Презентація-дослідження:Відновна електроенергетика в країнах Європи: регіональні особливості та відмінності.

Про матеріал
Дана презентація - дослідження "Відновна електроенергетика в країнах Європи: регіональні особливості та відмінності" дуже важливій проблемі застосування альтернативних джерел енергії в країнах Європи.Відновлювана енергетика стрімко розвивається не лише в Європейському Союзі. У 2016 році темпи зростання сонячних електростанцій в усьому світі вперше перевищили темпи розвитку вугільних. За даними Міжнародного енергетичного агентства приріст потужності сонячних електростанцій досяг 74 ГВт, а вугільних – тільки 57 ГВт.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Відновна електроенергетика в країнах Європи: регіональні особливості та відмінності. Дослідження №2

Номер слайду 2

План дослідження Мета дослідження. ВДЕ та її значення.Джерела. Найпоширеніші різновиди відновної електроенергетики в Європі. Переваги та недоліки. Висновки.Значення. Відмінності використання.

Номер слайду 3

Мета дослідженння Закріпити та поглибити знання про відновну електроенергетику, види електростанцій, які працюють на альтернативних джерелах енергії, їх географію в Європі, принципи розташування, виявлення переваг та недоліків ВДЕ.

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Відно́влювана енерге́тика (англ. renewable energy) — енергетична галузь, що спеціалізується на отриманні та використанні енергії з відновлюваних джерел енергії. До відновлюваних джерел енергії належать періодичні або сталі потоки енергії, що розповсюджуються в природі і обмежені лише стабільністю Землі як космопланетарного елемента: променева енергія Сонця, вітер, гідроенергія, природна теплова енергія тощо.

Номер слайду 6

Сонячна енергетика Використовує енергію сонячного випроміню-вання, перетворюючи його з використанням термодинамічного або фотоелектричного методу. Фотоелектричний метод забезпечує пряме перетворення сонячної радіації в електрику. Фототермічний метод заснований на перетворенні сонячної енергії в теплову, яка може бути використана як для генерації електрики, так і для обігріву приміщень, гарячого водопостачання тощо

Номер слайду 7

Сонячні електростанції – СЕС

Номер слайду 8

Вітроенергетика Перетворення кінетичної енергії вітру в електричну. Найбільшого поширення набула в прибережних областях, останнім часом зростає частка вітрогенераторів, встановлених у відкритому морі.

Номер слайду 9

Геотермальна енергетика Вироблення теплової та електричної енергії за рахунок використання/перетворення теплової енергії, що утворюється всередині планети Земля. Один з найбільш поширених способів – тепловий насос. Інший варіант – використання гарячих пароводяних (геотермальних) джерел, які широко поширені в регіонах активного вулканізму

Номер слайду 10

Мала гідроенергетика Заснована на використанні енергії водяного потоку. Головна відмінність від традиційної гідроенергетики – відсутність необхідності зводити великі гідротехнічні об’єкти

Номер слайду 11

Припливна та хвильова енергетика Перетворення потенційної енергії припливів та хвиль в електрику. Інший варіант приливні електростанції, які використовують енергію припливів, точніше кажучи – кінетичну енергію, яка виникає в результаті обертання Землі і гравітаційних сил Землі і Місяця

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Біогазова енергія Отримання горючої суміші газів (біогазу), що утворюється в результаті метанового бродіння (анаеробного мікробіологічного процесу), викликаного розкладанням органічних речовин

Номер слайду 14

Воднева енергетика Заснована на використанні водню, найпоширенішого на планеті хімічного елемента.

Номер слайду 15

Використання відновних джерел енергії (ВДЕ) стало одним із важливих критеріїв розвитку світової спільноти. Головними причинами такої уваги є очікуване вичерпання запасів органічних видів палива, різке зростання їхньої ціни, недосконалість і низька ефективність технологій застосування, шкідливий вплив на довкілля. Саме тому за кордоном альтернативна енергетика є досить привабливою для інвесторів. https://24tv.ua/timur_chmeruk_tag5480

Номер слайду 16

За інформацією міжнародної організації "REN21" (підрозділ "Міжнародного агентства з відновних джерел енергії"), тільки за 2016 рік у ВДЕ інвестували 287,5 млрд дол. Найактивніше альтернативна енергетика розвивається в Китаї, Великобританії, США, Японії й Німеччині. Щорічно вводиться в експлуатацію безліч електростанцій, що працюють на ВДЕ. Частка альтернативних джерел у встановленій річній потужності у світі за минулий рік уже перевищила 50%. На думку експертів "Глобальної енергії", до 2100 року частка нафти й вугілля у світовому паливно-енергетичному балансі складе 2,1% і 0,9% відповідно, а більше за чверть усієї світової електроенергії буде вироблятися завдяки сонцю. Згідно з довгостроковими прогнозами "Bloomberg New Energy Finance" (2017), очікується, що частка вітрової й сонячної електрогенерації в глобальному енергетичному кошику до 2040 року зросте в шість разів і перевищить усі інші види енергії.

Номер слайду 17

У 2017 році в європейських країнах кількість електроенергії з відновлюваних джерел вперше перевищила кількість електроенергії, одержуваної від вугільних електростанцій. Про це йшлося в доповіді, опублікованій центрами з вивчення зміни клімату Sandbag (Великобританія) і Agora Energiewende (Німеччина). 

Номер слайду 18

Як повідомляє сайт N+1, у 1990 році в ЄС 62% викидів парникових газів припадали на викопне паливо – нафту, газ і вугілля (без урахування транспорту). Найбільше викидів виробляло кам'яне вугілля. У 2011 країни-члени ЄС взяли на себе зобов'язання до 2030 року зменшити викиди парникових газів на 40% у порівнянні з 1990 роком. Для цього європейці почали розвивати «зелені» електростанції (вітрові, сонячні, біопаливні) та стежити за споживанням електрики. Результати минулого року показують, що споживання електроенергії дещо зросло – на 0,7%, проте вперше відновлювана енергетика обігнала вугільну. Виробництво «зеленої» енергії в 2017 році зросло на 12%, до 679 терават-годин. Найбільша частка належить вітроелектростанціям – 19%, переважна кількість яких працюють у Великобританії та Німеччині. 

Номер слайду 19

Відновлювана енергетика стрімко розвивається не лише в Європейському Союзі. У 2016 році темпи зростання сонячних електростанцій в усьому світі вперше перевищили темпи розвитку вугільних. За даними Міжнародного енергетичного агентства приріст потужності сонячних електростанцій досяг 74 ГВт, а вугільних – тільки 57 ГВт.

Номер слайду 20

У Німеччині впевнено зростає частка чистої енергетики

Номер слайду 21

Вперше в історії Німеччини обсяги виробленої в країні сонячної енергії зрівнялися з обсягами, виробленими атомними електростанціями (АЕС).   Як повідомляє Deustche Welle з посиланням на дані Інституту геліоенергетичних систем товариства імені Фраунгофера, в липні і ті, і інші генерували за 5,18 терават-годин.  Одночасно німецька відновлювана енергетика встановила ще один рекорд, відзначає видання.  "Липень був кращим за всі часи місяцем для виробників електричної енергії сонця і вітру", - цитує DW наукового співробітника ISE Бруно Бургера. Ці два поновлювані джерела генерували в цілому 11,7 терават-години. Попередній піковий показник у 11,1 терават-години був зафіксований в березні цього року.   Зрівнятися з АЕС чинним у країні 1,5 мільйонам сонячних установок допомогли, крім аномально сонячної і спекотної погоди, також остаточне відключення однієї з німецьких атомних електростанцій і припинення для планового техогляду відразу трьох реакторів.  

Номер слайду 22

Таким чином, вже зараз можна виходити з того, що за підсумками 2015 року частка відновлюваної енергетики в енергобалансі Німеччини істотно зросте. Вже в 2014 році вітер, сонце, біомаса і вода забезпечили 26,2% усієї виробленої в країні електроенергії, вперше обігнавши по цьому показнику традиційного для галузі лідера - буре вугілля, на який припали 25,4 відсотка. Однак якщо врахувати частку кам'яного вугілля в 17,8 відсотка, то стає ясно, що поки домінуючу роль у німецькій електроенергетику продовжує грати саме вугілля (сумарна частка у 43,2%).  У той же час, частка АЕС в повній відповідності з німецькою політикою "енергетичного повороту" (Energiewende), що передбачає згортання ядерної енергетики поряд з розвитком екологічної відновлюваної, впала в минулому році до 15,8 відсотка. У нинішньому році вона через закриття чергової атомної електростанції знизиться ще більше.  На даний момент у Німеччині колись з 19 діють 8 АЕС.

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Номер слайду 28

Номер слайду 29

Інвестиції в альтернативну енергетику України Незважаючи на значний потенціал майже всіх видів НВДЕ (нетрадиційних і відновних джерел енергії) в Україні, велику кількість ухвалених нормативно-законодавчих актів, частка НВДЕ в енергетичному балансі країни залишається незначною – менше ніж 5 %. Будівництво заводів із виробництва обладнання для ВДЕ могло би принести нашій державі значні інвестиції, адже впродовж трьох років Україна залучила в розвиток альтернативної енергетики понад 700 млн євро. «Зелений» тариф, чинний до 2030 року, став привабливим стимулом для інвестицій, зокрема й іноземних. За цих умов видається обнадійливим підписання протоколів між керівництвом Херсонської області і Литовською «Global BOD Group» (що входить у світовий ТОП-5 у галузі відновлюваної енергетики) про наміри будівництва в Херсоні заводу з виробництва обладнання для сонячної енергетики.

Номер слайду 30

Це може надати області реальне збільшення робочих місць, а також забезпечити економічне зростання. Проте є низка чинників, що стримують інвесторів: корупція в державних органах, відсутність дієвої правоохоронної й судової систем тощо. Крім того, із 2017 року суттєво зросла вартість підключення до електромереж. Подорожчання обійшло лише вітряки й сонячні панелі, установлені на приватних будинках, які розташовані не далі ніж 300 м від точки підключення, оскільки їхня дозволена потужність обмежується 30 кВт. Подорожчання підключення, безперечно, загальмує розвиток проектів з альтернативної енергетики.   © Детальніше читайте на ASN: http://asn.in.ua/ua/news/blogs/149581-ispolzovanie-vozobnovljaemykh-istochnikov-ehnergii.html

Номер слайду 31

Висновки  Регіональні відмінності використання відновної електроенергетики полягають у особливостях рельєфу та розміщення (поблизу морів чи океанів), наявністю постійних вітрів, достатнього сонячного випромінювання, термальних підземних вод, річок з швидкими течіями тощо. Одним із принципів Стратегії сталого розвитку є збереження природного багатства, яке на даний час на межі повного вичерпання, за довгі століття видобування,найближчим часом, ми фактично можемо залишитися без природних ресурсів таких, як нафта, вугілля, газ тощо. Отже, розвиток відновної енергетики відіграє важливу роль в житті всього людства. Одним із принципів Стратегії сталого розвитку є збереження природного багатства, яке на даний час на межі повного вичерпання, за довгі століття видобування,найближчим часом, ми фактично можемо залишитися без природних ресурсів таких, як нафта, вугілля, газ тощо. Отже, розвиток відновної енергетики відіграє важливу роль в житті всього людства. 

Номер слайду 32

Джерела інформації https://24tv.ua/timur_chmeruk_tag5480 http://rener.com.ua/news/360 https://dt.ua/ECONOMICS/u-nimechchini-vpershe-sonyachna-i-atomna-energiya-zrivnyalisya-v-obsyagah-virobnictva-181262_.html/ prostir.ua wikipedia.org.ua https://uk.wikipedia.org/wiki http://eenergy.com.ua/baza-znan/netradytsijni-dzherela-energiyi/

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
  1. Стожок Алла Павлівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Кудлай Наталія Михайлівна
    Дякую! Гарна презентація!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Тищенко Руслан
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
ppt
До підручника
Соціально-економічна географія світу. (рівень стандарту, академічний рівень ) 10 клас (за редакцією Яценка Б. П.)
Додано
27 січня 2019
Переглядів
74620
Оцінка розробки
5.0 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку