Презентація до уроку №13 з художньої культури в 10 класі за темою "Експресіонізм – протест і жах перед хаосом буття" за Програмою "Художня культура. 5-9. 10-12 кл" Л.Масол, Н.Миропольської - 2008 р.
ЕКСПРЕСІОНІЗМ- протест і жах перед хаосом життя. Художня культура10 клас. Урок 13 Вч. Бузанова І. М.
Номер слайду 2
Експресіонізм (Від фр. Expression – “виразність») - модерністська течія в західноєвропейському мистецтві, головним чином в Німеччині, першої третини ХХ століття, що склалася в певний історичний період – напередодні Першої світової війни.
Номер слайду 3
Експресіонізмвиник одночасно в різних містах Німеччини як відповідь на поширену думку про дисгармонію між людством і навколишнім світом. Він надихався мистецтвом символістів, але виступав проти академізму і імпресіонізму в живописі.
Номер слайду 4
Коріння мистецтва експресіонізму дослідники знаходять у творчості У. Тернера. Його унікальний стиль передував появі перших робіт в стилі експресіонізм. Також творцем-засновником напряму називають В. Ван Гога.
Номер слайду 5
Світоглядна позиціяіндивідуалістичний протест проти потворного світу;все більше відчуження людини від світу;почуття безпритульності, руйнування та краху.
Номер слайду 6
Характерні рисивідмова від ілюзорного простору;прагнення до площинного трактування предметів;деформація предметів;любов до різких барвистих диссонансів;особливий колорит, що містить в собі апокаліптичний драматизм;тяжіння до містики і песимізм.
Номер слайду 7
Едвард Мунк
Номер слайду 8
Василь Кандинський“Синій вершник” - творче об`єднання представників експресіонізму на початку ХХ ст. у Німеччині.
Номер слайду 9
Василь Кандинський
Номер слайду 10
Картини експресіоністів
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Увага!Вам стає незатишно і страшно перед картинами художників-експресіоністів - і вам це не подобається? Не хвилюйтеся, так треба! Експресіоністи якраз і хотіли, щоб вам було незатишно і страшно…
Номер слайду 13
У Німеччині стиль був підданий критиці та заборонений з приходом до влади нацистів у 30-ті роки ХХ ст. Роботи художників були названі недосконалими, які пропагують антимистецтво, неестетичність. Художники-експресіоністи масово виїхали з країни та продовжили розвиток ідей в США і країнах Західної Європи.