31 березня о 15:00Вебінар: Викладання хімії в умовах дистанційного навчання

Презентація до виступу на батьківських зборах Особливості психосоціального розвитку семикласників

Про матеріал
Психолого-педагогічна консультація розроблена для спільних з учнями батьківських зборів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Особливості психосоціального розвитку семикласників. Психолого-педагогічна консультація до батьківських зборів22.01.2019р.

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Фізичний розвиток У цьому віці особливо помітні відмінності у фізичному розвитку підлітків: у декого з них розпочався пубертатний період і вони виглядають старшими. Для хлопців це непогано. Ті, хто розвивається раніше, переважають однолітків у зрості та фізичній силі, що цінується у підлітковому середовищі й викликає повагу в дорослих.

Номер слайду 9

Проте статеве дозрівання дівчат починається в середньому на 2 роки раніше, ніж хлопців. Тому дівчата, які розвиваються раніше, можуть бути в цей період найвищими у класі й мати сформовані вторинні статеві ознаки. Через це вони нерідко стають об’єктами злих жартів і образ з боку однолітків і деяких нетактовних дорослих.

Номер слайду 10

Учителям і батькам треба бути особливо делікатними з дівчатами, у яких раніше починається статеве дозрівання. Важливо розвивати у них навички розбудови самооцінки та вміння правильно висловлювати свої почуття.

Номер слайду 11

Запізнілий статевий розвиток також може бути травмувальним чинником, особливо для хлопців, які виглядають зовсім, як діти. З огляду на це, важливо роз’яснювати учням особливості фізичного розвитку в підлітковому віці, вчити їх правильно реагувати на критику і протидіяти образам та шкільному булінгу.

Номер слайду 12

Психічний розвиток Більшість семикласників мають розвинене абстрактне мислення. Вони здатні спостерігати за поведінкою різних людей, узагальнювати власний досвід, передбачати наслідки і робити висновки. В емоційному плані підлітки надзвичайно вразливі, для них характерні різкі зміни настрою і поведінки. То він чи вона поводиться як дитина, то починає вимагати більшої самостійності.

Номер слайду 13

У підлітковому віці посилюється індивідуалізм і егоцентризм. Іноді здається, що підлітка, крім власної персони, ніщо не хвилює. Насправді це позитивний і цілком природний процес. Так підлітки намагаються зрозуміти свою цінність, яку пізніше навчаться зіставляти з цінністю інших людей. Особливої гостроти набувають проблеми самоідентичності і розбудови самооцінки. Дехто починає самостверджуватися, принижуючи інших. Важливо допомогти учням сформувати здорову самооцінку, навчити розбудовувати її завдяки власним досягненням.

Номер слайду 14

Соціальний розвиток Процес соціалізації семикласників відбувається швидкими темпами. Важливу роль продовжують відігравати підліткові компанії. У цей період неабиякий вплив має реклама, особливо щодо іміджу тіла та вживання психоактивних речовин — цигарок і алкоголю. Тому підлітків треба вчити розпізнавати рекламні стратегії, розвивати в них навички критичного мислення і протидії маніпуляціям.

Номер слайду 15

У підлітковому середовищі зростає рівень агресії і насилля. Це пояснюється як фізіологічними особливостями (в організмі хлопців концентрація тестостерону зростає майже у 20 разів), так і тим, що ЗМІ часто створюють романтичний імідж насилля. У підлітків це створює враження, що насилля є невід’ємною частиною людського життя. Актуальні проблеми. Зростання рівня агресії

Номер слайду 16

Агресивність підлітків посилюється під впливом алкоголю. Іноді батьки дозволяють дітям-підліткам вживати алкоголь на родинних святах. Насправді це погана ідея, оскільки дозвіл вживати алкоголь підлітки сприймають буквально, і вже ніщо не стримає їх від випивання у компанії однолітків.

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Актуальні проблеми. Експериментування з психоактивними речовинами (ПАР) Варто пам’ятати, що 7-й клас — це вік, у якому діти починають масово експериментувати з психоактивними речовинами. Запобігти цьому можна лише спільними зусиллями школи і родини. У школі мають бути жорсткі бар’єри щодо вживання ПАР і відповідний антинаркотичний контроль. Важливо батькам семикласників пояснити їм особливості розвитку підлітків та пильнувати, з ким дружать їхні діти і чим вони займаються у вільний час.

Номер слайду 21

Нерідко батьки вважають, що їхні діти вже достатньо дорослі, й дають їм практично необмежену свободу. Однак підлітки потребують певних обмежень. Відсутність батьківського контролю і чітких правил негативно впливає на їхній розвиток, породжує тривогу, часто провокує девіантну поведінку та вживання психоактивних речовин.

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Номер слайду 28

Номер слайду 29

Номер слайду 30

Номер слайду 31

Номер слайду 32

Номер слайду 33

Номер слайду 34

Мамам и папам: 15 вещей, которые подростки должны делать сами Постепенное предоставление взрослеющим детям все большего количества дел и обязанностей не только облегчает жизнь родителям, но и крайне полезно для них самих. Овладевая новыми навыками и самостоятельно применяя их на практике, подросток повышает собственную самооценку и подготавливается к взрослой жизни. Но обучение независимости должно начинаться не в 14 лет! Уже в три года ребенок может одеваться в садик сам, а в 9 лет он вполне в состоянии упаковать свои сумки, отправляясь в лагерь. Ну а с тинейджеров, соответственно, спрос еще больший!

Номер слайду 35

1. Самостоятельно просыпаться Прежде всего, это зависит от правильного режима и высокой мотивации. Если подросток вовремя ложится спать и заинтересован в предстоящей деятельности, он ни за что не станет тратить драгоценное время на долгие утренние подъемы. Вспомните, во сколько он вскочил в свой день рождения! Вам все понятно?

Номер слайду 36

2. Следить за личной гигиеной Подросток должен уметь следить за собой и своим телом. Сюда входит: чистка зубов, ежедневный душ, уход за волосами и прочими частями тела. Кроме того, научите его пользоваться дезодорантом.

Номер слайду 37

3. Ухаживать за своей внешностью. Разрешите тинейджеру самостоятельно покупать себе одежду, подбирая ее для того или иного случая. Ходить в парикмахерскую он также должен сам.

Номер слайду 38

4. Стирать свою одежду В 12-14 лет дети вполне в состоянии достать из корзины грязную одежду, отсортировать ее по цветам и степени загрязнения, а затем загрузить в стиральную машину. Также подросток должен уметь вручную постирать свое нижнее белье и носки.

Номер слайду 39

5. Готовить несложные блюда Научите своего ребенка готовить простейшие блюда. Пусть самостоятельно сварит овсяную кашу на завтрак или сделает бутерброд к чаю вечером.

Номер слайду 40

6. Убирать не только в своей комнате, но и во всем доме Обязанности по уборке помогают родителям делегировать часть ответственности своему ребенку. Такая посильная домашняя работа позволяет подростку вносить свой личный вклад в жизнь семьи.

Номер слайду 41

7. Делать школьные задания Все уроки должны делаться без напоминаний и постоянного родительского контроля. Возможно, ваш ребенок будет допускать ошибки. Зато это будет честная работа!

Номер слайду 42

8. Правильно обращаться с деньгами Родители должны научить подростка правильно распоряжаться карманными деньгами. К этому возрасту ребенок должен четко понимать, что любую сумму нужно заработать. Он вполне в состоянии следить за своими доходами и расходами

Номер слайду 43

9. Поддерживать вежливый разговор со взрослыми Ежедневно подросток сталкивается с самыми разными людьми: это и преподаватели в школе, и родители приятелей, и соседи по подъезду, и продавцы в магазинах. К этому возрасту ваш ребенок должен уметь поддержать вежливый разговор с любым человеком. Только обязательно объясните сыну или дочери, что это правило не распространяется на незнакомцев, которые сами набиваются на беседу. Особенно, если рядом нет знакомых взрослых!

Номер слайду 44

10. Принимать гостей и выбирать подарки. Подросток должен уметь принимать друзей в собственном доме и правильно ходить по гостям. Сюда же относится выбор подарка (или его изготовление своими руками) с учетом индивидуальных предпочтений получателя.

Номер слайду 45

11. Благодарить за услуги Приучайте подростка благодарить за любую услугу, которую ему оказывают. Покажите на собственном примере, что нужно благодарить парикмахера за стрижку и оставлять чаевые официанту. Только так ваш ребенок поймет, что любой труд заслуживает уважения!

Номер слайду 46

12. Заботиться о своем здоровье Подросток должен самостоятельно делать зарядку. Кроме того, ему нужно следить за состоянием своего здоровья, сразу же сообщая о любых непонятных или беспокоящих его симптомах родителям.

Номер слайду 47

13. Ориентироваться на местности Покажите подростку дорогу к дому из любого конца города. Он должен уметь пользоваться любым общественным транспортом и картами в своем смартфоне, а также знать, где и как можно безопасно перейти через дорогу.

Номер слайду 48

14. Адекватно реагировать на чрезвычайные ситуации Расскажите ребенку, как вызывать скорую, полицию, МЧС и пожарную службу. Покажите ему, где в доме находится аптечка, научите навыкам оказания первой помощи.

Номер слайду 49

15. Осознавать ответственность за свои действия Самостоятельность подростка во многом зависит от родительского воспитания. Если папа и мама чрезмерно опекают своего ребенка, то он вырастает несамостоятельным и зависимым взрослым. Научите детей тому, что за все свои поступки и их последствия, в первую очередь, отвечают они сами.

Номер слайду 50

Запомните: все подростки должны делать эти 15 вещей без постоянных напоминаний. Иначе уже через несколько лет они столкнутся с большими проблемами. Вы ведь не хотите этого?

Номер слайду 51

pptx
Додано
5 серпня 2019
Переглядів
251
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку