ПІДКАЗКИ ДО ПРЕЗЕНТАЦІЇ "УРОК МРІЙ".
"Мрія, мандруючи попідручки з Фантазією може творити чудеса. "
Оксано Шабо.
Конспект уроку не пропоную, бо вважаю, що кожнен учитель - творець свого уроку. А от підказками - поділюсь.
Якось батьки мене РИТОРИЧНО запитали :" А як Ви, пані вчителько, бачите навчання наших дітей?"
Мені дуже сподобалося оте "як ви бачите".
Отож, як я бачу УРОК МРІЙ?
УРОК МРІЙ - це не просто урок, це ФІЛОСОФІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ.
Це не один урок, а декілька, а значить - цілий ПРОЕКТ.
Це МАЙСТЕРКА для емоцій та почутів, для критичного мислення .
Це УРОК І для БАТЬКІВ.
Підсумок: ця презентація - епіграф до проекту, перша частинка пазлу про мрії та мрійників.
СЛАЙДИ 2, 6, 11 - це "хмаринки" слів.
СЛАЙД 2.Моя підказка : прочитати слова, які впіймали відразу оченята. На дошці викласти смужки слів та попрацювати над лексичним значенням кожного.
СЛАЙД 6: спробувати прочитати слова, відшукати українське .Шкода, що ресурс, який я використовувала не захотів мов з ієрогліфами та іншими літерами на кшталт грецької чи грузинської абетки.Вихід завжди є: написати окремо великими буквами МРІЮ українською та мовою країни проживання.
СЛАЙД 11: це скорочений текст пісні. Його можна запропонувати перед прослуховуванням. Так само обрати слова - смужки і визначити відповідь на запитання :"Де народжуюється мрія".
СЛАЙДИ 7,8,9 - це репродукції картин японського художника. Завдання : придумати назву кожній картині або закінчити речення ДІТИ МРІЮТЬ ...
СЛАЙД 5 - запитання від феї МРІЙ. Я недаремно акцентувала увагу на філософії для дітей. Уроки дитячої філософії мають специфічну структуру. Однією з центральних частин є сократівська бесіда. Що таке сократівська бесіда? Це низка запитань, побудованих в певній послідовності.
СЛАЙД 13 -14. Заключною частиною уроку філософії є майстерка- певна творча робота. Я пропоную створити Дерево мрій або хмаринки мрій. Нехай кожне дитя для запису своєї мрії обере колір. Отож, учитель повинен заздалегідь приготувати різнокольорові "хмарки".
СЛАЙД 11 - історія про Тамару. Дітям важливо запропонувати після перегляду запитання на кшталт :
Про що мріяла Тамара?
Чому сумувала матуся Тамари?
Чи здійсниться мрія Тамари?
Як можна допомогти?
Адже, Тамарі справді можна допомогти.Якщо дівчинка частково не чує, то для занять танцями їй допоможе апарат підсилення слуху. У гіршому випадку, глухі люди, зокрема діти, не можуть ПОЧУТИ почути музики, але можуть ВІДЧУТИ вібрацію звуків.
Бажаю вам, сонечка, у спІвпраці з дітьми,шановні колеги.
Пам'ятатйте, що МРІЇ ЗБУВАЮТЬСЯ!!!