Вчитель математики ліцею №15 НМРЧерниш Майя Леонідівна. Формули скороченого множення
Номер слайду 2
Мета: Удосконалити вміння учнів застосовувати формули скороченого множення для перетворення виразів. Виховувати культуру математичних записів і математичного мовлення. Розвивати кмітливість, наполегливість, логічне мовлення.
Номер слайду 3
Хід уроку. I. Організаційний момент Доброго дня! Сьогодні на уроці алгебри, як і завжди, я розраховую на вашу підтримку та допомогу. Генрі Форд говорив: «Збиратись разом – це початок. Триматись разом – це прогрес. Працювати разом – це успіх.» Іншими словами, я бажаю вам УСПІХУ! на сьогоднішньому уроці. Ми з вами вдосконалимо ваші знання по темі “Формули скороченого множення”. У вас у кожного лежить листок самоконтролю, де визначенні ті завдання, за які ви поставите собі бали, цей листок ви здасте в кінці уроку.
Номер слайду 4
II. Перевірка домашнього завдання. III. Актуалізація опорних вмінь і знань 1. Конкурс «Згадай»𝑎2− 𝑏2=(𝑎−𝑏)(𝑎+𝑏)(𝑎+𝑏)2= a2+2ab+𝑏2𝑎3−𝑏3=(𝑎−𝑏)(𝑎2+𝑎𝑏+𝑏2)(𝑎−𝑏)2=𝑎2−2𝑎𝑏+𝑏2𝑎3+𝑏3=(𝑎+𝑏)(𝑎2−𝑎𝑏+𝑏2)(𝑎+𝑏)3=𝑎3+3𝑎2𝑏+3𝑎𝑏2+𝑏3(𝑎−𝑏)3=𝑎3−3𝑎2𝑏+3𝑎𝑏2−𝑏3(𝑎+𝑏+𝑐)2= 𝑎2+𝑏2+𝑐2+2𝑎𝑏+2𝑎𝑐+2𝑏𝑐 Відповідь: 1 5 3 7 4 8 2 6
5. Індивідуальне завдання для кожної групи 1. Спростити вираз𝑥+5𝑥2−5𝑥+25+5𝑥−5𝑥+52. Довести, що при кожному цілому значені n значення виразу ділиться на 32𝑛+12𝑛−1−𝑛+12−𝑛−1 3. Довести, що значення виразу не залежить від значення m(𝑚−2)2+(𝑚+2)2−2𝑚−4𝑚+4 4. Розв’яжіть рівняння(2𝑥−1)2+|2𝑥−1|=4𝑥𝑥−1+8 5. Довести тотожність(𝑝2−𝑐)2+2𝑝2−𝑐𝑝2+𝑐+(𝑝2+𝑐)2=4𝑝4 6. При якому значенні m корінь рівняння дорівнює 0,256𝑥2+𝑥+2𝑥2−2𝑥+4=𝑥(𝑥2+6𝑥+𝑚)
Номер слайду 12
IV. Тест «Вірно не вірно» {68 D230 F3-CF80-4859-8 CE7-A43 EE81993 B5}I - Варіант. II- Варіант14𝑎2−9𝑏2=(2𝑎−3𝑏)(2𝑎+3𝑏)4𝑥2−1=(2𝑥−1)22(𝑎+𝑏)2−1=(𝑎+𝑏−1)(𝑎+𝑏+1)(𝑥−𝑦)2−𝑐2=(𝑥−𝑦−𝑐)(𝑥−𝑦+𝑐)3(2𝑎+3𝑏)2=4𝑎2−12𝑎𝑏+9𝑏2(𝑥+2𝑦)2=𝑥2+4𝑦24(3𝑏−2𝑎)2=9𝑏2−4𝑎2(𝑥−2𝑦)2=𝑥2+4𝑥𝑦+4𝑦25(𝑚+4𝑛)2=𝑚2+8𝑚𝑛+16𝑛2(𝑎−𝑏)2=(𝑏−𝑎)2{68 D230 F3-CF80-4859-8 CE7-A43 EE81993 B5}I - Варіант. II- Варіант12345
V. Домашнє завдання. VI. Підсумок уроку Мудрець сказав: «Дві людини, які обмінялись золотими монетами, не стали багатими. Але якщо вони обмінялись думками, то кожен з них став вдвоє багатшим. Адже обидва тепер стали розумнішими». Це притча проста, але зміст її глибокий. Обмінюючись думками, ідеями, досвідом, знаннями люди нічого не втрачають, але багато чого набувають – нових знань. Ось і ви сьогодні обмінялись досвідом, удосконалили свої знання. Бажаю вам успіхів в освоєнні алгебраїчного океану знань. Урок закінчено.
Номер слайду 15
Прізвище, ім'я:____________________________Лист самооцінки {5940675 A-B579-460 E-94 D1-54222 C63 F5 DA}Кільк. балів. Набрав балів1 Домашнє завдання0-32 Конкурс «Згадай»0-73 Конкурс «Заповни пропущене»0-44 Конкурс «Математичне лото»0-15 Знайти відповідність0-86 Тест «Вірно не вірно»0-9{5940675 A-B579-460 E-94 D1-54222 C63 F5 DA}Оцінка32 б30-31 б27-29 б 24-26 б20-23 б17-19 б121110987