Презентація для проведення батьківських зборів в 11 класі на тему "Допомога батьків під час підготовки до ЗНО". В пезентації містяться прості практичні поради батькам яких варто дотримуватись при підготовці дітей до ЗНО.
Мета: розповісти про особливості підготовки випускників до ЗНО, про важливість позитивного мікроклімату в родині, підвищувати психолого-педагогічну грамотність батьків
Номер слайду 3
Тестування – це… Тест у перекладі з англійської означає «перевірка». Від інших методів і прийомів оцінювання тестування відрізняється більшою об'єктивністю, сприяє дотриманню єдиних вимог, усуває випадковість під час оцінювання знань.
Номер слайду 4
ЗНО Зовнішнє незалежне тестування слід розглядати як інструмент підсумкової оцінки, який дає змогу вищим навчальним закладам приймати її за об'єктивну. Вони мусять взяти її до уваги. Сподіваємося, що вступна кампанія буде прозорою, і, найголовніше, всі абітурієнти матимуть рівні шанси при вступі до Вишів. ЗНО — це скорочення Вишів із сумнівною репутацією, підвищення рівня вимог до навчальної підготовки випускників. Ці чинники впливатимуть на скорочення числа студентів, які навчатимуться у вищій школі.
Номер слайду 5
У пресі з'являється чимало інформації, що тестові завдання важкі для випускників і за такий проміжок часу майже неможливо не розгубитись і згадати великий обсяг інформації. Але вікова психологія заперечує такі побоювання. Пізнавальні процеси у цьому віці розвинуті вже достатньо. Зокрема, учні вміють: виділяти головне; бачити подібне і відмінне, порівнювати; працювати зосереджено; згадувати те, що потрібно для відповіді на запитання; узагальнювати та диференціювати; міркувати та робити висновки.
Номер слайду 6
Психологічна готовність Безумовно, обсяг знань із предмета важливий. Саме знання є запорукою високої оцінки. Однак і психологічна готовність впливає теж. Чимало учнів хотіли би бути краще психологічно готовими до ситуацій, коли тіло починає тремтіти, думки вилітають із голови, хвилювання переборює всі інші емоції. Вміння опанувати, керувати своїми почуттями в ситуації стресу, не розгубитися у важку хвилину не завадить нікому
Номер слайду 7
Як можуть допомогти батьки у кращій підготовці до ЗНО? Звісно, сидіти і разом з дитиною повторювати навчальний матеріал — це зайве. А от допомогти психологічно налаштуватись на іспит, розрадити, заспокоїти — це вам до снаги.
Номер слайду 8
Як можуть допомогти батьки у кращій підготовці до ЗНО? Батьки часто не дуже задоволені тим, що дитина запрошує до себе друга чи подругу для спільної підготовки до тестування. Вважається, що у кращому разі вони просто теревенитимуть. Насправді ж підготовка до іспиту удвох має безліч переваг, звісно, якщо поставитися до неї серйозно і сумлінно.
Номер слайду 9
Як можуть допомогти батьки у кращій підготовці до ЗНО? Дбайте про режим дня, харчування дитини. Можливо, варто було б звільнити її від певних обов'язків по господарству. Але пам'ятайте, що фізичне навантаження теж корисне, оскільки зміна виду діяльності допомагає відпочити.
Номер слайду 10
Як можуть допомогти батьки у кращій підготовці до ЗНО? І найважливіше — постарайтеся, щоб у родині панував спокій, порозуміння. Розв'язання конфліктів залиште на потім.
Номер слайду 11
Результат… Успішне складання ЗНО — свято не тільки для дитини, але й для всієї родини. Не сприймайте відмінний результат як належний і єдиний можливий, у будь-якому разі порадійте з дитиною.
Номер слайду 12
Незадовільний результат — це не трагедія, це досвід. Не махайте приречено руками, не вішайте ярлика «нездара» на свою дитину. Обговоріть те, що трапилося, і врахуйте цей досвід. По суті, наші діти не просто складають іспити з навчальних предметів, вони вчаться долати труднощі. Ця форма перевірки знань є випробуванням характеру, сили волі, уміння потрібної миті проявити себе, показати свої досягнення в певній галузі, уміння не розгубитися, упоратися із хвилюванням — цього неодмінно треба вчити та вчитися.
Номер слайду 13
Вірте у свою дитину, її здібності, знання. Дайте їй відчути, що ви її любите, розумієте і підтримаєте у будь-яких ситуаціях.