Презентація "Екологічний тероризм російської армії в Україні".

Про матеріал
Війна вже стала найбільшою екологічною катастрофою в Україні, наслідки якої поки що складно оцінити.На експертній дискусії «Злочини проти довкілля під час війни», яка пройшла 29 березня, представники українських екологічних ГО та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів обговорили, як підрахувати екологічну школу завдану військовою агресією Росії.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Екологічний тероризм російської армії в Україні

Номер слайду 2

Війна вже стала найбільшою екологічною катастрофою в Україні, наслідки якої поки що складно оцінити. На експертній дискусії «Злочини проти довкілля під час війни», яка пройшла 29 березня, представники українських екологічних ГО та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів обговорили, як підрахувати екологічну школу завдану військовою агресією Росії.

Номер слайду 3

Євгенія Засядко, керівниця кліматичного відділу громадської організації Ecoaction (ГО «Екодія»), після початку війни мусила залишити місто Харків. Сьогодні вона разом з іншими представниками екологічних організацій займається збором даних про злочини проти довкiлля, спричинені військовою агресією з боку Росії. Як зазначила Євгенія під час виступу, за час бойових дій вже було випущено понад 1100 ракет, знищено понад 4000 одиниць бойової техніки.

Номер слайду 4

Все це призводить до забруднення ґрунтових вод паливом, до потрапляння до них канцерогенних речовин, які негативно впливають на живу природу. Знищення інфраструктури України вже призвело до множини екологічних катастроф. Так, наприклад, порушення подачі електрики спричинило затоплення шахти «Золоте» у Луганській області. Було обстріляно «Градами» Авдіївський Коксохімічний завод. Продовжують горіти нафтобази у Луганській, Рівненській, Волинській, Львівській та інших областях.

Номер слайду 5

Усі ці події сьогодні фіксуються як злочини проти довкілля України. З початку війни станом на 23 березня представники екологічної організації «Екодія» зафіксували вже 87 злочинів проти довкілля. Найбільше у Київській області (14), Харківській (11) та Миколаївській (10).

Номер слайду 6

Оскільки удари агресором завдаються по інфраструктурі, більшість злочинів пов'язані з пошкодженням промислових об'єктів. Сюди можна віднести і пожежі на нафтобазах, і руйнування промислових комплексів, таких як «Сумихімпром», коли стався витік аміаку.Інший учасник дискусії Олексій Василюк, керівник громадської організації «Українська природоохоронна група», зазначив, що ще на початку цього року однією з найбільших екологічних катастроф в Україні вважалася пожежа на нафтобазі БРСМ під Києвом, яка сталася влітку 2015 року.

Номер слайду 7

Її називали мало що не другою за важливістю після Чорнобиля. Те, що сталося за останній місяць уже в десятки разів перевищило ту аварію за негативними наслідками. Військові дії призводять до серйозних збоїв у енергетичній мережі України. Також було зафіксовано шість військових злочинів проти ядерної безпеки. Не так багато говорять про негативний вплив на морські екосистеми, які мають транскордонний характер (Екодія зафіксувала вже сім).

Номер слайду 8

Щоб оцінити наслідки та почати реалізовувати програми з відновлення, необхідно насамперед припинити війну та повернути окуповані території. Один із способів економічного тиску є запровадження ембарго на купівлю російського викопного палива, про що в один голос заявляють українські та міжнародні екологічні організації. Близько 40% військового бюджету поповнюється коштом продажу нафти та газу. Зупинивши фінансові потоки, ми також можемо зупинити агресію.

Номер слайду 9

Що дасть збір інформації про злочини проти довкілля?Усі зібрані дані будуть по можливості перевірені та стануть підставою для порушення кримінальних справ проти агресора в ICJ (International court of Justice) та ICC (International Criminal Court), заявив Роман Шахматенко, заступник Міністра охорони навколишнього середовища. Експерт також підкреслив, що вже сьогодні екосистемам завдано колосальної шкоди. Так, він звернув увагу на те, що постраждали природоохоронні території, зокрема Рамсарські угіддя. Це означає, що військове вторгнення вдарило не лише по довкіллю України, а й по всій природі Європи.

Номер слайду 10

По-справжньому оцінити наслідки війни ми зможемо лише через кілька років після закінчення. Такого висновку дійшов Олексій Василюк, керівник громадської організації «Українська природоохоронна група». Він також сказав, що ведення бойових дій на початку весни може негативно позначитися на міграції птахів, які зараз летять через Україну. Запуск ракет, лісові пожежі, обстріл міст та інфраструктури призводять до того, що птахи змінюють свої маршрути, розпадаються зграї. Це матиме безпосередні екосистемні наслідки для країн, у які вони мігрують. А це не лише Україна, а і Європа, і Білорусь, і навіть Росія.

Номер слайду 11

Наприклад, можливе неконтрольоване зростання чисельності комах або евтрофікація водойм внаслідок заростання їх водоростями.

Номер слайду 12

На думку експерта, те, чим займається сьогодні агресор — це «екологічний тероризм». Руйнуються екосистеми, гинуть тисячі людей, звірів, птахів та рослин. Хоча війна ведеться переважно у населених пунктах, страждають також і ліси, і степи, і моря, і річки.

Номер слайду 13

Так, експерт зазначив, що за даними «Української природоохоронної групи», російські війська обстрілювали ліси в Зоні відчуження в той час, коли вітер дув у бік Києва. Робилося це для того, щоб підпалити їх і тим самим значно погіршити якість повітря у столиці України, негативно вплинув на населення міста. Олексій Василюк звернув увагу на те, що сьогодні повністю порушено інфраструктуру природоохоронних територій, багато з яких розташовані у східній частині України.

Номер слайду 14

Люди не отримують зарплати, звірі позбавлені належного захисту, екосистеми руйнуються через постійні бойові дії. Ситуація у найстарішому заповіднику Східної Європи Асканія-Нова на межі катастрофи. Щоб знайти гроші на підтримку заповідників, «Українська природоохоронна група» організувала збір на своєму сайті. Завдяки небайдужим людям з усього світу вдалося продовжити роботу на природоохоронних теренах, зберегти надію на відновлення Дикої природи України.

Номер слайду 15

Дякую за увагу!

pptx
Пов’язані теми
Екологія, Презентації
Додано
26 грудня
Переглядів
4
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку