Додатні та від'ємні числа. 6 клас. Підгірненська ЗОШ І-ІІІ ступенів Новомиколаївського району Запорізької області 2019
Номер слайду 2
Додатні і від'ємні кількості вперше в історії науки розрізняли в Китаї ще понад 2000 років тому. Уже у 8-й книзі збірника «Математика в дев'яти книгах» автори вільно користувалися від'ємними кількостями.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Уже в творі Брамагупти «Перегляд системи Брами» (628 р.) ми читаємо: «Майно» і «майно» є «майно», сума двох «боргів» є «борг»; сума «майна» і нуля є «майно»; сума двох нулів є нуль... Борг, який віднімають від нуля, стає «майном», а «майно» — «боргом». Якщо треба відняти «майно» від «боргу», а «борг» від «майна», то беруть їх суму...».
Номер слайду 5
У Європі визнання настало на тисячу років пізніше, та й то довгий час від'ємні числа називали «хибними», «уявними» або «абсурдними». Перший опис їх у європейській літературі з'явилося в «Книзі абака» Леонарда Пізанського (1202 рік), який трактував негативні числа як борг.
Номер слайду 6
Додатні числа Від'ємні числа + 1254 м - 34 м 0 ні додатне ні відємне число
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Підземний паркінг.
Номер слайду 9
Київ. Площа Соборна. Турція. Підземне місто.
Номер слайду 10
Назвати та записати яку температуру показує термометр
Номер слайду 11
Яку температуру показуватиме термометр, зображений на рисунку, якщо, його стовпчик підніметься на 2 поділки вверх; його стовпчик опуститься на 3 поділки вниз; його стовпчик підніметься на 4 поділки вверх; його стовпчик опуститься на 4 поділки вниз; його стовпчик підніметься на 5 поділки вверх; його стовпчик опуститься на 6 поділки вниз.