. У назвах яких тварин чуємо звук [р] ( клікнути на тваринку)

Номер слайду 38

Дядько Морж завітав до нас з далеких холодних країв. Кожен його день розпочинається з купання в крижаних водах океану.style.colorfillcolorfill.typefill.onrrrrr

Номер слайду 39

Бесіда з елементами розповіді.- Дядечко Морж розповів мені про те, що деяких людей теж називають моржами?- Як ви вважаєте, чому? Можливо, вони родичі Дядька Моржа? - Справді, людей, які увесь рік купаються у водоймах, особливо в морозні дні, називають моржами. Це дуже загартовані та здорові люди.style.colorfillcolorfill.typefill.onrrrrr

Номер слайду 40

-  Чи можна стати моржем без належної підготовки?- Звичайно, ні. Лише після того як організм звик до низьких температур, дозволяють серйозно займатись моржуванням. Якщо ж без підготовки скупатися взимку в крижаній воді, то можна захворіти.style.colorfillcolorfill.typefill.onrrrrr

Номер слайду 41

6

Номер слайду 42

Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ» Привіт! Я гном ЧИХУН! Чхаю від всього і постійно. В зимову пору дуже легко простудитися, тому я вирішив загартовувати свій організм. Загартування — це вироблення пристосування організму до зміни температури.- Існують різні способи загартовування. Спробуємо їх визначити. - Чим займаються герої мультфільму “ Ну постривай!”Як відпочивав Заєць? Що робив Вовк?- За допомогою малюнків складемо «Асоціативний кущ» «Способи загартування».

Номер слайду 43

Номер слайду 44

Моржування. Босоходіння. Купання у відкритих водоймах. Сонячні ванни. Повітряні ванни. Обливання. Обтирання. Способи загартовування

Номер слайду 45

І група учнів – читають вірш;ІІ – називають слова зі звуками [ р ], [ р' ] Висновок. Ви правильно визначили, що загартовуватися можна у різні способи: водою, повітрям, сонцем і в комплексі. Загартовування організму слід проводити поступово, без тривалих перерв і незалежно від погоди. Для тих, хто вміє читати!

Номер слайду 46

7

Номер слайду 47

- Моє шанування Вам! Я - ТИХОНЯ — дуже сором’язливий гномик. - Порівняємо форми друкованих і рукописних букв. - Назвіть елементи рукописних букв.

Номер слайду 48

Номер слайду 49

Разом з вами ми здатні подолати будь-які труднощі. Якщо ви хочете більше дізнатися про нас, пропонуємо вам прочитати казку братів Грімм “ Білосніжка та сім гномів”, або подивитися мультфільм від студії Уолт Дісней "Білосніжка та семеро гномів“.

Номер слайду 50

Гра «Доповніть риму»Ось і дзвоник пролунав, Він мені і вам..., Що урок вже час кінчати, Треба йти...

pptx
Додано
29 березня 2020
Переглядів
6145
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку